18 augustus 2011 90e jaargang nr. 1 Laat ik het zo formuleren, dat het geen overbodige luxe was dat de huisreis per scooter werd aanvaard. Komende zaterdag speelt AFC in en tegen Jong Eindhoven. We zullen zien wat dat brengt. Maurice Loonstijn 6 augustus: Jong FC Eindhoven - AFC 2-5 Op de goede weg Ja, dat mag je toch wel stellen na de indrukken van met name het spel van de eerste oefenwedstrijden. Uw vaste scribent Maurice kon de trip naar Eindhoven dit keer niet meemaken en daarom neemt zijn vader als vaste bezoeker van alle wedstrijden de familie-eer weer eens waar. Overigens begon de wedstrijd niet op zaterdagmiddag maar eigen lijk al op donderdagavond. Want na de zware training (velen waren aan het einde wel wat uitgeput vanwege de wedstrijd van dinsdag, die nog in de vermoeide benen zat) was het echt feest in het club huis en deed de voltallige selectie aan een onwaarschijnlijke team buildingsactie, die het clubhuis op zijn grondvesten deed trillen. Wat een muziek, wat een goede zang/stemmen bij uw le elftal, maar vooral wat een vriendenploeg wordt dit, echt aandoenlijk voor deze trouwe donderdagavondbezoeker. Daarom was deze donder dag weer de echte aanzet tot de wedstrijd van onze selectie tegen Jong Eindhoven, een ploeg die volgens hoofdtrainer Ernst Faber (assistent in plaats van Frank de Boer van het Nederlands elftal) al vanaf 1 juli in training is, samen met de hoofdmacht van Eindhoven en dan 5 dagen per week, dus maakten wij onze borst maar vast nat. Aangetreden in de volgende opstelling: Raymon van Emmerik, Mike Ruijter, Jasper de Haer, Duncan van Moll, Mike Derlagen, Wout Meulemans, Lutzen Brink, Michael Lanting, Yusuf Sarica, Sjoerd Jens en Ronnie van Es begon AFC fris van de lever en nam direct het initiatief, hetgeen resulteerde in een grote kans van Yus- suf Sarica na prachtig aangeven van de captain Lutzen Brink, he laas... Even later volgde uit een mooie corner van Brink een prima ach terwaartse kopbal van onze topscorer Sjoerd Jens op de lat, waarna hetzelfde gebeurde, maar nu van de andere kant. Weer Sarica na een afgeslagen aanval, een ziedend schot ging net naast. De toon was gezet door onze mannen. Na een individuele actie van Ronnie van Es (goed schot maar naast) was het dan zover. Onze nieuwe jongleur Yussuf Sarica slalomde, al kappend, langs 4 man en bracht Ronnie van Es in stelling, die met een droge knal voor de 1-0 zorgde. 5 Minuten later drukte Sjoerd Jens (hij verleert het niet hoor!!!) het overwicht van AFC keurig uit na een ingewikkelde actie zijn specialisme,...waarom simpel scoren als het ook heeeeeeeeel moei lijk kan???)achterwaarts na een mooie voorbereiding van Lutzen Brink. Toen wij even uitbuikten maakte Eindhoven echter snel een tegen doelpunt op het randje van buitenspel (in ieder geval bleven wij ervoor staan) 1-2. Daarna zakte AFC iets weg, na een overheersend en prima begin van de wedstrijd en werd het vlak voor rust nog even paniek na een terugspeelbal (hetgeen bijna niet anders kon overigens) van Duncan van Moll op 3 meter van de goal een scrimmage was het gevolg, echter gelukkig niet met vervelende afloop. Zo werd de eerste helft gekenmerkt door een sterk AFC, dat in de uitstekend en foutloos spelende Jasper de Haer zijn beste speler had, en met sterke optredens van de nieuwelingen Michael Lanting en Yussuf Sarica (wat gaan we van hem genieten dit jaar en dan speciaal zijn versnellende passeerbewegingen, een lust voor het voetbaloog) De tweede helft begon met 2 wissels. Shane Arane Barrantes nam de plaats van Jasper de Haer en Mike Ruijter schoof op naar zijn vertrouwde centrale positie waardoor Gideon de Graaf kwam op de positie van Wout Meulemans. AFC ging op dezelfde positieve manier verder en na een schitteren de individuele actie van Yussuf Sarica, dat net geen doel trof, werd het op een schitterende manier 1-3. Een aanval, prima ingeleid door Gideon de Graaf bereikte Ronnie van Es, die Sjoerd Jens in staat stelde eenvoudig de trekker over te halen, maar hijstond er wel weer!!' Onze sterke spits Ronnie van Es is trouwens bij de aanvang van dit seizoen ook onherkenbaar met name in zijn gretige acties over de grond, zijn afrondingen en schotkracht, met zijn oerkrachtige li chaam en vooral zijn ongelooflijke kopkracht! Waar we dan wel weer op moeten letten, lijkt me, is het niet direct "achterover leunen", dat verdient echt aanbeveling en moet geen AFC kwaal worden, want net als vorig jaar werd het veel te snel en vooral veel te makkelijk ema 2-3. Twee verdedigers werden te simpel uitgespeeld en onze keeper was meteen volstrekt en hoor baar kansloos. Gelukkig zakte het niet in aan onze zijde en besliste Yussuf Sarica, hij weer,'-in zijn eentje de wedstrijdna een schitterende indivi duele actie,waarbij hij 3 man uitkapte. Cor ten Bosch begon meteen na deze goal de wisseltournee. Peter Post kwam voor Duncan van Moll, Joost Heij, ook een echt nieuw aankomend talentvolle spits en bovenal een heel leuk en bescheiden mens, nam de positie in van Ronnie van Es en Daan Sutorius voor de moegestreden Yussuf Sarica. Deze wijziging resulteerde al gauw in de mooiste aanval van de middag. Vanaf het middenveld was het 1 keer raken van Barrantes via Satorius (vooral zijn pass was een" beauty) en Jens, die een afgemeten voorzet gaf aan de nieuwste spits Joost Heij, die dit cadeautje prachtig met een keurige kopbal verzilverde. Een schoonheid van een goal als slotstuk. Hierna maakte Michael Derlagen voor Mitchel Schildwacht plaats en werd Michael Lanting vervangen door de weer van zijn kruis bandoperatie herstelde Gijs Roodbeen. Wat een bewondering voor dat joch zeg wat een karakter. Tenslotte werden Lutzen Brink en Sjoerd Jens vervangen door respectievelijk Arsenio Dihalu en Maurizio Helsloot. Zij speelden deze wedstrijd uit, die dus grotendeels door onze jongens werd beheerst. Het was een nuttige oefenpot, die de techni sche staf weer een stukje verder bracht bij de moeilijke taak om het juiste elftal te kunnen samenstellen. Dinsdag gaan we verder met de thuiswedstrijd tegen Huizen, om 20.00 uur, beslist een ritje waard naar De Boelelaan, want het is grotendeels genieten bij deze boys, die wel een echt team aan het vormen zijn, een warme ploeg. Hans Loonstijn 10 augustus: AFC - sv Huizen 4-1 Een doordeweekse avondwedstrijd wordt doorgaans voorafgegaan door een hapje in ons clubhuis. Aldus geschiedde; na het nuttigen van een kipsateh (voor de volgers; ja hij is weer te bestellen) toog uw scribent af naar beneden om langs de lijn van het kunstgras de wedstrijd te aanschouwen. AFC trad vanavond aan tegen SV Huizen, een club uit de zaterdag Hoofdklasse, vorig jaar op het nippertje erin gebleven door de laatste 5 wedstrijden van het seizoen een beroep te doen op voetbal fenomeen en analyticus Ton Ojers. Bij Huizen speelt de bij de teamspelers van AFC zeer geliefde Kevin Vermeij, die eerder ook onze zwarte V op de borst droeg. Enfin, AFC startte met Van Emmerik, Arana Barrantes, De Haer, van Moll, Ruijter, Jansen, Lanting, Sarica, Van Es en Jens. Het was droog en soms leek het met windvlagen net herfst voor de circa 100 toeschouwers. Ronny van Es kopt de bal door op Sjoerd Jens, die handig mee opgelopen was. Hij krijgt een schotkans maar mist kracht. Niet veel later is het Yusuf Sarica die na een aantal mooie passeerbewegin gen het strafschopgebied ingaat. Daar zal hij echter onreglementair neergehaald worden en daar staat maar 1 straf op: een penalty. Daar waar ik eerder meldde dat AFC met Michael Lanting een ware penaltykiller erbij had (2 uit 2), liet ook Magid Jansen zien dat hij er ook dit jaar geen moeite mee heeft om vanaf 11 meter te scoren (1-0). Huizen probeert wat en Jasper de Haer moet een aanval verwerken tot comer. Later geeft Mike Ruijter een goede pass op Sjoerd Jens die daardoor alleen voor de keeper in stelling wordt gebracht. De keeper stopt de bal echter. Sjoerd Jens valt na deze actie uit en werd vervangen door Maurizio Helsloot. Van Es geeft een bal aan Dun can van Moll die vervolgens een 'rollertje' trapt richting de goalie van Huizen die redding brengt door de bal tot comer te stompen. Uit de comer kopt De Haer over. Sarica geeft een prachtige voorzet op Helsloot die de bal zeer fraai achter het net wist te tikken (2-0, tevens ruststand). Na het nuttigen van een drankje in de mst was de 2e helft gereed voor aanvang. Meulemans en Gefferie werden ingebracht. Koud begonnen geeft Magid Jansen een voorzet aan Maurizio Helsloot die ook deze bal tot een doelpunt wist te verwerken; heerlijke jeug dige speler die Helsloot, kunnen we nog veel plezier aan gaan beleven.

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 25