M) Een AFC'er vertelt v<8* De ploeg Indiase jongens, die 't liefst in AFC-tenue zouden willen spelen. Maar zij voelen zich wel AFC-ers. Cricket is de meest favoriete sport bij de Indiase jeugd. Hier actief met 'n leraar Iedere wedstrijd van dit wereldtoernooi cricket volgde ik, samen met de jongens op het tv-scherm. Natuurlijk ook de wedstrijd tussen India en Nederland, die natuurlijk dik gewonnen werd door de Indiërs. Worden voetbalsterren in Nederland, zoals van Ajax, "godenzonen" genoemd, in India worden de cricketsterren bijna als de "goden zelf' beschouwd. Indiase meisjes krijgen weinig kans om te voetballen. Gaan dan maar handballen Cricket een geloof in India Ja, cricket dat is bijna een geloof in India Tijdens ons verblijf op het kinderproject werd ondermeer in India om de Wereldtitel cricket gespeeld. Betekende dat de Indiase dagbladen er vol van stonden en ik iedere dag voor de Engelstalige kranten voor de projectkids zorgde. Die pagina's over cricket kreeg ik na lezing van de jongens terug om ze later mee naar Nederland te nemen voor onze goede vriend Micha el Dukker, AFC-er en ACC-er, die lid is van het Nederlandse bestuur van het Eco-Trustprojekt. Indiase jongens van het Eco-Trustprojekt voetballen heel graag. Hier het zogenoemde AFC-team tegen een ploeg uit 'n naburig dorp. Scheidsrechter Hans de Bie met pet op i itw kan worden genoemd. De keuze lijkt dan ook te zijn een "No Go"- besluit tegen de verhuizing. Snel wat peilend bij wat tafelgenoten aan de lunch, ondervond deze officieel nog te nemen beslissing, ruime bijval bij de aanwezige Ridders. Zeker ook bij mijn naaste lunch- buurman Bob Neseker, die mij enkele dagen later zijn bezwaren tegen de Loopveld-verhuizing stuurde. Waarop ik graag in een van de volgende Schakels met instemming terugkom. Hans de Bie AFC en ACC onder deze namen actief in India De voetballende jongens van het Eco Trust kinderenproject in Zuid- India juichten onlangs, nadat ze opnieuw gescoord hadden. Luid aangemoedigd door de toekijkende jongens en meisjes, die maar bleven roepen "Come on, AFC Op het terrein Wonderland in de Zuid-Indiase deelstaat Tamil Nadu is de naam AFC al 'n aantal jaren goed bekend. Staat hier voor Antanthi's Football Club. Destijds genoemd naar de overleden Ananthi Kramer, destijds tijdens haar leven de Moeder van het Eco-Trustproject. Iedere keer, dat ik met Louisa het bij Tiruvannamalai gelegen Won derland bezoek, klinkt het uit tientallen monden van de jongens en meisjes van het project: "Everything o.k. with AFC?" Waarna er direct een voetbalwedstrijd volgt tussen de jongens van het kinderpro ject en jongens uit naburige dorpen. De projectboys spelen dan als AFC-team. Waarbij ik hen heb uitgelegd, dat AFC mijn Nederlandse voetbalclub is. Die al in 1895, dus zo'n 116 jaar geleden, opgericht werd. De jongens weten, dat als zij voor de voetbalclub van Ananthi scoren, zij ook scoren voor AFC uit Amsterdam. 13 april 2011 89e jaargang nr. 9 Meisjes ook graag 'n voetbalteam Dat weten de aanmoedigende meisjes aan de zijlijn ook. Him voet balbetrokkenheid beperkt zich nog tot het zijn van fans van de jon gens. Maar opmerkelijk is, dat zij hebben aangegeven graag ook een voetbalteam te kunnen vormen. In tegenstelling met de Europese en de Amerikaanse landen is dit in het sterk "mangezinde" India niet eenvoudig. Wat de meisjes mij dan proberen uit te leggen. Cricket, Indiaas meest favoriete sport, voor vrouwen, is in India geen pro bleem. Evenals sporten als hockey, volleybal, zwemmen en atletiek. "Maar voetbal?", voegden de jongens er dan snel aan toe, "Voorlopig maar liever niet. Een te krachtige sport voor het vrouwenlijf'. Direct door de meisjes aan toegevoegd met: "Maar ooit zal voetbal ook door Indiase vrouwen beoefend worden". Ik hoor deze uitspraken als volbloed AFC-er glimlachend aan. En onthield mij verder van com mentaar, met name over hoe hierover bij m'n eigen voetbalclub ge dacht wordt. 8

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 8