Gelezen op site van AFC C3 Gelezen op site van C.L. Manchester United 13 april 2011 89e jaargang nr. 9 De 1-0 viel redelijk tegen het einde van de eerste helft. Goed door gaan van Bas aan de rechterkant leverde een voorzet op die door Tim werd binnengewerkt. Bij de wandeling in de rust naar de kleedkamers wisten de AFC-ers dat het niet best was. Er kwam nog een tweede helft. Een tweede helft die ook niet het spektakel bracht waar op gehoopt werd. Nog wel een doelpunt. En een mooie ook. Op aangeven van Arsenio slingerde Stellios zich door het strafschopgebied en scoorde van dichtbij de 2-0. Tevens de eindstand. Drie punten na een matige wedstrijd van beide kanten. Van AFC werd meer verwacht. De perikelen rond het team hadden waarschijnlijk toch hun tol geëist. Wiebe Westerhof De Kunst van het Weglaten Topkoks, marketing-goeroes en ontwerpers hebben het vaak over de "kunst van het weglaten". Met minder tekst, minder gerechten en minder tierelantijntjes wordt het eindresultaat mooier en indrukwekkender vinden ze. Zaterdag 9 april stond voor de Al ook in het teken van deze kunst van het weglaten. De trainer begon er noodgedwongen mee. Ziekte en blessures zorg den ervoor dat een flink deel van de normale selectie niet kon opdra ven vandaag. Gelukkig konden we weer terugvallen op onze A2 om de groep op nivo te krijgen. Dank mannen daarvoor. Het echte weglaten begon met onze reis naar het oosten des lands waar tegenstander Excelsior'31 op ons wachtte vandaag. Wat er precies is weggelaten weten we nog niet. Kan de startmotor zijn of de diesel, maar onze bus wilde vandaag niet starten. Reden dat ons tijdschema ook verdween en we met een andere bus veel later op pad konden. Een bus zonder chauffeur overigens. Er zat wel iemand achter het stuur natuurlijk, maar naar eigen zeggen was hij piloot(!) op een Boeing 737. En dat is toch wat anders dan met een bus door Nederland toeren. Ik kan me goed voorstellen dat een TomTom op 10 kilometer hoogte niet echt helpt, als je op de A2 rijdt is zo'n ding best wel handig. En in de wolken zullen er vast geen afslagen zijn, op de weg wel en om op je bestemming te komen blijkt het raadzaam te zijn om er af en toe eentje te nemen, bij voorkeur de goede. Lang verhaal kort, wedstrijdbespreking in de bus en pas een half uur voor aanvang op de plaats van bestemming. Een mooie club met een fantastisch gelegen hoofdveld vlak voor een kantine met zonneterras. Maar daar speelden we niet vandaag. Dat was op zich wel logisch omdat hun eerste de Topklasse wedstrijd met Harkemase Boys op dit veld mocht afwerken. De Al ging naar een ander veld waar de kunst van het weglaten zonder beperking was doorgevoerd. Gras, een vaak voorkomende ondergrond bij een voetbalveld, was zoveel mogelijk verwijderd leek het wel. Daarvoor in de plaats wat zand en hobbels. Een uitdaging voor beide teams bleek al snel. En hier komt het probleem van dit verslag. Tijdens de wedstrijd werd door beide teams het voetbal ook grotendeels weggelaten, wat dankzij de grasmat grotendeels verklaarbaar was. We kunnen onze gastheren hier niet echt de schuld van geven, zelf hebben ze ook liever goede velden maar die hadden ze gewoon niet. Deze week wordt besloten over nieuwe kunstgrasvelden hoorden we, en we hopen dat ze die krijgen, want een club met deze uitstraling heeft daar recht op lijkt me. Geen voetbal dus? Nou, dat is ook niet helemaal waar. Af en toe zagen we nog wel een aardige aanval of verdedigende actie. Of een persoonlijk hoogstandje. Maar veel was het dus niet. Gelukkig werd een belangrijk ingrediënt van een voetbalwedstrijd niet weggelaten: de doelpunten. De eerste kwam tot stand dankzij een handsbal in het strafschopge bied, een penalty die door Arsenio werd benut. Het was niet de enige handsbal deze middag. Sterker nog, zoveel handsballen in een wed strijd had ik nog niet eerder gezien. Lag waarschijnlijk ook weer aan het veld waar de bal af en toe raar kon stuiteren. De tweede goal van AFC kwam van Floris Knol, na een comer van Jack. Een 0-2 voorsprong en toch stond het laat in de tweede helft ineens 1-2. En hier past de stukjesschrijver zelf de kunst van het weglaten toe. Het was een koddig "smiterfoutje" van de man die de rest van het seizoen zo sterk speelt, dus om die reden gaan we dat hier niet verder uitleggen. Met een 1 -2 stand tegen de hekkensluiter van deze divisie werd het zowaar nog spannend. Tot ook de scheidsrechter het weglaten tot kunst verhief. Tegen de zin van onze tegenstander in werd geen seconde tijd bijge trokken, terwijl daar - we zijn daar eerlijk in - wel enige aanleiding voor was. De conclusie van vandaag: De kunst van het weglaten is niet altijd het recept voor een mooier en beter eindresultaat. Volgende week weer een thuiswedstrijd, de voorlaatste in de competi tie tegen UVS. Of dat nog iets uitmaakt voor de eindstand wordt echter niet alleen in Amsterdam bepaald. De laatste wedstrijd tegen Young Boys is alleen nog interessant als de Haarlemmers punten laten liggen tegen Quick. Verliest Quick dan komt de kampioen uit Haarlem en gaat AFC de nacompetitie in. Zorgt Quick voor een stunt dan strijdt AFC nog mee voor de hoofdprijs. Het blijft nog even spannend. Wiebe Westerhof C3 wint van UITERST SPORTIEF NVC C4 (nu 1/2 finale beker) Zoals jullie gezien hebben schijf ik dit seizoen bijna geen wedstrijd verslagen meer vanwege het ontbreken van tijd. Maar voor de wed strijd van afgelopen woensdag maar ik met veel plezier een uitzonde ring. Wij moesten om 19:00 aantreden tegen de C4 van NVC. De leider van NVC had onze C3 al afgelopen zondag bestudeerd. Helaas voor deze leider betraden wij het veld met veel invallers van andere teams omdat de C3 een overvolle ziekenboeg heeft. Onder leiding van een uiterst goede scheidsrechter kwamen wij als snel op voorsprong en hielden de hele wedstrijd vol. Onze jongens speelde goed voetal (combinaties, ruimte maken en mooie doelpun ten). Maar het hoogte punt van deze avond was NA het laatste fluit signaal van de scheidsrechter. De jongens van NVC werden door de leider naar de uitgang van het veld gestuurd waar zij zich in een rij opstelden. Onze jongens keken hun ogen uit en onder een luid applaus van spelers, de leider en sup porters liepen onze jongens langs de rij en schudde de handen van de jongens die zojuist in de 1/4 finale met 1-8 hadden verloren. Darko en ik (en alle aanwezige AFC supporters) waren zeer onder de indruk en zijn van mening dat NVC C4 een voorbeeld is van hoe het moet op de voetbalvelden Ik heb hier maar één woord voor en dat is pure beschaving en KLASSE. Wij hopen ook van harte dat de jongens van NVC C4 kampioen worden in hun poule en alleen al met deze instelling moet dat luk ken!! Sportgroetend Charles en Darko Man. United puntloos, maar op de weg terug Jongens, Een beetje pech gehad dit weekend, maar ook dat hoort weer bij voetbal. Laatste wedstrijdje net verloren. Maar het mooie was dat jullie door gegaan zijn en inmiddels al wat beter tegen jullie verlies kunnen. Ook zag ik, weliswaar teleurgestelde, maar vermoeide gezichten! En dat is wat sportmannen moeten hebben na een wedstrijd! Volgende week gaan we gewoon weer eens wat punten pakken. Aan Thomas, onze invaller, veel dank voor zijn inzet! Tot volgende week! Terry 21

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 21