Niet veel later werd er een behoorlijke overtreding gepleegd op Heij in het strafschopgebied. Uw scribent vond het penalty waardig, doch werd niet gevolgd door de leidsman. Later een actie aan de overzijde. GVVV nam een corner welke door een volledig vrijgelaten voorhoedespeler fraai werd ingekopt (1-4). De regen hield ook maar aan dus dat was ook al geen troost. Halverwege de tweede helft werden nog wat wissels doorgevoerd. Toen brak een iets betere fase aan voor AFC en was er wat meer rust in het spel. Joost Heij werd vastgepakt in het strafschopgebied en nu was de arbiter onverbiddelijk; AFC werd een penalty toege kend. Michael Lanting pakte de bal resoluut en scoorde beheerst; 2- 4. Richting het einde van de wedstrijd was het echter GVVV die de eindscore op 2-5 zette, ondanks dat de eerste poging werd gestopt door de keeper. Was er verder nog wat te melden? Aangezien eltalleider/bestuurslid Bob Duis wegens kindervakantie afwezig was, verving Jack van Gelder hem op de bank. Na afloop in het clubhuis kwam hij boven en riep hij uw scribent toe: De kop is eraf. Uw scribent beet hem toe: Jouw kop is eraf, verwijzend naar zijn primeur op de bank. U zult begrijpen; het was nog lang gezellig na afloop. De running gag zal ook komend jaar worden voortgezet. Uw scri bent toog af naar een Italiaans restaurant alwaar vooraf een Caprese werd besteld waarna een Penne al Arrabiata genuttigd werd. Een doppio espresso toe en in de stromende regen terug a-la-casa. De komende week zal de trainer de groep onder handen nemen en zaterdag zal AFC 1 aantreden in en tegen de FC Lisse. Benieuwd hoe die wedstrijd zal verlopen. Maurice Loonstijn 30 juli: FC Lisse-AFC 0-2 Na vorige week hebben de boys zich deze week herpakt op de diverse trainingen. Hoewel ook FC Lienden 2-0 verloor van GVVV, was 5-2 toch wel een oorwassing. Iedereen dus wakker? Vandaag stond op het programma de wedstrijd in en tegen FC Lisse, ook topklasser maar dan op de zaterdag. Licht bewolkt was het, maar dat was al een vooruitgang op de stromende regen vorige week. Al snel bleek niet alleen het weer beter maar zeker ook het vertoon de spel. AFC begon met Hartman, Ruijter, de Haer, Post, Derlagen, Jansen, Brink, Sarica, van Es en Mauricio Helsloot (AFC 2). Er werd aanvallend gespeeld en met name het elkaar bereiken en combineren viel uw scribent op. Trainer Cor ten Bosch gaf langs de kant veel aanwijzingen. Deze waren niet aan dovemansoren gericht; Helsloot volgde de aanwijzing op waardoor hij goed stond en een op maat gegeven pass van Ronny van Es beheerst kon aannemen en tot doelpunt kon verwerken (0-1). Langs de kant werd al gegrapt dat de assist van de trainer zou zijn. Even later moest Kerwin Hartman redding brengen op een aanval van Lisse. Daarna was het Yusuf Sarica die met een prachtige actie 2 verdedigers van Lisse het bos in stuurde. Zijn schot daaropvol gend ging echter rakelings langs de doelpaal. 18 augustus 2011 90e jaargang nr. 1 De 2e helft werden Post, de Haer, Lanting, van Es en Helsloot gewisseld voor Heij, Dihalu, de Graaf, van Moll en Gefferie. Iets later kwam Mitchel Schildwacht (AFC 2) voor Derlagen en Sutori- us voor Jansen. Arsenio Dihalu schoot de bal richting de doelman die redding bracht. Aan de overkant was het echter Lisse dat een grote kans kreeg maar de aanvaller wist het net niet te vinden. Uw scribent vond overigens dat de le helft stukken aantrekkelijker was om naar te kijken. Er was meer aanvallend en attractief voetbal. Er viel dan ook weinig te noteren. Sarica kwam gevaarlijk in het strafschopgebied en werd getrakteerd op een overtreding. Gevolg: penalty. Michael Lanting nam de bal en schoot raak. Een ware penalty-killer in de dop? 2 uit 2. De terugrit kon worden aangevangen. Toch lekkerder zo, met een zakelijke overwinning. Aangezien dit verslag reeds in de auto werd vervaardigd kan uw scribent u niet doorgeven hetgeen hij te eten kreeg bij de BBQ van oud-AFC trainer Ton du Chatinier en zijn echtgenote Hester. Dinsdagavond speelt AFC thuis tegen, alweer een zaterdag topklasser, Barendrecht. Met deze opsteker heeft ondergetekende er weer wat meer vertrouwen in. Maurice Loonstijn 2 augustus: AFC - Barendrecht 1-2 En ja. Er stond weer een doordeweekse oefenwedstrijd op het pro gramma. Een heerlijke zwoele zomeravond waar het kwik gewoon tot 25 graden steeg. Aangezien de wedstrijd om 20.00 uur begon en uw scribent vanzelfsprekend een hapje wilde eten begint dit verslag -in tegenstelling tot hetgeen u gewend bent- met een hapje. Daar waar ondergetekende zich een sateh had voorgesteld in ons club huis, kwam hij aldaar erachter dat die niet 'zu haben' was. Twee hamburgers met friet was het karige alternatief. Aan de andere kant; met dit warme weer misschien niet eens zo vreemd. Enfin, we gaan aftrappen. AFC start met Van Emmerik, Derlagen, De Haer, Post, Barrantes, van Moll, de Graaf, Brink, Jansen, Heij en Dihalu. Barendrecht is een lekker voetballende ploeg die onder andere in haar voorbereiding de degens kruisde met BVO Feyenoord. In een verder verleden won AFC voor de beker in en tegen Barendrecht met 0-2. Of die uitslag zich zou herhalen? Die droom kon onderge tekende snel laten varen. Hoewel AFC zo nu en dan aardig de bal rondspeelde was het toch echt Barendrecht dat in 2 minuten (25. en 26.) doel trof. De eerste goal kwam tot stand nadat de spelers van Barendrecht meerdere keren de kans kregen te schieten omdat de bal niet werd weggewerkt, ondanks een overtal aan AFC'ers. De tweede goal was een fraaie kopbal die kon worden ingekopt doordat zowel onze back als een van de centrale verdedigers deze man ongemoeid lieten. Vanwege de warmte floot de goed leidende arbiter even af voor een drinkpauze. Niet veel later kon ook uw scribent aan de drank en die had hij nodig met deze ruststand, geloof me. De tweede helft werd gestart met Van Emmerik, Schildwacht, De Haer, Ruijter, Barrantes, Sutorius, Lanting, Jansen, Van Es, Hel sloot en Dihalu. Magid Jansen geeft een goede bal op Mauricio Helsloot net na rust. Die passeert een aantal Barendrechters zeer behendig en geeft een mooie bal op Van Es die wel raad weet met zo;n bal en scoort; 1-2. Niet veel later een corner van Jansen. Jasper de Haer krijgt de bal tegen het hoofd en tegen de keeper van Barendrecht, die zich liet vallen. Voor de laatste 20 minuten komt Gijs Roodbeen voor het eerst in maanden in actie onder applaus van de circa 100 toeschou wers. AFC kreeg een vrije trap toegekend die door Arsenio Dihalu werd geschoten. Goed schot dat het hoofd van de mee opgekomen Jasper de Haer vond maar die het net niet wist te vinden. Mauricio Hel sloot werd nog een keer behoorlijk gevaarlijk maar zonder succes. In de slotfase was het Ronny van Es die na een stapje-over gevloerd werd in het strafschopgebied. Hoewel "De Dijk" om een penalty schreeuwde, bleek zij een roepende in de woestijn; die werd niet gegeven. Eindstand 1-2. Uw scribent wilde verder niet onvermeld laten dat Daan Sutorius (dit seizoen overgekomen van AFC 2) een goede indruk heeft ge maakt tijdens deze oefenwedstrijd. Ondanks het verlies werd nog een borreltje genuttigd boven in ons warme clubhuis.

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 22