De leden van dit genootschap zullen individueel hiervoor een uit nodiging ontvangen. Beste Ploegers noteert u vast deze datum in uw agenda. Het is al weer zo'n 16 jaar geleden, dat het toen 100-jarige AFC met een prachtig jubileumboek kwam, waarmee de samenstellers toen onze club heel veel eer bezorgden. Ik denk aan onze overleden clubleden Hennie Somers-Blekemolen, Lex Rimini en Gerard Trebert, aan gelukkig nog in leven zijnde Pim Adriaansz en Ge orge Wijnand, aan onze clubstatisticus Chris Schroder en zeker ook aan Hans de Bie, als eindredacteur van het AFC Honderdja- renboek. Lof toen van vele zijden, zoals ook van Anton Witkamp, toen chef-sport van De Telegraaf. Witkamp schreef toen een com plimenterende brief aan mijn tweelingbroer Hans. Een inmiddels legendarisch geworden brief, die in het AFC-archief past. Want Anton Witkamp is zaterdag 24 september j.l. op 81-jarige leeftijd overleden. Hij zal herinnerd worden, niet alleen als een bijzonder aardige en beminnelijke man, maar ook als een trendsetter in de sportjournalistiek. Zoals zijn eigen krant De Telegraaf in een uit voerig artikel over Anton Witkamp schreef, die duidelijk zijn vak bekwame aandacht op het betaalde voetbal richtte zoals bij Ajax, maar zijn hart ook open had staan voor het amateurvoetbal, en in dit geval dus voor onze eigen voetbalvereniging AFC. Namens onze vereniging betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie van Anton Witkamp. Met ingang van het huidige seizoen is het programmaboekje AFC- Thuis op een vernieuwde wijze uitgekomen: informatie over de te spelen wedstrijd op de desbetreffende zondag wordt opgenomen. Hans Elias en André Wijnand zijn de producers van dit nieuwe boekje. Namens de AFC onze complimenten aan de samenstellers van dit vernieuwde AFC-Thuis. Naast aandacht voor ons le elftal met de wedstrijdverslagen wil ik ook aandacht vragen voor ons 2e elftal. Dit team met als trainer Wessel Colijn staat fier aan kop met 15 punten uit 6 wedstrijden. Zondag is op Goed Genoeg de wedstrijd tegen medekoploper ADO'20. Wij wensen trainers, leiding en grensrechter voor deze belangrijke wedstrijd veel succes. Michael Lanting, speler van onze A-selectie, was zo ongelukkig om recent tijdens een wedstrijd van ons le elftal een blessure aan zijn knie op te lopen. Hij heeft inmiddels een kijkoperatie onder gaan en is dus voor de komende weken uitgeschakeld. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel en een snelle terugkeer in het eerste elftal. Tijdens de wedstrijd van afgelopen zondag tegen UNA waren een tweetal vertegenwoordigers onze gast van het nieuwe AFC- vriendelijk bedrijf Hampshire Inn Vue des Mortanges La Caverne de Geulhem een relatie van Zilveren Ploeger Tim Tim merman) uit Limburg. Na afloop van de wedstrijd werden de wij verrast me meegenomen heerlijke lekkernijen Ons Erelid en oud-penningmeester Edwin Geluk is na een aantal weken verblijf in het AMC Ziekenhuis weer thuis in Amstelveen en weer bij levenspartner Betty om samen aan zijn herstel te werken. Namens de AFC wensen wij Edwin spoedige beterschap. Ook Zilveren Ploeger Hans Dukker is na een operatie in het AMC en een verblijf in de het Herstelhotel de Kim in Noordwijk weer thuis. Namens de AFC wensen wij ook hem een spoedig herstel. Ons Erelid Chris Schroder verblijft nog in het VU-Ziekenhuis.. Een bezoek in het ziekenhuis zal door hem zeer op prijs worden gesteld. Truus Akkerman, de echtgenote van ons Erelid en oud-voorzitter Rein verblijft nog steeds in de Vreugdehof aan de De Boelelaan. Namens de AFC zenden wij haar onze groeten. Ons Erelid en oud-voorzitter Jan van Dijk verblijft nog steeds gedurende de weekse dagen in een herstellingsoord in het Gooi. Hij wordt natuurlijk door zijn zoon Roy op de hoogte gehouden van het laatste nieuws van AFC en ook ondergetekende praat hem één keer per week bij over alles over de club. Namens de AFC zenden wij hem onze wensen voor herstel. In Parool Sport d.d. 3 oktober jl. las ik een artikel over een inter view met onze A-selectie-speler Peter Post. Peter vertelt hierin over zijn bezoek aan de Champions Leaguewedstrijd Barcelona- AC Milan, waardoor hij naar zijn mening zijn vaste plaats in de A- 12 oktober 2011 90® jaargang nr. 3 selectie is kwijtgeraakt. Peter is blij dat hij het afgelopen weekend tijdens de wedstrijd tegen Achilles '29 weer mocht invallen. Wij wensen Peter succes bij zijn actie voor een vaste plaats. Bij de competitiewedstrijd op 13 januari jl. tegen de Baronie was ons jeugdlid Didier Reijns pupil van de week. Didier is de achter kleinzoon van oud-international (keeper) Herman van Raalte. In de volgende uitgave van de Schakel kunt u nadere informatie hierover lezen. Erelid en AFC-Ridder Rob Duis bereikt op 18 oktober a.s. de leeftijd van 75 jaar. Vanwege zijn vele activiteiten in onze club, eerst voor een groot aantal jaren speler van ons le elftal en later als lid van de Elftalcommissie A en leider van ons vlaggenschip werd Rob in 1975 benoemd tot Lid van Verdienste en in 1998 benoemd tot Erelid van onze vereniging. Rob is een trouw bezoeker van de wedstrijden van ons le elftal, het Herenjaardiner en de bijeen komst van de Zilveren Ploeg. Het is aardig te vermelden dat zijn zoon Bob al weer een aantal jaren geleden de vroegere taak van zijn vader heeft overgenomen. Namens de AFC wensen wij hem samen met zijn echtgenote Lot nog vele gezonde en gelukkige jaren. In het weekblad Elsevier d.d. 17 september jl. was een uitge breid verhaal opgenomen over de Big Band, waarin Rob al jaren speelt met een foto van onze AFC-musicus. Lid van Verdienste en AFC-Ridder, mijn tweelingbroer Hans de Bie bereikt op 24 oktober a.s. de leeftijd van 75 jaar. Hans was in het verre verleden al actief als Schakelredacteur, lid van de To to/Lottocommissie, lid van de Commissie Pers en Publiciteit, lid van de Verhuizingcommissie van de Zuidelijke Wandelweg naar de De Boelelaan in 1962, Secretaris van de Jubileumcommissie AFC-75 jaar en bij het 110-jarig jubileum de samensteller en schrijver van het AFC-100 jarenboek. In 1986 mocht hij samen met ons overleden lid Karei Prior de toenmalige AFC-Nobelprijs ontvangen en in 1996 werd hij voor zijn vele verdiensten benoemd tot Lid van verdienste. Namens de AFC wensen wij Hans samen met zijn echtgenote Louisa nog een groot aantal gelukkige en gezonde jaren. Op 17 en 18 oktober a.s. zal weer de jaarlijkse Herfsttweedaagse op ons sportpark Goed Genoeg worden gehouden voor D, E en F- Pupillen. Voor nadere informatie en aanmelding van de Pupillen voor deze dagen verwijs ik u naar de website van onze vereniging. Wij worden als voetballiefhebbers iedere dag van de week over spoeld met informatie over het betaalde voetbal. Aandacht voor het amateurvoetbal wordt er door de vele diverse televisiezenders totaal niet gegeven. Om die reden wil ik nogmaals aandacht vragen voor de sportuitzendingen van Radio/TV Noord-Holland op de zondagavond. Een verademing om ook eens iets ander te zien, waaronder de wedstrijden van AFC. Ook de afgelopen zondag was de uitzending met commentaar van Ton Ojers weer een genoegen om naar te kijken. En alle uitzendingen zijn terug te zien op onze website. De media gaf de laatste weken veel informatie over de door schrij ver en filmmaker Jan Eilander geschreven jeugdroman Cruijffie, gebaseerd op het leven van de wereldvoetballer uit Betondoip. Bij een artikel in de sportbijlage van Het Parool d.d. 3 oktober jl. is een foto geplaatst van Johan in zijn jeugd omgeven door jeugdige medespelers. Een van deze teamgenoten is onze Zilveren Ploeger Ernst Bouman, die later bij AFC is komen spelen. Op de foto staat Ernst met de beker, die toen gewonnen werd door dit jeugdteam van Ajax. Zilveren Ploeger Ruud van Ommeren vierde op 11 september jl. zijn 75e verjaardag. Ruud is de schoonzoon van ons overleden Erelid Otto van Rijn en werd bij het trouwen met Otto's dochter Joyce besmet met het AFC- virus. Zijn beide zoons Nicolaas (een aantal jaren bestuurslid) en Michiel zijn ook leden van de Zilveren Ploeg. Ruud is een trouw bezoeker van de wedstrijden van ons 1° elftal. Namens de AFC wensen wij hem nog vele gelukkige jaren. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Erelid en AFC-Ridder Marcel Koster (15/10 - 76 jaar en nog steeds actief) - Lid van Verdienste en AFC-Ridder Jaap Draisma (16/10) - Ernst Bouman (22/10 - 65 jaar) - Fred Berrier (23/10) - mijn tweelingbroer, Lid van Verdienste en AFC-Ridder Hans de Bie (24/10 - 75 jaar) - Fred Gehring (26/10) - Rein Akker-

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 6