Afscheid werd genomen van eerste elftal spelers Chelton Linger, Steve Kenepa, Patrick Krop, Thatchery Langguth, Laurens Samsom (verblijf in Israël) en Bertjan Weijers (gaat spelen in zaterdag 1). Said Moumane, die na 10 seizoenen in ons eerste, verder actief zal zijn als trainer-begeleider van het tweede, was tijdens de Gou den Ballen avond op vakantie. Said zal op een ander, gepast mo ment, uitgebreid in het zonnetje worden gezet. Spelen op het hoogste amateurniveau stelt anno 2011 grote financi ële eisen aan het huishoudboekje van AFC. Zonder de genereuze bijdrage van de AFC Vriendelijke Bedrijven, de bordsponsors, de individuele bijdragen in het kader van de Stichting Keep Smiling en de Supportersvereniging The Reds zou ons eerste niet kunnen pres teren wat het nu doet. Het bestuur is dan ook bijzonder dankbaar voor deze financiële ondersteuning. Komend seizoen staat ons eerste weer een zware klus te wachten. HSC'21, UNA, WKE en onze vrienden van HBS zijn nieuw in de Topklasse. FC Hilversum wist zich door het failliet van RBC toch te handhaven. Omdat de meeste teams elkaar niet veel in kracht ontlopen zal vanaf de start vol gas gegeven moeten worden. De voorbereidingen zijn dan ook al in volle gang. Op 23 juli vindt de eerste oefenwedstrijd plaats tegen GVVV, op 21 augustus de eerste competitiewedstrijd in Cuijk. Dan kunt u enkele nieuwe spelers zien acteren: Mike Derlagen (komt over van Young Boys), Yusuf Sarica (Chabab), Michael Lanting (Hollandia), Jasper de Haer (Argon) en Joost Heij (CSV Apeldoorn) Uit het tweede komt Daan Sutorius over en uit de A 1 Arsenio Dihalu en Mitchel Dijkstra. Mooi dat er doorstroom is uit de jeugd naar de Topama- teurs. Zo gaan ook veel spelers van de A 1 over naar zondag 2. Sprekend over de jeugd: het was ook in het afgelopen seizoen weer een heel spektakel. 21 Juniorenelftallen, 40 pupillenteams en 24 Champions League en World Cup teams waren druk in de weer, op de trainingen, op de zaterdag en de zondag, tijdens de toernooien en evenementen, op AFC dan wel te gast bij bevriende verenigingen. Als je alles optelt gaat het om een gigantische hoeveelheid activitei ten, die in goede banen zijn geleid door de jeugdcommissie, met assistentie van een grote groep jeugdvriendelijke ouders, en een uitgebreide technische staf. Het bestuur is al die mensen bijzonder dankbaar, want slechts op deze manier kunnen onze jonge AFC'ers het hele seizoen door volop genieten van hun sport. Ook dit seizoen heeft het bestuur aandacht besteed aan het Zuidas- dossier, met steun van Bob Neseker, Nicolaas van Ommeren, Kees Gehring en Quintus Abeln. In het Jaarverslag wordt uitgebreid verslag gedaan van het overleg dat met de Gemeente is gevoerd over een nieuw complex op de Zuidas of eventueel op een andere locatie hier in de buurt. Van een doorbraak is nog geen sprake, mede door het feit dat door de economische malaise de eerder gemaakte plannen voor Ravel, het Zuidasgebied waar wij verblij ven, weer van tafel zijn. Het wachten is o.a. op de beslissing in Den Haag over de ondertunneling van de A 10 voor het autoverkeer. Als die beslissing eind dit jaar genomen wordt ontstaat er een nieuwe situatie. Anders zijn er naar verwachting op de korte termijn niet veel veranderingen op komst. Voor AFC speelt nu met name de vraag hoe om te gaan met ons verouderde, niet op de omvang van de club toegesneden, clubhuis. Vooruitlopend op belangrijke beslissingen hierover worden sep tember aanstaande 4 tijdelijke kleedkamers in gebruik genomen die het gebrek aan kleedkamerruimte moeten terugdringen. Uitgangs punt voor het bestuur blijft dat AFC nu en in de toekomst met alle teams goed uit de voeten kan, op het hoogste amateumiveau, maar zeker ook in de breedte, in een milieuvriendelijke omgeving, goed bereikbaar voor onze leden en gasten. Slechts op die manier kan AFC een belangrijke functie blijven vervullen in de Amsterdamse sportwereld. Tot slot nog een opmerking over het jaardiner in het American Hotel. Wij vierden op 18 januari 2011 de 116® verjaardag van onze mooie vereniging in aanwezigheid van 180 AFC'ers weer in stijl in het 18 augustus 2011 90e jaargang nr. 1 American Hotel. Enkele oud-eerste elftal spelers, Rob Duis, Rokus Hoogendoorn Sr, Cees Bouwens, Rolf Leeser en oud-trainer Piet Ouderland, kregen daar het met zorg door Rik de Boer samen gestelde boek 115 jaar competitievoetbal AFC 1 overhandigd. Het was, zo vervolgt de voorzitter, een mooie verjaardag van AFC, die de vitaliteit van onze club en de onderlinge vriendschap beves tigde. Een goede basis voor de toekomst die niet alleen onderhou den wordt via mooie resultaten in competitieverband, maar ook via toernooien en activiteiten buiten het veld. Via jaarlijkse evenemen ten als de Zilveren Ploegbijeenkomst, de Ridderlunch, de nieuw jaarsreceptie, het Kienen, de al gememoreerde Gouden Ballen wedstrijd, het Be Friends Toernooi, de Mini WK, Herfst2daagse en het Kerstdiner voor de C-junioren, en nog zo veel meer. Alleen op deze manier blijft in stand wat door veel clubgenoten in de afgelo pen jaren tot stand is gebracht. Wij zullen daarbij de inzet van die AFC'ers die niet meer onder ons zijn altijd blijven herinneren en waarderen. 2. Ingekomen stukken Secretaris Ronald Koster deelt mee dat hij de volgende stukken heeft ontvangen: a) Een brief van de Kascommissie die behandeld zal worden bij agendapunt 7. b) Berichten van verhindering ontvangen van: Kees Gehring, Tim Timmerman, Pim Adriaansz, Dennis de Wit, Peter van der Heyt, Wiebe Westerhof, Quintus Abeln, Rein Akkerman Sr., Sebo Wol- dringh, Paul Koster, Maurice Loonstijn, David Westerhof, Hans de Bie en Co Grosze Nipper. 3. Notulen van de Algemene vergadering van 1 juli 2010. Deze notulen zijn gepubliceerd in de Schakel nummer 1 seizoen 2010-2011, 89° jaargang, van 18 augustus 2010. Opmerkingen? Er worden door de aanwezigen geen opmerkingen gemaakt zodat deze notulen onder dankzegging voor de samenstel ler Ruud Mantel goedgekeurd en ongewijzigd worden vastgesteld. Ruud wordt onder applaus bedankt voor zijn inzet. 4. Bestuursmededelingen Namens het bestuur deelt de voorzitter het volgende mede. Ook gedurende het seizoen 2010-2011 hebben wij tot veler verdriet afscheid moeten nemen van verschillende AFC'ers. Op 30 juni 2010 overleed op 79-jarige leeftijd Bert van Essen, vader van ons lid Peter van Essen en grootvader van onze jeugdle den Dino en Roy, op 1 juli 2010 overleed mevrouw Greet Bijlsma- Van Buuren (84), moeder van ons Lid van Verdienste Henk Bijls- ma, grootmoeder van onze leden Dennis en David en overgroot moeder van onze jeugdleden Dillon, Dani en Guy, op 3 juli 2010 overleed AFC-Ridder Jacques Mellegers (85), op 16 juli 2010 AFC- Ridder Gerard van Poorten (78), en op 20 juli 2010 AFC-Ridder Piet Vaal (76). Op 5 september 2010 overleed op 86-jarige leeftijd mevrouw Sija Colijn-Hanff, echtgenote van AFC-Ridder Coen Colijn, op 3 oktober 2010 August Landvreugd (74), vader van ons lid, oud eerste elftalspeler en ex-trainer Ulrich Landvreugd en op 21 december 2010 overleed mevrouw Ron Laarhoven-Smit (89), we duwe van ons overleden lid Ger Laarhoven en moeder van Zilveren Ploeger en Nobelprijswinnaar Fred Laarhoven. Op 18 maart 2011 overleed op 54-jarige leeftijd mevrouw Marion Nooy, dochter van AFC-Ridder Tom Nooy en echtgenote Els, op 22 maart 2011 over leed Hans Boskamp (78), speler van ons eerste elftal midden jaren '60 van de vorige eeuw, op 1 april 2011 overleed AFC-Ridder Pierre Eskes (86), op 27 april 2011 AFC-Ridder Hans Rooze (75) en op 14 mei 2011 kwam op veel te jonge leeftijd (31) door een tragische gebeurtenis om het leven Michael Koomen, zoon van ons lid Jan en zijn echtgenote Tineke Koomen. Op 10 juni 2011 werden wij opgeschrikt door het overlijden op 80-jarige leeftijd van onze oud-voorzitter jeugdcommissie, oud-penningmeester, oud-vice- voorzitter en oud-voorzitter en Erelid Dick van der Klaauw. En op 15 juni 2011 overleed na een kort ziekbed op 73-jarige leeftijd mevrouw Diny Dukker-Zuyderland, echtgenote van ons Zilveren Ploeglid Hans Dukker.

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 6