4 m 12 oktober 2011 90e jaargang nr. 3 Opstelling AFC: Van Emmerik, Gefferie, Ruijter, Van Moll, Derla- gen, Brink, Jansen, Lanting, de Graaf (de Haer), Jens (Sarica), van Es (Heij) 25 september 2011AFC - Argon 3-2 Het was een prachtige dag vandaag. Stralende zon op een prachtig veld en een sportpark dat een en al voetbal ademt. Toch zou vandaag SV Argon onze tegenstander zijn, uit het verle den een ware 'angstgegner' al zullen de meeste huidige -met name- Argon spelers weinig voelen van de rivaliteit die tussen beide clubs bestaat (of beter, bestond). Spits Ronny van Es was vandaag afwezig wegens dagenlange koorts. Joost Heij was zijn vervanger en voor het overige stelde trainer Cor ten Bosch dezelfde selectie op waarmee hij vorige zon dag startte bij de gewonnen wedstrijd in Emmen. Na enkele minuten kreeg Joost Heij gelijk een behoorlijke kans welke echter door ex-AFC'er Maxime Singels knap werd gestopt. Er ontstond enige ophef aangezien de lijnrechter volledig gestrekt ging en op de grond lag. Iedereen zocht vergeefs naar een scherp schutter die zich verdekt opgesteld zou hebben, maar neen, hij werd niet gevonden. Na een stop van 10 minuten kon de man gelukkig verder. Daarna ontstond een mindere fase voor AFC. Argon kreeg dan ook een kans. Sjoerd Jens werd net buiten de 16 gevloerd waarna AFC een vrije trap kreeg toegekend. Magid Jansen meldde zich al rap bij de bal en schoot deze schitterend in de bovenhoek: 1-0. Dat stond even wat prettiger op de dijk (in de zon). Niet veel later was het weer Sjoerd Jens die de 16 binnen liep en opnieuw op hem een overtreding nodig was om hem af te stoppen. Het resultaat: een penalty, en weer was het Magid Jansen die snel bij de bal was. Hij schoot ook deze penalty in. 2-0 op het scorebord; een weelde. Net voor rust kreeg Heij de bal op de borst, legde de bal klaar voor Gideon de Graaf die zijn schot net naast de goal zag verdwijnen. In de rust werd Michael Lanting gewisseld na een blessure. Wout Meulemans was zijn vervanger. Argon begon sterker aan de 2e helft en Raymon van Emmerik moest tot tweemaal toe redding brengen. Daarna echter de wellicht mooiste goal van het seizoen. Sjoerd Jens schoot met een werkelij ke prachtgoal (omhaal) AFC naar 3-0. Wat een stand voor ons Met deze omhaal scoorde Sjoerd Jens het derde doelpunt. De buit zou nu toch wel binnen zijn? Geheel gerust konden de toeschouwers van AFC echter nog niet zijn. Argon maakte gebruik van de nonchalance van AFC door in de 89e en 92e minuut nog tweemaal te scoren en toch nog een klein smetje op de mooie dag te leggen. Eindstand derhalve 3-2 en dat is wat telt, de 3 punten. AFC zet de zegereeks dus gelukkig door. Na afloop werd de selec tie voor de overwinning beloond met een diner bij Buenos Aires te Amstelveen alwaar uw scribent koos voor de Nacho's, de ossenhaas en tenslotte de Dame Blanche (ik zie u al denken: kunst....). Vol gende week uit tegen absolute titelkandidaat Achilles'29. Maurice Loonstijn Opstelling AFC: Van Emmerik, Gefferie (de Haer), Ruijter, van Moll, Derlagen, Jansen, de Graaf, Lanting (Meulemans), Brink, Jens en Heij (Sarica) Voor foto's (Ton Post) van deze wedstrijd zie het 'AFCFotoalbum' op onze website 2 oktober 2011: Achilles'29-AFC 2-1 Ook vandaag had uw scribent een vervolg gegeven aan een bus voor supporters. We waren Amsterdam-Buitenveldert nog niet goed en wel uit of de eerste moppen, grappen en anecdotes werden ver teld; de sfeer zat er meteen goed in. Onze buschauffeur nam 'en passant' nog even een verkeerde afslag (hij won later wel de "uit slag-poule") op de Al5 waardoor we 34km om hebben gereden. Aangekomen op het sportpark van Achilles lag daar een prachtig veld klaar in de brandende zon. De aftrap kon worden genomen. Na een minuut of vijf was het Sjoerd Jens die de bal had. De bal belandde uiteindelijk bij Joost Heij (wilde Sjoerd hem zelf nemen of werkelijk voorzetten was de vraag) die AFC aan de voorsprong hielp (0-1). Aanvoerder Lutzen Brink worstelt zich door de Achilles verdediging Heel lang konden de rood-zwart getrouwen er niet van genieten want het was Thijs Hendriks die met een harde pegel Raymon van Emmerik verschalkte al werd van afstand gedacht dat de keeper- ware hij in topvorm- de bal zou hebben gehad (1-1). Na de goal had Achilles een betere fase en liet het ons zien waarom zij de trotse koploper zijn. Achilles stoorde onze beste spelers knap waardoor wij moeilijk aan voetbal toekwamen. Even later was het de zeer goed voetballende Lutzen Brink die middels een schot probeerde tot scoren te komen. Dit lukte niet en ook Sjoerd Jens was in de rebound niet succesvol. Met een 1-1 ruststand wisselden wij als altijd van kant. Lekker zonnetje dus het was genieten. Bij het betreden van het veld viel op dat Van Emmerik van tenue was gewisseld; het vreselijke wit werd vervangen door het gele tenue, dat hem veel beter stond. Gelijk kreeg Sjoerd Jens een giga- kans na een scrimmage. Achteraf bezien (altijd makkelijk) was dat de goal die AFC later nodig zou hebben gehad. Het was echter Barry Dittewig (wellicht de beste doelman van de topklasse) die redding bracht. Aan de overzijde was het echter Achilles dat de bal na een inschattingsfout van onze keeper huizenhoog over schoot. Het spel verplaatste zich gelukkig weer naar 'onze' zijde. Lutzen Brink schoot krachtig op de goal, maar weer bleek Barry Dittewig een sta-in-de-weg. Achilles raakte nog even de lat (de hele goal trilde) en ook in de rebound daarvan schoot Achilles over. Later nog op de paal. Richting het slot van de wedstrijd liet de AFC-verdediging de ge vaarlijke Thijs Hendriks lopen en dan weetje wat er gebeurt2-1 stond op het scorebord. Dat bleek ook de eindstand want in de laatste minuten bleek AFC niet bij machte en over een nodige dosis geluk te beschikken om toch nog een puntje weg te slepen uit Groesbeek. 12

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 12