18 augustus 2011 90e jaargang nr. 1 Aan deze overleden AFC'ers, die lang in ons midden waren, en die ieder op eigen wijze kleur en inhoud gaven aan onze vereniging, bewaren wij onze eigen goede herinneringen. Ik verzoek u een moment stilte ter nagedachtenis. Aansluitend op de toespraak in Noordwijk tijdens de herdenkings dienst wil ik hier nog iets zeggen over Dick van der Klaauw, die gedurende 22 jaar in verschillende bestuurlijke functies voor onze club actief was, waarvan 8 jaar als voorzitter. Sinds 1995 was Dick erelid van AFC. In 2003 nam ik de voorzittershamer van hem over. Dick heeft veel voor onze club betekend, goed voor AFC gezorgd. Hij had een scherp oog voor de mensen om hem heen, was trouw aan de beginselen van ons club, hield de tradities in stand en zorgde ten tijde van zijn penningmeesterschap voor mooie cijfers en als voorzitter voor continuïteit. Hij was een man met een eigen mening, maar ook een teamspeler en binnen de club van vele markten thuis. Wij AFC'ers zijn Dick van der Klaauw zeer dankbaar voor alles wat hij voor AFC heeft gedaan en zullen hem met ere gedenken. Op 18 januari 2010 vierde AFC haar 116° verjaardag in het Ameri can Hotel, het werd al even gememoreerd. Tijdens het Jaardiner ontving Henk Bijlsma, als heringetreden teammanager van ons succesvolle eerste de mr. Henne Boskamp Nobelprijs. Applaus! Hoogtepunt van de avond was ongetwijfeld het voorstel van het bestuur om Pim Adriaansz te benoemen tot erelid van AFC. De voorzitter vraagt de aanwezige leden dit voorstel van het bestuur te bekrachtigen. Onder groot applaus geven de leden hier gevolg aan. Vorig jaar is de nieuwe functie van verenigingsmanager gecreëerd. Henny Kottmann werd in deze functie benoemd en werkt inmiddels intensief samen met secretaris Ronald Koster en penningmeester Benno Honsdrecht. Hij heeft ook de taak van tweede penningmees ter, die jaren lang door Edwin Geluk zo goed is uitgevoerd, overge nomen. Verder zorgt Henny namens het bestuur voor de aansturing van functionarissen die op de administratie en op het sportcomplex in dienst zijn van AFC, en voor het dagelijkse contact met KNVB en Gemeente. Over de samenwerking met Henny is het bestuur tevreden. Omgekeerd is dat gelukkig ook zo. Daarom zal Henny komend seizoen deze belangrijke functie blijven vervullen. Samen met Theo, Yvonne en Pim die het afgelopen seizoen ook weer veel werk hebben verzet. Applaus! Tenslotte pachter Frans Ris en zijn assistenten Joop en Peter. Over hun inzet is het bestuur zeer tevreden. Daarom is het verheugend dat de pachtovereenkomst voor het volgend seizoen wederom ver lengd is. Naar ons en hun idee is sprake van een win-win situatie, die voor de toekomst veel perspectief biedt. Dank dus voor de goede samenwerking in het afgelopen jaar. Wij wensen Frans en zijn staf veel succes in het komend seizoen. Applaus! 5. Jaarverslag secretaris 2010-2011 Dit verslag is opgenomen in de Schakel van 22 juni 2011, nummer 11, 89° jaargang, vanaf pagina 4. De voorzitter bedankt Ruud Man tel voor het opstellen van het verslag. Grote klasse! Naar aanleiding van het Jaarverslag worden de volgende opmerkin gen gemaakt: André Wijnand vraagt naar aanleiding van het opstappen van alle leden van de Commerciële Commissie of er verschil van inzicht is gerezen tussen de commissie en het bestuur. Ad Westerhof merkt op dat er geen sprake is van ruzie. De com missie heeft er 8 jaar hard aan gewerkt om zo veel mogelijk bedrij ven aan AFC te binden. Dit is belangrijk omdat AFC deze in komsten nodig heeft. Flet aantal AFC Vriendelijke Bedrijven is in die jaren gestegen van 18 naar 31 en hiermee is de capaciteit van deze commissie wel bereikt. Daarnaast moet beleid ontwikkeld worden om verdere groei te realiseren en dat is een taak van het bestuur en niet van de commissie. De commissie moet zich bezig houden met de uitvoering. De commissie heeft hierover overleg gevoerd met het bestuur. De conclusies van de commissie zijn dat over het algemeen de awareness mbt commercie binnen AFC laag is en dat er, om groei te realiseren, een bepaalde mate van professionalisering nood zakelijk is. Meindert Huisman haalt de notulen van de Commerciële Commis sie van 10 mei 2011 aan. Hierin staat dat Tim Timmerman aan de voorzitter van AFC heeft aangegeven zijn functie neer te leggen. Hierna hebben ook de overige commissieleden hun functie neer gelegd. De reden voor dit aftreden is gelegen in de wijze waarop het bestuur volgens de commissie aankijkt tegen de commissie. Daarnaast heeft commissielid Dennis de Wit een mail gestuurd aan het bestuur tbv deze Algemene Vergadering en deze mail wordt nu blijkbaar niet behandeld (de suggestie zou gewekt kunnen zijn dat de mail door Dennis is teruggetrokken voor de vergadering, maar daarvan is geen sprake). Ronald Koster merkt op dat hierover contact is geweest met Dennis. Die heeft laten weten dat het bestuur zelf maar moet uitmaken of zijn mail in de Algemene vergadering wordt behandeld. Het bestuur heeft besloten de mail van Dennis niet letterlijk voor te lezen, maar wel te behandelen bij monde van de voorzitter van de Commerciële Commissie, bestuurslid Ad Westerhof. Meindert Huisman is van mening dat de commissie door de voorzit ter van AFC niet voor vol wordt aangezien en dat Tim Timmerman daar zeer gefrustreerd door is geraakt; de overige commissieleden zijn solidair met Tim. Machiel van der Woude zegt zich niet te herkennen in deze opmer kingen. Hij heeft de commissie altijd voor 100% gesteund. Machiel merkt op dat hij samen met Tim op gemeenschappelijk verzoek van bestuur en Commerciële Commissie een korte gespreksnotitie heeft geschreven over het toekomstige beleid en dat Tim nog voordat de notitie definitief was afgerond en besproken om hem moverende redenen tegen hem (de voorzitter) heeft gezegd te willen stoppen. Dit in een vertrouwelijk gesprek waarop de voorzitter niet verder wenst in te gaan. André Wijnand vraagt hoe het verdere beleid er nu uit gaat zien. Machiel van der Woude geeft aan dat het bestuur zich nu beraadt over het toekomstige commerciële beleid. Er wordt gezocht naar mensen die dit op kunnen pakken en het bestuur zal de vereniging van de vorderingen op de hoogte houden. Fred ten Nijenhuis merkt op dat er wel een aantal deskundige men sen vertrekken en dat er ook wellicht sponsors op persoonlijke titel zijn binnengehaald. De kans bestaat dat die nu zullen vertrekken. Ad Westerhof beaamt dit en geeft aan dat hij voorlopig samen met penningmeester Benno Honsdrecht, ondersteund door de ver enigingsmanager, de lopende zaken zal waarnemen en dat op korte termijn gezocht zal worden naar deskundige mensen voor de uitvoering van het nader te formuleren commercieel beleid. Rob Duis geeft het bestuur in overweging het onderwerp commer ciële zaken vanuit het bestuur te 'coveren', en dus niet via een aparte commissie. Dat kan problemen zoals nu ter tafel zijn gekomen wellicht voorkomen. 6. Jaarverslag penningmeester boekjaar 2010-2011 Dit jaarverslag lag vanaf 22 juni 2011 voor belangstellende club genoten ter inzage bij de administratie op sportpark Goed Genoeg. Tevens kon vanaf die datum het verslag worden opgevraagd bij penningmeester Benno Honsdrecht. Vragen konden ook vooraf aan de penningmeester worden gesteld. De voorzitter geeft het woord aan de penningmeester. Deze verstrekt het verslag aan de aan wezigen en geeft een toelichting op de belangrijkste punten. Naar aanleiding van het financiële verslag en de toelichting van de penningmeester worden de volgende opmerkingen gemaakt:

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 9