18 augustus 2011 90e jaargang nr. 1 24. Verkiezing Commissie Sociale Zaken. Zitting hebben Johan de Bie (voorzitter), Jan van Dijk, Ger van Caspel en Edwin Geluk. Allen zijn herkiesbaar. Allen worden onder dankzegging herkozen. 25. Verkiezing Scheidsrechterscommissie. Zitting hebben Frans Jüch, Eric Bos, Peter Brans en Leo de Nobel. Peter Brans is niet herkiesbaar. Het bestuur stelt kandidaat Seth van Straten. De commissie wordt conform voorstel onder dankzegging gekozen. 26. Verkiezing Commissie van Materiaal. Zitting hebben Fred ten Nijenhuis en Wiebe Westerhof. Allen zijn herkiesbaar. Fred en Wiebe worden onder dankzegging herkozen. 27. Verkiezing Evenementencommissie. Het bestuur stelt kandidaat Jan Verhagen en Henk Foppen. Het gaat hier om een nieuwe commissie die nog meer leven in de ouwerij gaat brengen. De commissie wordt conform voorstel gekozen. De voorzitter bedankt de ereleden Johan de Bie en Ger van Caspel voor de wijze waarop zij de gasten bij de thuiswedstrijden van ons lste ontvangen en de voorzitter benadrukt tevens de voortreffelijke wijze waarop Johan de Bie uitvoering geeft aan de activiteiten van de Commissie Sociale Zaken. Tot slot noemt de voorzitter Chris Schroder, een commissie op zich. Hij dankt Chris voor zijn bijdrage in het afgelopen jaar en stelt vast dat onze professor statistiek komend seizoen onverdroten doorgaat met het vastleggen van de prestaties van AFC op de groene velden. 28. Rondvraag. Max Flam vraagt of de contributie na invoering van automatische incasso nog per acceptgiro kan worden betaald. Benno antwoordt bevestigend. Max Flam vraagt welke plannen het bestuur heeft om meer publiek te trekken bij hetls1e. Machiel van der Woude deelt mee dat door de inbreng van Jan Verhagen het al gelukt is meer jeugd bij het ls,e te betrekken. Er wordt nog nagedacht over andere manieren. Ideeën zijn natuurlijk van harte welkom. Flans Elias voegt hieraan toe dat de Commissie P&P een voorstel heeft ingediend om er een soort van familie-evenement van te ma ken. Barry van der Glas merkt op dat Veteranen I vaak op veld 6 of 7 speelt. Bij deze velden zijn geen ballenvangers. Is hier budget voor? Benno Honsdrecht zegt toe hierover contact op te nemen met de Gemeente. Hans Loonstijn komt terug op de eerder in deze vergadering ge voerde discussie over het aftreden van de Commerciële Commissie. Hij is van mening dat er een diepgaander conflict aan ten grond slag ligt dan het bestuur doet voorkomen. Anders zou niet de gehele commissie afgetreden zijn. Feit is dat er nu geen commissie meer is. Hans stelt voor enkele belangrijke "buitenstaanders", uiteraard van binnen de club, een poging te laten doen om één of meer com missieleden op hun besluit terug te laten komen. Machiel van der Woude zegt toe het voorstel van Hans Loonstijn te bespreken in het bestuur. Overigens herhaalt Machiel dat er wat hem betreft geen sprake is van een conflict. Martin Verburg vraagt aandacht voor de slechte staat van kunst grasveld 3. Verder merkt hij op dat shirtsponsoring pas mag wor den overwogen als een faillissement dreigt. Machiel van der Woude erkent dat kunstgrasveld 3 minder goed is. Het veld is in 2004 neergelegd en wordt pas na 10 jaar door de gemeente vervangen. Bob Neseker deelt in aanvulling hierop mee dat de Stichting Goed Genoeg hierover in contact is met de gemeente. De gemeente on derkent het probleem maar geeft tevens aan dat het veld niet is afgekeurd. Wel zal onderhoud worden gepleegd om de kwaliteit te verbeteren. Wij zullen echter nog 3 jaar met dit veld verder moeten. Meindert Huisman vraagt het bestuur te overwegen om een vaste zittingsperiode in de statuten vast te laten leggen en hij vraagt waarom de trip van het lsle naar Maastricht niet is doorgegaan en hoe is omgegaan met de nieuwe sponsor die als gastheer zou op treden. Bob Duis deelt mee dat de trip naar Maastricht helaas afgezegd moest worden omdat in verband met de late schoolvakanties vrijwel niemand van het bestuur aanwezig kon zijn. Gelukkig is een accep tabel alternatief gevonden door een week later naar Noordwijk te gaan. Dit wordt gecombineerd met een wedstrijd tegen Katwijk. Als wij later in het seizoen uit spelen tegen EVV zal alsnog in het hotel van de sponsor worden overnacht. Meindert Huisman merkt op dat er dan 2 keer wordt overnacht, dat maakt het wel duurder. Bob Duis geeft aan dat de kosten per keer lager uitvallen maar beaamt dat de totale kosten wat hoger uitvallen. Machiel van der Woude merkt t.a.v. een vaste zittingsperiode voor bestuursleden op dat de statuten bepalen dat ieder lid van het be stuur wordt benoemd voor een periode van I jaar. Dat geeft de leden via de AV de maximale mogelijkheid om wijzigingen aan te brengen in de samenstelling van het bestuur. De statuten voorzien niet in een beperking van het aantal jaren dat een bestuurder be noemd mag worden. De voorzitter zou dit ook geen goede zaak vinden. De continuïteit van bestuur is bij AFC een groot goed. Het is fantastisch dat eminente mensen als Jan van Dijk, Johan de Bie, Kees Gehring, Dick van der Klaauw, Edwin Geluk, Ger van Caspel, Bob Neseker, zich zoveel jaren achtereen als bestuurder voor AFC hebben willen inzetten. André Wijnand geeft het bestuur ter overweging om Tim Timmer man voor te dragen als Lid van Verdienste. Wim Crouwel merkt namens de Medische Commissie op dat het met de hygiëne in de catacomben niet goed is gesteld. Tevens zou het wenselijk zijn om de werkruimte van Bas Rachman uit te breiden. Machiel van der Woude zegt toe dit punt op korte termijn te agen deren in het bestuur. Peter Brans is van mening dat het bestuur het geweldig doet en wil graag de positieve punten benadrukken. AFC is enorm populair, honderden kinderen willen jaarlijks lid worden. Wij zijn de mooiste club van Amsterdam en Peter roept het bestuur op om op dezelfde voet door te gaan. Chris Schroder deelt mee dat wij het afgelopen seizoen 115 teams hadden, een absoluut record. T.a.v. de spelerspassen en de wed- strijdformulieren constateert Chris dat deze niet in de kleedkamers worden gecontroleerd. Hij roept het bestuur op dit met de scheids rechter op te nemen. Jan van Dijk deelt mee er waarde aan te hechten om het bestuur voor het front van de troepen te bedanken. Hij kent niet alle 'ins en outsvan de discussie met de Commerciële Commissie maar erkent het belang van deze commissie en wenst het bestuur veel succes met de oplossing hiervan. Jan haalt ten slotte de passage in het jaarver slag van de 2 secretaris aan waarin te lezen valt dat het bestuur het evenwicht probeert te bewaren tussen enerzijds de prestaties en anderzijds sfeer, gezelligheid en tradities. 29. Sluiting door de voorzitter. De voorzitter stelt vast dat het een productieve en plezierige verga dering is geweest. Hij dankt Jan van Dijk voor zijn stimulerende woorden aan het adres van het bestuur. Hij dankt vervolgens alle aanwezigen voor hun komst en hun inbreng. Hij wenst iedereen een mooie vakantie toe. Als de voortekenen niet bedriegen wordt het daarna weer een prachtig seizoen. Iets moois om naar uit te kijken. 10

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 12