Ledenlijst AFC's "Bie"- zonderheden Marion Nooy Het Bestuur geeft met leedwezen kennis van het overlijden op 18 maart 2011 op de jonge leeftijd van 54 jaar van Marion Nooy dochter van AFC-Ridder Tom Nooy en echtgenote Els. Namens de vereniging betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. Machiel van der Woude - voorzitter Ronald Koster - secretaris Op 19 maart j.l. is op 54 jarige leeftijd na een lang ziektebeeld Mari on Nooy overleden, dochter van AFC Ridder Tom Nooy en zijn echtgenote Els. Hoewel Marion in de huidige tijd niet meer in brede AFC kring bekend is gebleven heeft zij vooral in de 80-er jaren veel betekend in een AFC traditie, die helaas verloren is gegaan: de Nieuwjaarsshows op het podium in de achterzaal van ons clubhuis. In de voorbereiding van de AFC musical "In blessuretijd" (1975) trad zij aan als één van de zes jonge meisjes in de cast. De productie was van Bob Wildeboer en ondergetekende, die de regie voerde. Alle meisjes waren dochter (of zuster) van bekende AFC-ers. Marion paste feilloos in de groep, waarin ook ouderen optraden. In 1982 stelde zij zich ook beschikbaar voor de Nieuwjaarsshows. Hoewel inmiddels een paar jaar ouder was zij niettemin nog veruit de jongste in dat kleinere gezelschap. Het was voor haar als uitgesproken persoonlijkheid geen probleem, noch voor de wat oudere deelnemers. Vier jaar op rij maakte zij deel uit van dat gezelschap. Daarna trad een nieuwe groep aan onder leiding van Jack van Gelder, bij wie zij nog eenmalig aantrad in een jubileum musical. Tom en Els Nooy: met groot respect blijft Marion in mijn herinne ring. Zij kwam uit een goed gezin, dat ik alle courage wens. Pim Adriaansz Kandidaat lid: Tim Maas, sen., 4-8-1980, P. van der Doesstraat 741, 1056 VK Am sterdam, 06-22602799, lidnr. 10102. Adreswijzigingen: Maarten Blokland, Eerste Schinkelstraat l1, 1075 TV Amsterdam, lidnr. 6698. Jan van Tiel, Binnenweg 22, 1191 AA Ouderkerk aan de Amstel, lidnr. 100009. Darren Lucas, Achillesstraat 84, 1076 RG Amsterdam, lidnr. 10034. Rene en Mees Toonen, Herman Gorterstraat 13, 1077 WD Amster dam, lidnrs. 8829 en 6624. Peter W.J. van den Dungen, Roffart 27, 1083 CJ Amsterdam, 06- 27090830, lidnr. 2024. 13 april 2011 89e jaargang nr. 9 Op woensdag 4 mei a.s. (Herdenkingsdag) zullen de voorzitters van AFC en ACC, Machiel van der Woude en Guido Dukker om 18.00 uur een krans leggen bij het monument op ons Sportpark. In verband met deze dag zal het AFC-Clubhuis vanaf 18.00 uur gesloten zijn en zullen er geen trainingen plaatsvinden. Sinds het uitkomen van de vorige Schakel heeft ons le elftal vier competitiewedstrijden gespeeld. Gewonnen werd van FC. Lienden (4-0), Gemert (0-1), VVSB (3-0) terwijl er tegen EVV met 2-2 gelijk werd gespeeld. Door dit resultaat heeft ons le elftal zich veilig ge speeld, en dus gehandhaafd in de Topklasse. Wij hebben nog vier wedstrijden te spelen. Op 17 april (uit) tegen Hollandia, 1 mei (uit) tegen de Treffers, 8 mei (thuis) tegen JVC-Cuyk en op 8 mei (uit) tegen Baronie. Namens de AFC wensen wij spelers, trainer en bege leiding veel succes. Voor de verslagen van onze vaste verslaggever Maurice Loonstijn verwijs ik u naar elders in deze uitgave van ons clubblad de Schakel. In de sportbijlagen van de dagbladen de Tele graaf en het Parool en wekelijks in Dé Weekkrant van Amsterdam en Dé Weekkrant van Amstelveen worden uitvoerige verslagen geschreven over de door ons vlaggenschip gespeelde wedstrijden. In de sportbijlage van zaterdag 26 maart jl. las ik een artikel over Harry Sacksioni, in het verre verleden speler bij AFC. Deze musicus heeft het clublied voor FC Lienden geschreven. Harry woont in Gelderland en praat over zijn vroegere club en zijn huidige. Leuk is dat hij vertelt dat hij een neef is van Nicky Hekster, maar vergeet te vermelden dat ons bestuurslid Lou Hekster dan ook een neefis... Op dinsdag 5 april jl. vond weer de jaarlijkse lunch plaats voor de AFC-Ridders, tijdens welke bijeenkomst aan Doby Polak en Rokus Hoogendoorn het AFC-Ridderkruis werd uitgereikt. Ook Theo van Broekhuizen, Henk Dik, Jack van Gelder, Dé Hurwits en Tim Timmerman zijn langer dan 50 jaar lid. Om hen moverende redenen konden zij op 5 april jl. niet aanwezig zijn en zij krijgen op een ander moment deze onderscheiding. Elders in deze uitgave van de Schakel kunt u een verslag lezen van de hand van mijn tweelingbroer Hans. Oud-voorzitter en Nobelprijswinnaar, Erelid Dick van der Klaauw moest een aantal weken geleden tijdens een verblijf in Zwit serland plotseling in een ziekenhuis worden opgenomen. Na ontslag uit het ziekenhuis is hij per ambulance teruggekeerd naar zijn huis in Noordwijk, waar hij liefdevol wordt verzorgd door echtgenote Ria. Inmiddels hebben hier in Nederland een aantal onderzoeken plaatsge vonden en wacht Dick een operatie. Namens de AFC wensen wij hem van harte beterschap en sterkte bij de komende behandelingen. Truus Akkerman-van Ark, echtgenote van onze oud-voorzitter Rein heeft recent een gecompliceerde operatie ondergaan in het AMC. Volgens mijn laatste informatie is er gelukkig herstel te con stateren. Namens de AFC zenden wij haar onze groeten en wensen haar beterschap. Erelid en oud-voorzitter Jan van Dijk verbleef in het ziekenhuis voor een aantal onderzoeken en is weer thuis en mochten wij hem bij de Ridderlunch ontmoeten. Namens de AFC wensen wij hem beter schap. De zoons van onze actieve secretaris Ronald Koster voetballen bij de club Zwanenburg. Recent speelde onze junioren C 2 tegen de junioren C 1 van die club waarin zoon Bas speelde. In een zeer sportieve wedstrijd was het tot 5 minuten voor tijd 1-1 met tenslotte een 3-1 overwinning voor AFC. Ronald was die middag uiteraard voor Zwanenburg. 4

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 4