Van harte AFC's "Bie"- zonderheden ÜFTCJ 1 18 augustus 2011 90e jaargang nr. 1 Geboren op 7 juni 2011 Isabella dochter van Simon van der Woude en Barbara Schouten Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen aan de trotse ouders en grootouders. Geboren op 26 juli 2011 Jochem Jan Ruud Griede zoon van Alexander Griede en Marije Degenhardt. Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen aan de trotse ouders. Aan het eind van het seizoen 2010-2011 was het eigenlijk mijn be doeling om niet meer verder te gaan met mijn rubriek. Een mens wordt wat ouder en krijgt dan wat teleurstellingen te verwerken. Tijdens mijn bestuurslidmaatschap was ik van alle gebeurtenissen in onze club op de hoogte maar in de huidige jaren word je als erelid niet meer over alles geïnformeerd en moet je iedere maand weer op zoek naar de nodige informatie voor je rubriek. Na overleg met en advies van mijn echtgenote Marjoleine heb ik toch maar besloten om door te gaan met mijn maandelijkse informatie over het wel en wee van onze club. In het voorjaar van 1996 startte ik. nadat ik was te ruggetreden als secretaris van de club, met een column in ons club blad de Schakel. In deze column tracht ik u weer op de hoogte te houden over verschillende aangelegenheden in onze club, die niet direct betrekking hebben op onze voetbalprestaties. Naar een idee van mijn toenmalige opvolger als secretaris, mijn goede vriend Kees Gehring, werd de naam AFC's "Bie"- zonderheden aan deze column gegeven. Uiteraard stel ik het zeer op prijs van u informatie voor mijn column te mogen ontvangen. Na de afgelopen weken genoten te hebben van de Tour de France, cricket, honkbal en golf en tennis op Wimbledon gaan wij ons nu weer rich ten op de activiteiten van ons eigen club. Ons le elftal heeft inmiddels reeds een aantal oefenwedstrijden gespeeld, waarvan u de verslagen verzorgd door onze vaste verslag gever Maurice Loonstijn uitgebreid op ons website heeft kunnen lezen. Het afgelopen weekend vond voor de eerste keer een reisje naar Noordwijk plaats. Zaterdag werd in Katwijk gespeeld tegen de FC (uitslag 0-0, zie het verslag van Maurice Loonstijn). Er gedineerd in Hotel Huis ter Duin, waarna de gehele selectie met begeleiding en een aantal bestuursleden en ereleden de nacht doorbrachten in het hotel. Op de zondag werd er een forse strandwandeling gemaakt en in de middag met zijn allen gekeken naar de wedstrijd Ajax- Heerenveen op de televisie. Ik had als erelid het genoegen deze trip mee te mogen maken en heb een goede indruk gekregen van de selectie, om met vertrouwen de komende competitie af te wachten. Woorden van dank wil ik uitspreken aan Bestuurslid Bob Duis en Technische Commissielid Jack van Gelder voor de organisatie. Zoals bij u bekend heeft Daryl van Mieghem een contract gekregen bij de eredivisieclub Heracles in Almelo. Tijdens de oefenwedstrijd tegen Barendrecht was hij aanwezig. Bij zijn vestiging in Almelo heeft hij veel hulp ondervonden van onze in Almelo wonende AFC- Ridder Henk Dik. Daryl blijft vanzelfsprekend lid van onze vereni ging, Namens de AFC wensen wij hem veel succes tijdens de wed strijden van zijn nieuwe club. In de Amsterdamse-bijlage van de Telegraaf d.d. 5 augustus jl. was een interview opgenomen met foto van Michael Lanting, die het komende seizoen in onze A-selectie gaat spelen. Michael vertelt in dit interview over zijn overgang van Hollandia naar AFC en stelt dat zowel zijn oude club als zijn nieuwe club gedragen worden door vele warme mensen. Op onze website kunt u sinds afgelopen maandag een interview lezen van de speciale topklasseverslaggever Hennie van de Weerd met onze trainer Cor ten Bosch. Cor beantwoordt een aantal vragen en spreekt ook zijn verwachting uit voor het zondag a.s. te beginnen seizoen. Een leuk artikel wat u beslist dient te lezen. In de Amsterdamse bijlage van de Telegraaf d.d. 22 juli jl. is een artikel opgenomen met als kop "AFC'ers in het zweet" naar aanlei ding van de eerste training van onze A-selectie. Daarbij is een foto geplaatst van de nieuwe AFC-spelers Mike Derlagen, Joost Heij. Good Old Said Moumane (thans als assistent-trainer), Yusuf Sarica, Michael Lanting en Jasper de Haer. In de zelfde sportbij lage staat een uitgebreid artikel over Daryl van Mieghem. Deze stelt dat hij in Amsterdam een hecht vriendenteam achter laat en dat voor hem bij AFC het hoogtepunt het kampioenschap in het seizoen 2009- 2010 was en de plaatsing voor de topklasse. Hij wil dan ook gaarne als ondersteunend lid bij AFC blijven. Bij onze vereniging kent men de onderscheiding AFC-Ridder en je wordt dit als je 50 jaar lid bent van de club. Bij de ACC hebben vorige jaar de bestuursleden Ernst-Pieter Knüpfer en Mirjam de Jongh-Honsdrecht het initiatief genomen om ook bij die club leden die 50 jaar of langer lid zijn te onderscheiden. Deze leden worden dan "de Fifty not-out leden" genoemd. Vele leden van de ACC werden toen in 2010 hiervoor benoemd. Vrijdag 19 augustus a.s. zullen onze leden Jan van Dijk, Hans Dukker, Arthur Reddering en ondergetekende bij de cricketclub worden benoemd tot "Fifty not-out lid". Namens de AFC gefeliciteerd. Ik vernam recent dat Laurence Laarhoven, echtgenote van onze Zilveren Ploeger en Nobelprijswinnaar Fred, een aantal medische behandelingen heeft en nog zal moeten ondergaan. Namens de AFC zenden wij haar onze groeten en wensen voor herstel. Lyda Koster, echtgenote van Zilveren Ploeger Paul en moeder van onze secretaris Ronald, vierde recent in Spanje met haar familie haar 70e verjaardag. Namens de AFC wensen wij haar nog vele gelukki ge en gezonde jaren. Ook Lies de Bruin, echtgenote van onze AFC-Ridder Max, had een kroonjaar en werd 75 jaar. Vanzelfsprekend wensen wij haar ook nog vele gelukkige en gezonde jaren. Van Zilveren Ploeger en voorzitter van onze Commissie Medi sche Zaken Wim Crouwel ontving ik een foto uit de grootste sportkrant van Barcelona, met de naam Sport. Hierin het verhaal van Joan Carlos Folia, directeur sport - educatie en ouderen orga nisatie. Het artikel noemt behalve Wim zelf ook ons lid Aldert van der Zwaard en scheidsrechter Frans Derks. Hij beschrijft de aanzet in Amsterdam om te komen tot 50plus voetbal competitie. Dit is door Wim geïnitieerd met een promowedstrijd van een AFC- Veteranenelftal tegen oud Feyenoord in het Olympisch Stadion in 2006. Senor Joan Carlos Folio geeft aan dat het functioneren bij oudere sporters een gunstige uitwerking heeft op het vooruit schui ven van geriatrische hulp instanties. Op een foto in deze krant zie je een opname van een voetbalwedstrijd waarop Wim Crouwel staat afgebeeld. Hoe deze krant in Barcelona aan deze foto komt heeft Wim helaas niet kunnen vaststellen. 15

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 17