•Si, Medische commissie Verslagen Zondag 1 Humor en discipline, A.F.C. teamspirit (ra) 18 augustus 2011 90e jaargang nr. 1 besloten we om het niet te doen. Al was het maar om de schijn van oneerlijkheid te vermijden. In de laatste minuut van de wedstrijd, en volkomen tegen de krachtsverhouding in, scoorde EVV de 2-2. Moe en gefrustreerd stapten we even later de bus weer in, met als schrale troost dat we niets hadden ingezet bij de Toto. Het blijft een onvoorspelbaar spelletje, laten we dat vooral zo houden. Beste A.F.C. sportvrienden, Het seizoen 2011/2012 vangt aan en de trainingen druk bezocht. Kortom A.F.C. staat weer te stralen!! Voor onze A.F.C.-ers zijn de "ins-and-outs" wel bekend. De nieuwe leden heten wij van harte welkom en wensen hen eveneens een fijn en succesvol AFC-gevoel toe. Vóór aanvang van training/wedstrijd is het belangrijk al een goede voorbereiding te treffen, wat zeker voor jezelf, maar ook het team ten goede komt. Algemene preventie en hygiëne. Voetnagels kort houden en recht afknippen. Voorkom blaren door talkpoeder of Skinlube aan te bren gen. Gebruik deugdelijk en goed passend schoeisel. Kousen en schoenveters niet te strak aantrekken. Tijdens training/wedstrijden zijn enkelbandages aan te bevelen. Scheenbeschermers zijn verplicht, de kousen omhoog en met verbandgaas fixeren. Zorg datje schoeisel soepel blijft, dus invetten. Controleer je noppen op lengte en slijtage. Draag altijd schoongewassen sportkleding. Na het douchen goed afdrogen, ook tussen de tenen. Laat ook ogenschijnlijk kleine kwetsuren deskundig be handelen. Draag tijdens de warming-up altijd een eigen shirt, géén wedstrijdshirt. Draag na de training/wedstrijd in natte ruimtes altijd BADSLIPPERS. Specifieke hygiëne. Doe een goede Warming-Up en vergeet nooit te rekken. Neem vóór de training/wedstrijd altijd glucose- of kool- hydraatrijke voeding. Gebruik thee of Gatorade-drank tijdens de rust. Drink geen koolzuurhoudende dranken vóór trai ning/wedstrijd. Breng vaseline aan op de wenkbrauwen i.v.m. transpira tie. Breng vaseline aan op buitenzijde knie en bovenbenen, tegen schaafwonden. Bij gevoel van kramp dit niet door het gehele elftal laten "behandelen." Na een blessure NOOIT warmte, maar wel IJS-applicatie gedurende 24 uur. Mocht zich na een wedstrijd toch een blessure voordoen, raadpleeg dan een Eerste-Hulp van een ziekenhuis, of je huisarts en stel je in verbinding met onze medische staf. Met deze wenken hopen wij preventief te werken dus, wie weet, zeker behouden in de Topklasse of toch Olé, Olé Kampioenen! De medische commissie maakt bekend dat de paramedische dienst bij A.F.C. dit seizoen weer geheel paraat staat. Bij ons Eerste is Jan Loenen toegevoegd aan de paramedische staf. In de Hoofdklasse is Jan zeker geen onbekende en al een tiental jaren verzorger van Feyenoord jeugd en Volendam. Samen met sportverzorger Michael Olivieira wordt professioneel gewerkt zodat trainer Cor ten Bosch over een super fitte spelersgroep kan beschikken. Ook een nieuw gezicht bij de jun BI is Cor Middelkoop, deze gelouterde sportthe- rapeut cq. hersteltrainer betekent voor onze A.F.C. Topjeugd een uiterst waardevolle aanwinst. Bij de sen. 2 is dat Dennis Schroder (tevens jun. Al), Marielle Marelis zaterdag 1, Aukje Spoelstra jun. Cl en Floor Monas pup. Dl. Of zoals eerder gezegd, de Medische Dienst bij A.F.C. functioneert mede als een radertje om ook dit jaar weer kampioenen te maken!? De Medische Commissie: Lex Swaan (arts) tel. 06-53674434 Michael Olivieira 06-21278122 Co Grosze Nipper tel. 06-44352970 Wim Crouwel (fysiotherapeut/voorzitter) tel. 06-51050940 mail: wim.crouwel@xs4all.nl Inloop spreekuur voor alle leden van A.F.C.!! De Medische Commissie maakt bekend dat op maandagavond weer een inloopspreekuur is ingesteld. Onze fysiotherapeute van het zaterdag 1 team, Marielle Marelis opent haar praktijk voor alle AFC-ers aan de A.J. Ernststraat 167, 1083 GT te Amsterdam Bui- tenveldert. Telefoon: 020 6446454 of 06 24207849. Elke maandag avond van 18.00 tot 19.00 uur kun je voor blessure advies hier terecht, maar tevens ook worden behandeld. Alle trai ners en coaches zijn hiervan inmiddels op de hoogte gesteld. 23 juli: AFC-GVVV 2-5 Ach ja. Een zomerstop is weer achter de rug, volgens enkelen is dat een gelukkige omstandigheid. Nieuw seizoen, nieuwe spelers. Afgelopen maandag trad de selectie voor het eerst aan. Donderdag was er nog de traditionele borrel in café Anno 1890 voor de selectie en begeleiding; een gezellig begin. Enfin, zaterdag arriveerde ook trainer Cor ten Bosch van zijn va kantie voor de eerste oefenwedstrijd, die tegen kersverse Zaterdag- Topklasser GVVV uit Veenendaal. Op hun eigen website gaven zij een zeer bewonderenswaardige blik op onze mooie club. Onder toeziend oog van ongeveer 100 toeschouwers traden beide elftallen aan. Tijdens het warmlopen viel het nieuwe -mooie- inlooptenue gelijk op. Spullen hebben we wel! AFC begon met Van Emmerik, Post, Ruijter, Van Moll, Barrantes, de Graaf, Meulemans, Sarica (nieuwe speler afkomstig van Cha- bab), Brink, Van Es en topscorer Jens. GVVV begon gelijk fel aan de wedstrijd. Dit mondde gelijk uit in een goede redding van Van Emmerik uit een vrije trap. Even later een corner voor GVVV. De eerste instantie kon nog worden ge keerd, de tweede was raak; 0-1. AFC begon wat slapjes aan deze wedstrijd. Begon de wedstrijd nog droog; vervolgens kwam het met bakken uit de hemel. GVVV was net als AFC pas maandag jl. begonnen met trainen. Goede actie van Lutzen Brink die werd afgestopt met een vrije trap als gevolg. De bal werd gestopt door de doelman van GVVV. Na knullig verdedigen kon GVVV snel 0-2 aantekenen. Ronny van Es kreeg een mogelijkheid voor een schot maar schoot zonder precisie, naast de goal. Op slag van rust was het echter diezelfde Van Es die een mooie voorzet kreeg van Mike Ruijter welke bal door eerstgenoemde met het hoofd tot doelpunt werd verwerkt; 1-2. De tweede helft startte AFC met Van Emmerik, Gefferie, De Haer (nieuwe speler afkomstig van 'angstgegner' Argon), Derlagen (af komstig van Young Boys), Post, Lanting (afkomstig van Hollan- dia), Sutorius (vorig jaar AFC 2), Meulemans, Heij (afkomstig van CSV Apeldoorn, Dihalu (vorig jaar AFC Al) en Jens. Ik dacht dat AFC na de eerste helft wel wakker was. Maar het was toch echt GVVV die de score verhoogde na -sorry- verdedigende missers (1-3).

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 21