SEtHjJUDO A.F.C. DE GELIJKMAKER VAN ROKUS 18 augustus 2011 90e jaargang nr. 1 "De gelijkmaker" van Rokus wordt vastgelegd op het scorebord (en bij deze dus, toch ook op de foto) Er is namelijk een bekende foto, die al eerder gepubliceerd is, die direct gemaakt is na dat bewuste doelpunt. Het is een foto van de tribune met daarop een schare juichende AFC-supporters. Maar als je die foto eens goed bestudeerd en dat gebeurde tijdens het scannen, dan zie je net één van de ballenjongens een bordje met het cijfer -1- aan het scorebord hangen. Dus toch eindelijk een fotografische bevestiging van dat onver getelijke - en super belangrijke doelpunt, die gelijkmaker die uiteindelijk zou leiden tot de 3-1 overwinning van A.F.C. op Celeritudo, het kampioenschap en de promotie naar de le klasse. A.F.C. - Celeritudo 3-1, gespeeld op 22 mei 1961 (vervolg) Als u het verslag van deze wedstrijd, in de vorige Schakel heeft gelezen, dan heeft u de omschrijving van de roemruchte gelijk maker niet kunnen missen. Er stond geschreven: "En toen was daar ineens die gelijkmaker door Rokus Hoogendoorn.die de bal hoog in de linkerbovenhoek liet verdwijnen, (zo onverwacht dat er zelfs geen enkele fotograaf tijdig kon reageren en dit onver getelijke moment daardoor nooit op de gevoelige plaat is vast gelegd)". Inderdaad jammer dat er geen foto van dit fantastische doelpunt bestaat, die foto had zeker een ereplaats in onze archieven ver diend. Maar na verloop der jaren blijkt er toch meer te zijn vastgelegd, dan we in eerste instantie dachten. Er bestaat namelijk een 8 mm. film, van deze wedstrijd, waarbij ook de filmer te laat was, maar nog net de geslagen doelman van Celeritudo in beeld is vastgelegd, nadat de bal als een granaat achter hem in het net is beland. Toch wat dus. Maar onlangs bij het samenstellen van het boek, waarin de competitie resultaten van ons eerste, gedurende de afge lopen 115 jaren zijn vastgelegd en waarbij veel fotowerk onder de scan gelegd werd om in het boek opgenomen te kunnen worden, bleek er toch wel iets van dat doelpunt op de gevoelige plaat te zijn vastgelegd. Niet het doelpunt zelf, zoals al eerder vermeld, daar was dat schot van Rokus te hard en te onverwacht voor, maar hoe dan? ^-n% van de "Dossiers gaan open, die voor anderen gesloten blijven Juichende AFC-ers na de gelijkmaker (zie de uitvergroting onderaan dit artikel Wie de jonge AFC-er is die deze historisch daad heeft mogen verrichten, is ons helaas niet (meer) bekend. Het zou leuk zijn als iemand dat nog weet, of nog mooier als deze AFC-er nog lid zou zijn.we horen het graag als er iemand is, die er nog van zou weten. En oh ja, de "vastlegging" van dit doelpunt, zullen we nog eens als foto aan Rokus doen toekomen (voor zijn eigen plakboek) Namens de archief commissie Rik de Boer 29

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 31