De "Amsterdamsche Avond" Medische commissie Only Friends 9 mei 2012 90® j aargang nr. 10 Ronald Koeman - 's Ochtends als eerste uit de veren: haartjes gewas sen, witte sokken in badslippers, sinaasappelsap met een rietje - krijgt de glimlach niet van zijn gezicht op het terras voor zijn hotel. "Uuuhhhh, je moet je nog wel even plaatsen, he Ronald, voor die Champions League", mompelt Frank de Boer die in het aquarium ziet dat de derde zeester die hij vorig jaar had gevangen alweer een klein tje heeft gekregen. "Ja, ok, goed, dat weet je antwoordt Ronald, zoals hij eigenlijk elke vraag beantwoordt. Daarna blijft het stil tussen de twee. Frank mag namelijk voor het eerst in het super de luxe Flotel-voor-de coaches-die-de-titel-hebben- geprolongeerd en dat terwijl Koeman in een wat ouderwetser optrekje zit met een oud kanon en portretten van treinen die maar een keer langskomen. In het nieuwe hotel van Frank is afgelopen jaar zelfs een speciale suite gebouwd voor Josep 'Pep* Guradiola. Toch komt Pep nogal katerig naar buiten, er zit zelfs een kreukje in zijn linnen broek. "José bleef maar smsen vannacht", fluistert Pep naar Frank en Ronald die met een "Si, si" tonen dat ze hun Spaans nog niet zijn verleerd. "Hij wilde weer hoofdcoach van Chelsea worden", vervolgt Pep. "En of ik dan misschien daar de beloften wilde doen, of de Al. Leek hem leuk, die ongemanierde mafketel." Inmiddels zijn de spelers in een hotel iets verderop ook wakker geworden. Al snel is er een zacht gesnik hoorbaar. Frank loopt erop af en ziet dat in een hoekje bij het zwembad Wout Brama zit te grienen. Hij vraagt of Wout soms had gerekend op een plaatsje in Oranje. "Nee", snikt Wout. "Dat is het niet. Die enge Balotelli mocht niet mee met Italië en nu zit hij in de kamer tegenover me en hij heeft ook al m'n bal afgepakt." Frank staat even met z'n mond vol tanden en komt niet verder dan een hele lange: "Uuuuuh Dan kijkt hij vragend naar Ronald die ook op het gesnik is afgekomen. Ronald knippert langzaam met zijn oogleden, haalt zijn schouders op en zegt. Ja, ok, goed, dat weet je." Gelukkig heeft Pep net een coolbox ontdekt. Hij pakt er vier ijsjes uit en roept vrolijk: "Hey amigos, wil er misschien iemand een raketje?" Op vrijdag 13 april vond in het AFC Clubhuis de jaarlijkse 'Amster damsche Avond' plaats. Het werd een ouderwets gezellig AFC feest, waar veel AFC-ers, van veteranen 1 tot zondag 3, en vele vrienden en kennissen aanwezig waren. Meer dan 500 bezoekers bezochten de avond. Edsilia Rombley zette de avond voort en deed dat samen met haar twee mooie achtergrond zangeressen op indrukwekkende wijze. Direct vanaf haar eerste nummer 'Hemel en Aarde' spatte de energie van het kleine podium. Ook toen oer AFC-er Roy van Dijk en eerste elftal speler Gideon de Graaf (op verzoek!) hun danskunsten mochten vertonen. De mensen vonden Edsilia's optreden geweldig. Het optreden van Dries Roelvink beëindigde de avond met een aantal aanstekende meezingers. Zijn lied 'Ik kom er aan' moet tot bij de De Boelelaan te horen zijn geweest. Om 02:00 uur was het feest voorbij en moest het fantastische team van Frans Ris en Joop Kenter de nog in grote getale aanwezige gasten meerdere keren verzoeken om alsjeblieft naar huis te gaan. Altijd een teken van een goed geslaagd feest.... Voor de AFC-ers die er niet waren: u heeft wat gemist. We hopen u volgend jaar te mogen begroeten. Dank aan alle aanwezigen voor een super avond! U kunt de foto's zien op Facebook op de pagina van AFC Amsterdam. Het organisatieteam. Op ons sportcomplex kunnen de volgende teksten je zeker niet zijn ontgaan: "Het sieraad van het huis, zijn de vrienden die er verkeren", of zoals bij ons hoofdveld staat geschreven, "Be Friends." Regels welke in onze samenleving helaas dagelijks worden geschonden. Maar hoe kun je iemand aanspreken op zijn eigen verantwoordelijk heid? In het bedrijfsleven heet dat handhaving! Waarom kan dat niet bij ons eigen A.F.C? Natuurlijk, bij wedstrijden van de Topklasse staan aan iedere in/uitgang van ons clubhuis de verplichte breed geschouderde stewards, maar toch wordt aan de bar voorgedrongen, snoepwikkels en ander verpakkingsmateriaal op de grond gesmeten, de toilethygiene is zowel in de catacombe als wel het restaurant werkelijk erbarmelijk en dan spreek ik nog niet van al het zwerfvuil dat je langs de velden aantreft. Een deel van de Medische Commissie was op uitnodiging van "oud" A.F.C. lid Dennis Gebbink en Ereburger van de stad Amsterdam, te gast bij de sportclub Only Friends (zie www.onlyfriends.nl) in Amsterdam Noord. Dennis, een zeer getalenteerde toenmalige Hoofdklasse voetballer, opgeleid bij D.W.V. en ons eigen A.F.C. werd verblijd met de ge boorte van zoon Myron. Het organisatieteam, v.l.n.r. Bobby Gehring, Laurens Bianchi, Tommy van Kampen en David Westerhof Een klein half uurtje na de aangekondigde aanvangstijd was het al flink druk. De DJ (de huis DJ van 'Feest van Joop') zorgde met een leuke mix tussen Amsterdamse klassiekers en nummers uit de huidige de Top 40 voor een gezellige sfeer. Robert Leroy was de eerste artiest van de avond. Zijn zoontje speelt bij AFC in de F-junioren en Robert vond het leuk om bij dit feest, net als vorig jaar, op te treden. Veel van zijn liedjes werden luid meege zongen.

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 15