De Veteraan (gedicht) 13 april 2011 89e jaargang nr. 9 Niet veel later kreeg FC Lienden een penalty, die door topschutter John van Loenhout genomen werd. Maar onze goalie Raymon van Emmerik ranselde de hard ingeschoten bal uit de linkerbenedenhoek. Een fantastische redding en complimenten van zijn spelers. Lutzen Brink gaf na een geweldige actie, door verschillende tegen standers te passeren, een pass op Sjoerd Jens. Die moet je natuurlijk niet zo'n mooie kans geven: 3-0 (62e minuut). Niet gek veel later werd het neerhalen van een AFC'er in het straf schopgebied bestraft met een penalty. Magid Jansen, die dit maal overigens prima in zijn opdracht speelde als centrale verdediger scoorde onberispelijk de 4-0. Niet veel daarna raakte Ronny van Es nog de paal. AFC won dus met 4-0. Doordat directe 'concurrenten' gunstig (voor AFC) speelden, stijgt AFC weer enigszins naar een betere positie. Het was nog lang onrustig (en gezellig) op sportpark Goed Genoeg. De dubbele wissel net voor het einde van de wedstrijd bracht ook wat kleur aan het geheel! Een verdiende overwinning die we zeer goed konden gebruiken. Volgende week Gemert uit; we can beat them. Na afloop at ik bij mijn schoonouders; Bami met satésaus (en kipsa té). Als afsluiter van de avond kreeg ik enkele chocolade bonbons toebedeeld terwijl ik keek naar de wedstrijdbeelden op RTV N-H; wat een werelddag maakte ik mee. Toegegeven: vooraf had ik niet zo'n best gevoel. Bob Duis sms- te mij echter om 10.38 uur 's ochtends: "Relax, we winnen". Hij kreeg uiteindelijk gelijk! Ere wie ere toekomt! Maurice Loonstijn Opstelling AFC: Van Emmerik, Gefferie, Jansen, Post, Moumane, Meulemans, Brink (Langguth), Samsom, Van Mieghem (Krop) Jens, van Es (Linger) Foto's (Ton Post) staan op onze website bij 'AFC Fotoalbum' 20 maart 2011EVV - AFC 2 - 2 Ik verhaalde er al over aan het begin van dit seizoen; de Topklasse brengt ons door gans het land. Vandaag stond Echt op het program ma. Jawel, Echt, in het mooie Limburg. Op 'slechts' 175 km van Mokum gelegen. Prachtig weer vandaag. Stralende zon. Ondanks de verre afstand hadden toch wat 'die-hard' AFC'ers de stoute schoenen aangetrokken om deze reis te aanvaarden. AFC heeft de punten hard nodig. In een roerige week wat betreft perikelen rond eventuele transfers, kon de Technische Commissie melden dat de onderwerpelijke spelers allen hun toezeggingen hebben gegeven te blijven; einde discussie dus. Het spel begon. AFC begon redelijk en al snel was het Sjoerd Jens die een dot van een kans kreeg, maar naast schoot. Even later moest goalie Van Emmerik redding brengen na een inschattingsfout van onze verdediging. De volgende aanval wist Van Emmerik ons niet te helpen waardoor de 1-0 werd aangetekend. Daarna had AFC diverse kansen maar mazzel ontbrak ons in het geheel. Captain Lutzen Brink gaf een pegel maar zag zijn schot belanden op de paal. Ronnie van Es wordt door een EW'er vastgehouden en kan niet verder. Even later gaf Magid Jansen een mooie voorzet op Sjoerd Jens. Ge loof het of niet: ook deze bal belandde op de paal. Het zat dus niet bepaald mee. Even voor rust vloerde Bertjan Weijers een aanvaller van EVV hetgeen eigenlijk rood betekende; de arbiter bestrafte ge lukkig met geel. Om eventuele problemen te voorkomen wisselde Ten Bosch in de rust Weijers voor Willem Scheerens, die goed inviel. AFC was gretig in het tweede bedrijf. Brink gaf een puntgave voorzet op topscorer Sjoerd Jens die behendig intikte: 1-1. AFC tankte daar door vertrouwen en niet gek veel later gaf Ronny van Es een steek pass op de mee opgekomen Daryl van Mieghem. Deze gaf de bal op, jawel, Sjoerd Jens; 1-2. Als u dacht dat uw scribent nu aan de vlaai kon heeft u het jammerlijk mis. Op slag van het laatste fluitsignaal kreeg EW een vrije trap toegekend. Net als vorige week werd er gescoord, wel aan de ver keerde kant. AFC moest de punten toch delen. Onterecht, naar mijn bescheiden mening, maar wel de waarheid. Voor het eerst dit seizoen staat AFC in het rechter rijtje. En dat doet pijn. We zullen echt uit een ander vaatje moeten gaan tappen wat betreft effectiviteit. Volgende week zondag thuis tegen FC Lienden, dat vandaag klinkend won. We zijn gewaarschuwd! Bij thuiskomst werd ik ontvangen met een heerlijke kippensoep (met drie b's) en dat terwijl het niet eens vrijdagavond was. Aangevuld met kleine balletjes gehakt en wat stokbrood was mijn kostje gekocht. Enfin, een lange dag kwam ten einde. Lichte kater maar morgen een nieuwe dag. Maurice Loonstijn Opstelling AFC: Van Emmerik, Gefferie, Post, Weijers (Scheerens), Moumane, Samsom, Brink, Jansen, Van Mieghem, Jens, Van Es (Linger) Foto's (Ton Post) staan op onze website bij 'AFC Fotoalbum' door de veteraan Jos Lonnee ik ben een veteraan is het nu met mij gedaan? u vraagt zo halverwege het seizoen hoe is de stand? hoe wij het doen? tsja, zo zaterdag nog even ballen met 25 man dus met z'n allen, wat moet ik daar nu over vertellen, ik zie de shirtjes steeds meer knellen, een club van 25 vrienden, die ooit als vlaggendragers dienden, een stuk of 6 zijn geblesseerd, de rest staat pal, da's aangeleerd, maar ook gedrag bij naderend verlies dat is vaak wat minder kies. ik ben een veteraan wat heb ik nou gedaan? ons voetbal is nog steeds perfekt. ook nu het shirtje iets meer rekt. techniek en kracht, dat is het verleden. de wijsheid ligt nu in het heden. heel A.F.C. begrijpt nu dit terstond, dat die vooral beleden wordt dus met de mond. wat is het toch dat wij zo klagen en ons dan nauwelijks gedragen. dat geldt wel niet voor allemaal. slechts enkelen en dat is toch normaal? het gaat zo goed met onze carriere met A.F.C.'t gras, de bal, vergeet ik de misere. zo ergens in wat heet mid-life, daar vinden wij ons aller drive. in hart en nieren A.F.C. alleen wat doen we daar nu mee? ik ben een veteraan. hoe zal het verder gaan? zijn wij de schakel die komt binden? verleden, heden, toekomst, vrinden? 16

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 16