rart Hoe Ajax ooit weer de beste werd Cor ten Bosch traint AFC zat. 7 op topklasse niveau 12 oktober 2011 90s jaargang nr. 3 manjr (27/10) - Theo Janssen (31/10 - Dick Visser (31/10 - 70 jaar) - AFC-Ridder Henk v.d. Bergh (6/11) - Lars Boering (7/11) - Michael Kinsbergen (10/11). Aan al deze jarigen onze welgemeen de gelukwensen namens de AFC. Johan de Bie. Naschrift redactie: Johan de Bie heeft een verjaardag vergeten, nl. die van hemzelf!!! Namens de redactie, van harte gefeliciteerd met je 75e verjaardag en blijf gezond. door Laurens Samsom gig JMÊB .Als liefhebber van mooie verhalen waren trainingskampen met het eerste van AFC altijd een genot. Jongens als Mendel Witzenhausen, de gebroeders Gehring en Rody Turpijn konden een serie prachtige anekdotes vertellen over hun Ajax verleden. Als aanstormende talenten maakten zij halverwege de jaren negen tig van nabij mee hoe de Godenzonen de beste van de wereld wer den. En na enige aansporing wilden ze de herinneringen over de grillen van Van Gaal, de klasse van Ronald de Boer en de balcon trole van Van den Brom nog wel eens navertellen. Nu, vijftien jaar na deze Amsterdamse hoogtijdagen, is de algemene consensus dat het winnen van een Europacup nooit meer mogelijk zal zijn voor een Nederlandse club. Men jubelt zachtjes als Ajax in Bernabeu wordt afgedroogd met 'slechts' 3-0. Als grote boosdoener wordt naar het grote geld gewezen: de topclubs graaien zo snel mogelijk alle talenten bij elkaar en dus blijft Ajax zitten met Dmitri Bulykin en Jeroen Verhoeven. Dit is echter een vertekend beeld van de werkelijkheid. Toen Ajax in de jaren negentig furore maakte in Europa, bestond het miljoe nenbal van de Champions League ook al. In het topjaar 1995 was het Amsterdamse budget 28 miljoen gul den. Destijds had Bayem Munchen met 100 miljoen Duitse Mark vier keer zoveel te besteden en de Koninklijke uit Madrid vijf keer zoveel. Verhoudingsgewijs verschilt dat nauwelijks met de huidige situatie: Ajax doet het met 62 miljoen euro, tegenover 323 miljoen in Beieren en 350 miljoen in Madrid. "Maar", zullen de sceptici zeggen, "wat zeggen deze getallen als 'onze' talenten na een paar wedstrijden in de hoofdmacht worden weggekaapt?" Ook dat is grotendeels een smoesje. Wie de talenten van toen memoreert, denkt waarschijnlijk aan jongens als Davids, Seedorf en Reiziger. De cijfers: zij speelden bij elkaar 13 seizoenen voor de hoofdmacht en kwamen daarin gezamenlijk tot 252 potjes. In de huidige selectie speelden bijvoorbeeld Siem de Jong, Gregory van der Wiel en Vurnon Anita inmiddels al evenveel seizoenen en dertig wedstrijden meer voor Ajaxl. Om de vergelijking nog even door te trekken: de onlangs verkochte topkeeper Maarten Stekelenburg ging na negen seizoenen naar een kampioenskandidaat in Italië, Van der Sar idem dito. En het goud haantje van de Europacup finale, Patrick Kluivert, vertrok na pre cies 70 wedstrijden uit Amsterdam. Hij speelde tientallen wedstrij den minder dan de recente topspitsen Klaas Jan Huntelaar en Louis Suarez. Natuurlijk namen Rijkaard, Blind en Frank de Boer wel de tijd om de club te laten groeien, maar het succes was toch niet volledig gebaseerd op dit trio? Het verschil ligt hem vooral in de kwaliteit van de talenten en die van de bijbehorende topcoach, veel geld leidt alleen maar af. Louis van Gaal leidde zijn wonderploeg in het krakkemikkige, maar o zo .7^ »896 sfeervolle De Meer, met een trainingsveld dat vanaf november nog het meest op een boerenakker leek. Met een nagenoeg lege porte monnee en samen met jeugdchef Co Adriaanse smeedde hij een wereldploeg. Toen na het eerste succes (het winnen van de Uefa- cup in 1992) spelmakers Jonk, Winter en Bergkamp werden weg gekocht, jammerde niemand. Davids, Seedorf en Litmanen stonden toen al in de coulissen om hen op te volgen en zelfs te overtreffen. Kortom: Frank de Boer heeft een schone taak om zichzelf te ont wikkelen tot topcoach en dan maar hopen op een toplichting. Ik stel voor: zo min mogelijk uitgeven, dit jaar de Europa League winnen en dan in 2015 de cup met de grote oren. En dat alles zodat ooit op een trainingskamp van AFC weer met trots kan worden verteld hoe Amsterdam de voetbalhoofdstad van de wereld was. Succes Frank. Wat in het vat zit, verzuurt niet en belofte maakt schuld. Onder de motto's van deze twee gezegdes kreeg AFC ZATERDAG 7 maan dagavond 26 september om 20.00u de langverwachte training van de hoofdcoach van AFC zondag 1Cor ten Bosch. Tijdens het Gelukkig Nieuwjaar Toernooi 2011 van 9 januari jl. won AFC ZATERDAG 7 namelijk het middag programma. De hoofdprijs was toen een gratis training van onze hoofdcoach Cor ten Bosch. Afgelopen maandagavond was het dan eindelijk zover dat Cor de heren van ZATERDAG 7 op topklasse niveau trainde V.l.n.r: Cor ten Bosch (trainer/coach) Carl Wobma, Jack Huiman, Jan Gerards, David Westerhof, Bart Kas, Benjamin Kool, Yannick Meijer, Ruben Moses en Paul Hage. Er werd uiteraard al enige maanden binnen de spelersgroep ge- smoest over dé langverwachte training van het jaar van onze hoofd trainer. Zou hij ons conditioneel gaan afmatten? Wie zou(den) er door de mand vallen bij een lastige oefenvorm? En de hoofdvraag: wie zou(den) zich in de kijker spelen voor misschien wel een plekje bij het eerste? De gevreesde piepjestest, shuttle run test en chicken runs bleven gelukkig uit. Er werd naar harte lust met de bal getraind in verschil lende oefenvormen, met uiteraard een afsluitend partijtje. Om 21.20u vond Cor het welletjes geweest en blies hij af. De hierop volgende zaterdag hebben wij direct de vruchten kunnen plukken van dé training van Cor. Een afgetekende en verdiende 3-0 overwinning stond op het boord! Dat onze tegenstander, VVZ' 49 uit Soest, het presteerde om een uur voor aanvang van de wedstrijd nog af te bellen en de wedstrijd nooit is gespeeld, memoreren we verder maar niet. Namens alle spelers van AFC ZATERDAG 7 wil ik Cor bedanken voor deze leerzame en leuke training. Cor, hulde voor je medewer king en enthousiasme! Jack Huiman (Commissaris AFC zat-cie en aanvoerder AFC zaterdag 7) 9

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 9