dp Medische commissie 'De Broers' Bob en Jack Duis! Keepershelm, hoofd- of halszaak!? Moeten voetbalkeepers in de toekomst verplicht een helm dra gen tijdens de wedstrijd? Vele voorstanders zijn in Nederland dit debat tegenwoordig gestart. Hockeykeepers, wielrenners, honkbalspelers en catchers, amateur boksers, American footballspelers, rugbyspelers en zelfs cricket- batsmen dragen uit veiligheidsoverweging een helm. En beste A.F.C.-ers, dat zijn per slot van rekening nog wel profs! Waarom dan niet te beginnen om onze jeugdkeepers aan het dragen van een sportbescherming te laten wennen. Dan is het toch vreemd dat beenbeschermers, gebitbeschermers en de tok-voor-de-edele- delen" we wel normaal vinden en het beschermen van een niet onbelangrijk deel van ons lichaam, het hoofd inclusief vitale orga nen, zomaar aan het lot overlaten? Hoe stoer staat het als je kind die prachtige, vaak te grote keeper handschoenen aantrekt en hoe trots bent u dan zelf, toch? Maar, calvinistisch zoals we in Nederland zijn, moeten er eerst slachtof fers vallen! Nou die hebben we dan. De FC Groningen keeper Agil Etemadi lag 20 minuten comateus na een botsing tegen P.S.V. waarna hij zelfs met een nekbrace ter stabilisering het stadion per brancard verliet. Maar ook Maarten Stekelenburg (AS Roma) en Premyzlaw Tyton (PSV) vielen met hoofdblessures uit in de duels met respectievelijk Inter Milan en Ajax. Een discussie waard zou je zeggen. Volgens de reglementen van de K.N.V.B. is het dragen van hoofdbescherming toegestaan, echter onder voorbehoud dat het hoofddeksel geen gevaar voor de keeper zelf, medespeler of tegenstander mag opleveren. Chelsea keeper Petr Cech draagt al jaren een dergelijke, soft lederen helm, omdat hij een schedelbasisfractuur opliep bij een vergelijkbare botsing. Een kinderhoofd heeft al zoveel te verduren en een al bestaande bescherming zal 'jong geleerd, oud gedaan" eerder vandaag dan morgen bij onze jeugd verplicht moeten worden. Ons A.F.C. als voorbeeld stelling? Je begrijpt dat de Medische Commissie van A.F.C. zijn betrokkenheid met u wilt delen, en oud keeper Jan van Breukelen (PSV) hebben we in ieder geval al mee. Jeugdtrainers en U, verantwoording dragende ouders, Iaat U horen! De Medische Commissie: Lex Swaan (arts) tel. 06-53674434 Michael Olivieira 06-21278122 Co Grosze Nipper tel. 06-44352970 Wim Crouwel (fysiotherapeut/voorzitter) tel. 06-51050940 mail: wim.crouwel(S),xs4all.nl Inloop spreekuur voor alle leden van A.F.C.!! Voor AFC/ers bestaat een maandagavond inloopspreekuur in de praktijk van Marielle Marelis (fysiotherapeute van Zaterdag 1) elke maandag tussen 18.00 en 19.00 uur. Locatie A.J. Ernststraat 167 te Amsterdam Buitenveldert. tel. 06- 24207849. De zonen van Erelid Robbie Duis. De eersten in een nieuwe serie. Voorwaarden zijn dat broers op welk vlak dan ook actief voor AFC zijn of zijn geweest en dat zij de nodige jaren lid zijn van AFC. Deze broers voldoen zeker aan de voorwaarden. AFC is hen met de paplepel ingegoten. Bob is actief als voorzitter Technische commis sie, als bestuurslid en als teammanager van het eerste, me dunkt. Jack wat meer op de achtergrond maar heel actief als speler in het roemruchte zondag 10. 12 oktober 2011 90® jaargang nr. 3 Het gesprek gaat over nu maar natuurlijk ook over hoe zij AFC in hun jeugd hebben ervaren. Het gesprek vindt plaats op hun kantoor. Opvallend is de ruimte tussen hun bureaus. Past een strafschopge bied tussen. Wat heeft dat te betekenen? Jack trapt af door nav dit gesprek over De Schakel te beginnen. Er ontstaat een levendige discussie tussen beide broers over het al dan niet verschijnen van de Schakel. Zie hieronder een kort verslag van het gesprek. Jack: "Hou daar toch mee op. Volstrekt achterhaald. Ik lees alles op mijn i-pad. Alle rubrieken en columns gewoon rechtstreeks op de website. Leest veel makkelijker dan een pdf bestand. De Schakel mag wat mij betreft veel meer 'up front' op de website. Nu moetje teveel klikken om de inhoud te lezen. Je bedient 400 mensen met een eigen blad en scheept 1400 af met een verstopt pdf- bestandje." Bob: Ik wil De Schakel gewoon in mijn handen houden. Vooral als ik in bad zit" Jack: "Ho, ik zeg niet dat de Schakel moet verdwijnen, dat bedoel ik niet, maar wel in zijn huidige vorm. Het is 2011 en niet 1976!" Bob: "Lekker met een i-pad in het bad, je zal het maar laten val len." Jack: "Is al een keer gebeurd. Maar wat betekent AFC voor jullie? Jack: "Ondanks mijn seizoenskaarten bij Ajax is AFC mijn club. (Bob knikt instemmend) Als ik voor de zaak in Hong Kong ben en zij vragen wat mijn club is dan noem ik altijd 'e ef cieen niet Ajax. De reacties zijn altijd van 'huh" maar dan in het Chinees. Bij AFC liggen mijn, onze roots. We gingen altijd mee naar het eerste kij ken, mee in de spelersbus. Nooit zullen we de goal van Henny Kottmann vergeten waardoor AFC in de Hoofdklasse bleef. Daarom is AFC onze club, we zijn er geboren en getogen." Bob: 'Ik merk nu pas hoe anderen tegen AFC opkijken. Als ik met een medecommissielid technische zaken een potentiële speler voor AFC bekijk, vragen wij ons altijd af: Willen wij met deze jongen donderdagavond na afloop van de training op AFC aan de bar een biertje drinken?" Jack: "Laten we eerlijk zijn de grondlegger daarvan, dat het presta- tieve niet alles overheersend is, is toch wel Kees Gehring geweest. Wij zijn een fan van hem. Hij was er een meester in de twee werel den, prestatiegericht voetballen en de recreanten samen te managen tot wat AFC de afgelopen 25 jaar geworden is. Die man verdient een standbeeld." Bob: (met een heel grote lach) "Alleen het probleem is: hoe groot?" Waarom is Bob wel actief als bestuurder en Jack niet? Jack (trapt weer af): "We hoeven niet alles samen te doen. Bob doet al genoeg voor AFC." Bob lachend): "Ja en als hij iets wil dan weet hij dat ik het toch wel voor hem regel." Jack: "Ik heb het geduld niet om in een commissie te zitten. Duurt me allemaal te lang. Ik heb totaal geen zin om een discussie te moeten voeren met mensen, die belangeloos voor de club werken. Trouwens ik wil de baas zijn en dat kan niet in een club als AFC." Bob: Dat wil niet zeggen dat Jack niet actief is, alleen niet bij AFC, maar wel als RAI bestuurslid tweewielers; voorzitter van de tentoonstellingscommissie Fietsvak, de belangrijkste fïetstentoon- stelling in Nederland en ook nog als voorzitter van de vakjury, die de Fiets van het jaar kiest." Jack: "Bob is veel diplomatieker, ik ben van de kortste weg. Ik lijk teveel op mijn vader, geen geduld voor diplomatie. Mijn broer is daarom veel geschikter voor een bestuursfunctie in een voetbalclub. AFC is een vereniging en geen bedrijf, daarvoor heeft hij de juiste stijl." Maar hoe werken jullie dan samen? Bob: Hier binnen het bedrijf kunnen we zakelijk grote menings verschillen hebben. Maar met veel lawaai worden we het altijd eens." Jack: Het geheel is meer dan de som der delen. Waardoor we altijd tot betere oplossingen komen. (Bob knikt instemmend) Moe der zei het altijd al: jullie doen alles samen." 10

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 10