Bestuursmededelingen Redactioneel Notulen Algemene Vergadering 18 augustus 2011 90e jaargang nr. 1 Automatische incasso Het bestuur wil onze leden en donateurs die automatische incasso hebben afgegeven, informeren dat de contributie/donatie eind au gustus zal worden geïncasseerd. Vrijwilliger gevraagd voor bij de kassa. Het bestuur is op zoek naar een vrijwilliger die bij een aantal thuis wedstrijden in geval van afwezigheid van één van de vaste ploegle den Frank Bouman, Ron Susan, Jan Koomen, Hans Honsdrecht en Ger Smit wil assisteren bij de kaart- en programmaboekjesverkoop bij de thuiswedstrijden van AFC 1 U kunt zich melden bij penningmeester Benno Honsdrecht of on dergetekende. Henny Kottmann, verenigingsmanager AFC Mail van Hans Elias...'Denk je eraan de 16e augustus komt de eerste Schakel uit!' 'Dan al? Ik zit nog midden in het cricket seizoen'. Ja, dat krijg je als je zelf ...al lang niet meer... eind juli ooit begon met de training voor het nieuwe voetbalseizoen. De huidige selectie al half juli! ACC moet straks om het lands kampioenschap spelen. Mijn hoofd staat nog niet naar voetbal, maar naar cricket. Maar toch. De Persmap moet ook gemaakt worden, dus niet zeuren. Inmiddels bij Hans op "werk"bezoek geweest. Bij hem is in de vakantie ingebroken. Veel spullen gestolen waar onder die van zijn ouders die in de tweede wereldoorlog goed ver borgen waren. Reactie van Hans: 'Ach ik heb de tweede wereldoor log overleefd, dus hier kom ik ook wel overheen'. Dan val je watje noemt vanzelf wel even stil, zeker als ook o.a. een boekje met een Davidsster erop verscheurd is. Dus waar hebben we het over. Hop aan de slag. De Schakel bindt etcetera. Zoals te doen gebruikelijk begint de opening met 'Van de brug af gezien'. Tekst van het be stuur. Bestuur eindigt het seizoen en opent het seizoen. Kwestie van traditie. Maar wat kan u verwachten van de Schakel? Allereerst: we gaan op de ingeslagen weg, natuurlijk met uw hulp, verder. De Schakel moet meer worden dan hetgeen op de website daarvoor al is gepubliceerd. Dat is niet makkelijk. Maar in de stijgers staan twee nieuwe rubrieken. Let op: realisatie is nog lang niet zover. Wat gaat er dan verdwijnen? Ik hoop niet dat de rubriek 'Een AFC'er vertelt...' al na 1 jaar verdwijnt....dusvertel je verhaal mbt AFC. AFCoryfee heeft na ongeveer 60 afleveringen wel zo langzamerhand zijn langste tijd gehad...excuses voor al degenen, die zich coryfee voelen, maar nooit zijn uitgenodigd. Onze still going strong Pickelaar is nu al weer van de partij! Evenals onze vaste AFC 1 'watcher' Maurice Loonstijn. Krijgt hij toch nog een officiële functie bij het eerste. Onze eigen gossip zal natuurlijk weer verzorgd worden door wie anders dan Johan de Bie. Als het goed is ook bericht uit Israel van 'Speler van het jaar 2010-2011' Laurens Samsom. Ik ga ervan uit dat ook de jeugd in de loop van het seizoen weer in de Schakel vertegenwoordigd zal zijn. Al met al we gaan er weer voor. Mede namens Hans Elias en Jan van Galen: een succes vol en mooi seizoen 2011-2012 toegewenst! En voor alle actieve spelers: hou alles heel. Dus volg ook de rubriek van de medische commissie. André Wijnand Notulen van de Algemene Vergadering van de Amsterdamsche Football Club, gehouden op 6 juli 2011 in het clubhuis, gelegen aan de De Boelelaan te Amsterdam. Aanwezig: 76 werkende leden hebben de presentielijst ondertekend. 1. Opening door de voorzitter Om 20.00 uur opent voorzitter Machiel van der Woude de Algeme ne Vergadering. Nadat hij geconstateerd heeft dat er niet voldoende stemgerechtigden aanwezig zijn, sluit hij de vergadering met een verwijzing naar een volgende Algemene Vergadering op dezelfde datum om 20.30 uur. Om 20.30 uur opent de voorzitter de vergadering met een hartelijk woord van welkom aan de aanwezigen, in het bijzonder de ereleden Jan van Dijk, Johan de Bie, Rob Duis, Ger van Caspel, Bob Nese- ker, Chris Schroder en Edwin Geluk, de Leden van Verdienste, de winnaars van de Mr. Henne Boskamp Nobelprijs, AFC-ridders en commissieleden. Hij spreekt de wens uit dat deze vergadering op een vruchtbare en plezierige wijze zal verlopen. Voor dat laatste is volgens het bestuur alle aanleiding: AFC is anno 2011 nog steeds de club die jong en oud veel plezier brengt. Een club waar we allen trots op kunnen zijn. In de Agenda, die in de Schakel van 22 juni 2011 (Jaargang 89, nummer 11) is opgenomen, is één wijziging doorgevoerd. Punt 14 Verkiezing Jeugdcommissie: Jos van Moerkerk is niet herkiesbaar. De voorzitter blikt vervolgens op het afgelopen seizoen terug. Het was, kort samengevat, weer een fantastisch voetbaljaar, met veel mooie momenten. Al die gebeurtenissen zijn beschreven in het uitvoerige en zorgvuldig door tweede secretaris Ruud Mantel opge stelde jaarverslag, dat is afgedrukt in de Schakel van 22 juni 2011 (Jaargang 89, nummer 11). Ruud, zeer bedankt. Gezien de stortvloed aan activiteiten beperkt de voorzitter zich tot enkele saillante gebeurtenissen in het afgelopen verenigingsjaar. Te beginnen met hetgeen waar AFC 116 en een half jaar geleden voor is opgericht: voetbal! In het afgelopen seizoen waren maar liefst 111 teams actief: 26 seniorenteams, 21 juniorenteams, 40 pupillen- teams en 24 Champions League en World Cup teams. Van die 111 teams werden er 21 kampioen, te weten: zaterdag 6, bij de junioren B2, C 2, C 3, C 4 en C 5 op de zondag, pupillen D 3, D 4, D 9, E Top, E 2 (zelfs 2x), E 3, E 5, E 10, E 15, F 2, F 4, F5, F 8 en F 11. De KNVB districtsbeker werd gewonnen door zondag 3, de A 1 zaterdag, B 2 zondag, C 3 en D 1. En of het nog niet genoeg was promoveerde bekerwinnaar AFC 3 zondag naar de Reserve eerste klasse na een bloedstollende reeks wedstrijden in de nacompetitie. Bij elkaar prachtige resultaten. AFC heeft veel talent in huis, dat is duidelijk. Dat moeten we koesteren. Hulde, felicitaties en applaus voor alle kampioenen! De captain van zaterdag ontvangt hierna onder applaus de kampi oensdiploma's en een fles champagne. Vervolgens ontvangen Martin Verburg en Cocky van Duijvenbode, respectievelijk trainer en leider van het succesvolle zondag 3, onder applaus ook een fles champagne. Belangrijk was ook de vraag hoe zondag 1 en 2 en zaterdag 1 het eraf zouden brengen na de kampioenschappen in het seizoen daar voor. Het komt regelmatig voor dat na zulke successen een flinke dip volgt. Gelukkig is die situatie aan genoemde elftallen voorbij gegaan. Zaterdag 1 kwam onder leiding van Jeroen Brussee en Paul van 't Wout goed voor de dag in de tweede klasse en miste de nacompetitie op een haar, mede als gevolg van een groot aantal gelijke spelen. Zondag 2 speelde onder leiding van Wessel Colijn en David Wes terhof, met Ernst Pieter Knüpfer aan de lijn, een goed seizoen. De 5e plaats had met een beetje meer geluk en iets minder mutaties best ook wat hoger kunnen uitvallen. Ons eerste sloot het eerste jaar in de Topklasse af met een mooie vierde plek en daar kunnen trainer Cor ten Bosch, teammanager Bob Duis, de rest van de staf en uiteraard de spelersgroep, trots op zijn. Tijdens de zeer geslaagde Gouden Ballen avond op 17 mei werden enkele spelers in het zonnetje gezet. Zo ontving Laurens Samsom het schild voor de Speler van het Jaar en kreeg Sjoerd Jens een beker als absolute topscorer van de gehele Topklasse.

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 5