Trainingsweekend Noordwijk Jasper de Haer begaat vervolgens een overtreding waardoor Huizen een vrije trap krijgt toegekend. Raymon van Emmerik stopt de bal echter 'klemvast'. De Haer en Lanting verlaten het veld; Peter Post en Gideon de Graaf zijn hun vervangers, het laatste kwartier mag ook Ronny van Es rusten en maakt Joost Heij zijn opwachting. Huizen probeert echter toch nog de eer te redden en dat lukt. Door een bal waarbij onze keeper niet geheel vrijuit ging, wist Huizen de 3-1 aan te tikken. Later was het nog Dwight Gefferie die de eind stand bepaalde op 4-1 voor AFC. Deze uitslag betekent tevens de le thuisoverwinning van het sei zoen. Komend weekend zal de selectie alweer zijn laatste oefen wedstrijd spelen; die tegen en in Katwijk, een zaterdag Topklasser die door velen getipt wordt als kampioen voor komend seizoen. Om 15.30 uur zal de aftrap plaatsvinden. Na afloop was het nog even gezellig in ons clubhuis waar ook oud- AFC'er Leandro Kappel (tegenwoordig spelend voor de Griekse profclub Doxa Dramas -what's in a name?) en oud-trainer Ton du Chatinier acte de presence gaven. Daarna droop ondergetekende af huiswaarts. Maurice Loonstijn 13 augustus: Katwijk - AFC 0-0 Vandaag stond de laatste oefenwedstrijd van de voorbereiding op het programma, de wedstrijd tegen zaterdag topklasser Katwijk met in haar gelederen onder meer ex-AFC'er Quincy van Ommeren. Katwijk wordt getipt als kanshebber in de sterke competitie dus AFC was gewaarschuwd. Daarnaast was vandaag de open dag van Katwijk dus er was hen veel aan gelegen de wedstrijd te winnen. AFC begon met Van Emmerik, Derlagen, Ruijter, De Haer, Geffe rie, Jansen, Lanting, de Graaf, Sarica, Jens en Van Es. Katwijk begon sterk; fel op en aan de bal en knap one-touch-voetbal. Een goed op elkaar ingespeelde ploeg. AFC had duidelijk tijd nodig haar draai te vinden. Het duurde dan ook tot de rust eer AFC voor het eerst gevaarlijk werd in de persoon van Yusuf Sarica wiens schot overging. De tweede helft werd begonnen met 1 wijziging; Shane Arana Barrantes verving Dwight Gefferie. AFC kwam bij vlagen iets beter in de wedstrijden, die toch wel gedomineerd werd door Katwijk. Sjoerd Jens gaf een goede bal op Ronny van Es die weliswaar hard schoot maar de bal verdween een meter naast de goal. Aan de over zijde moest Raymon van Emmerik meermaals acrobatische duiken nemen om de bal niet door te laten. Hoewel Katwijk probeerde te scoren, stuitten zij op onze zekere goalie. Ronny van Es geeft een prachtige steekbal op Jens; normaal scoort hij zo'n bal altijd maar hij schoot te zacht waardoor doelman Korog- lu makkelijk redding kon brengen. Sjoerd werd vervangen door Maurizio Helsloot. Later werden Magid Jansen en Gideon de Graaf gewisseld voor Duncan van Moll en Wout Meulemans. In deze fase voetbalde AFC iets beheerster, meer controle. Joost Heij verving de moegestreden Ronny van Es voor de laatste 10 minuten en deed dit opzienbarend. Hij maakte bijna een goal en liet even zien dat hij fysiek sterk is en moeilijk van de bal te krijgen is. Het treffen bleef doelpuntloos onder toeschouwend zo'n 800 men sen die waren afgekomen op de open dag en dat ondanks de regen. Na afloop toog de selectie af naar Grand Hotel Huis ter Duin voor een diner, overnachting en strandtraining morgen. 18 augustus 2011 90e jaargang nr. 1 Bij het schrijven van dit stukje was het diner nog onbekend, maar u zult begrijpen dat dat wel goed zit. Volgende week start AFC uit tegen JVC Cuijck, de ploeg onder leiding van trainer Jan van Deinsen. Dan start de competitie en zullen we zien waar we staan. Maurice Loonstijn Zoals gebruikelijk werd na de laatste training voor het trainings weekend het bekende programmaboekje uitgedeeld. Hierin was te lezen dat de A-selectie al 34 jaar 'on tour' is geweest aan de voor avond van een nieuw seizoen, om met elkaar de basis te leggen voor een geslaagd voetbaljaar. Meestal was Maastricht de locatie, echter ging de reis dit jaar naar de badplaats Noordwijk, waar gelo geerd én gedineerd werd in het alom bekende Grand Hotel Huis ter Duin. In de ochtend van zaterdag 13 augustus kwam de volledige selectie, begeleiding, ere- en bestuursleden om 10.00 bijeen in het clubhuis van onze AFC. Hier werd een ieder verwelkomt met een lekker stuk taart en koffie of thee. De sfeer zat er gelijk goed in en de gebruike lijke voetbalhumor was snel hoorbaar. Na een gezellige busrit dook het prachtig gelegen Grand Hotel Huis ter Duin al snel op. De vaderlandse gastheer van het 'grote oranje' weet wat verstaan wordt onder een goede sportmaaltijd. Met een heerlijke lunch bereidde de selectie zich voor op de laatste krachtmeting in de voorbereiding van dit seizoen, tegen Zaterdag Topklasser Katwijk. Die net als onze A-selectie vorig seizoen op een verdienstelijke 4e plaats van de ranglijst eindigden. Helaas trad ons eerste niet aan in het, binnen het team zeer geliefde, nieuwe witte uittenue. Ik kan u verzekeren dat het aanschouwen van dit mooie tenue zeker de moeite waard is. Na een nuttige en attrac tieve wedstrijd eindigde deze zoals hij begonnen was in 0-0. Na aankomst op onze logeerlocatie, had iedereen de tijd zich om te kleden om vervolgens in het splinternieuwe clubkostuum samen te komen in de Prinses Margrietzaal voor het diner. Traditiegetrouw werden de ere- en bestuursleden door teammanager Bob Duis voor gesteld aan onze nieuwe spelers en vice versa. Om diverse redenen kon helaas niet iedereen aanwezig zijn tijdens dit trainingsweekend. In het bijzonder wensen wij Edwin Geluk, die om medische rede nen niet aanwezig was, veel beterschap toe. Onze aanvoerder Lüt- zen Brink sprak het gezelschap toe en bedankte de organisatie namens de selectie voor het mogelijk maken van dit bijzondere trainingsweekend. Tot slot eindigde vice-voorzitter Ad Westerhof de toespraken, door iedereen en de selectie in het bijzonder met een leuke boodschap, succes te wensen. Het diner was ondertussen al voorbij gekomen en zoals gebruikelijk bij de verslagen van ons eerste, wil ik u de dinerbeschrijving van uw vaste scribent ook niet onthouden. Het voorgerecht bestond uit gerookte zalm en in tempura gefrituurde gamba's, gevolgd door het hoofdgerecht van tournedos met vergeten groenten, afsluitend werd er als dessert een duo van mousse au chocolat en sorbetijs aange vuld met een toefje slagroom geserveerd. Kortom, een heerlijk diner dat met de gezellige sfeer en een prachtige zonsondergang helemaal compleet was. 24

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 26