,zp Jammer Johan! Medische commissie A.F.C. behouden in de Topklasse door visie!? 13 april 2011 89e jaargang nr. 9 selijke voetbalclub, Lex Immers, de ideale hoogleraar is voor de Universitaire leerstoel Holocaust- en Genocide studies. Voor diegene die dat niet kunnen, is geen plaats in de Tweede Kamer. Maar in Nederland blijft het niet bij de mensen van wie je het ver wacht. Onze (half)goden blijken namelijk ook te liegen. En dat is kwalijk, zeker aangezien wij maar er maar één hebben: JC, de verlos ser, nummer 14. Sinds zijn onovertroffen voeten niet meer konden spreken, verkondigde hij bovenaardse taal: onbegrijpelijk, maar ach teraf altijd waar en vooral heel eerlijk. Tot die bewuste woensdagavond eind maart. Op een tochtig parkeer dek voor de Amsterdam Arena werd Johan geconfronteerd met de harde Betondorp-taal die hij in de weken daarvoor had gebezigd om zijn zin te krijgen. Naast hem stonden revolutiegenoten Bergkamp en Jonk, ook zij waren eens bovennatuurlijk goed. Maar dit keer geen woorden van verguld ambrozijn. "Jammer dat ze weg zijn", huichelde Cruijff over het Ajax-bestuur, om daar wegkijkend en zichtbaar ner veus aan toe te voegen: "Wij gebruiken dit soort taal niet". Waarom niet gewoon toegegeven? De Griekse oppergod Zeus deed zelf niet anders dan mensen uitschakelen die hem niet aanstonden (en overspel plegen met diegenen die hem juist wel bekoorden). Dan had 'onze' Cruijffie toch ruiterlijk kunnen erkennen dat hij Van den Boog en consorten had gekleineerd, omdat ze er gewoon niets van begrij pen? Nee, onze halfgod koos ervoor om te draaien en te wenden: politiek te bedrijven. Geen verheven bespiegelingen over spelsyste men, veldbezettingen of passeerbewegingen, maar de onzin van een pion in een kleinzielige aardse machtsstrijd. Jammer Johan, je bent terug op aarde en daar hoor je niet. Zoals Sachin Tendulkar, Yuvraj Singh en Gautam Gambhir. Het kon niet anders dat de vergelijking tussen voetbal en cricket met de jon gens van het Eco-Trustpojekt ter sprake kwam. India een van de sterkste cricketteams van de wereld en Nederland wereldtopteam bij voetbal. "Wordt er in Nederland veel aan cricket gedaan"?, was de vraag aan mij. Voor mij een goede kans om uit te leggen, dat cricket club ACC (Amsterdamse Cricket Club) een dochtervereniging is van AFC. "De voetbalclub heeft destijds de cricketclub gebaard", was m'n reactie uit de losse hand. "Zullen we dan hier in Tamil Nadu (de deelstaat in Zuid-India, waar het kinderproject gevestigd is) ook eens 'n wedstrijd spelen met een ACC-team? Ananthi's Cricket Club.", riepen enkele jongens tegelijk. "Waarom ook niet?", reageerde ik. Wetend dat cricket bij de kids van het Eco-Trustprojekt fors popu lairder is dan voetbal. AFC en ACC bekende namen in India AFC en ACC zijn dus bekende namen in de Zuid-Indiase deelstaat Tamil Nadu geworden. Mocht dit leden van de beide clubs aanspre ken? En zou 't ook zijn, dat de doelstelling van het Eco-Trustprojekt, kansloos geboren kinderen kansrijk aan de Indiase maatschappij afleveren, een sociale link bij AFC-ers en ACC-ers raakt? Dan wordt elke euro door de kinderen van het Eco-Trustprojekt in blije dank aanvaard. De rekening bij de ING-bank van het project is: 536.57.53, t.n.v. Stichting Eco-Trust Amstelveen. Voor meer informatie: de AFC-ers Michael Dukker en ondergetekende en www.eco-trust.nl Hans de Bie door Laurens Samsom Hoe langer je op deze aardkloot rondloopt hoe groter de groep wordt van leugenachtigen. 'De waarheid verdraaien' heet dat chique. Politi ci, bankiers, investeerders: niemand lijkt te vertrouwen. Maar in een tijd waar liegen als norm wordt geaccepteerd, hield één persoon mij altijd op de been. Een Amsterdamse halfgod die de waarheid en niets dan de waarheid leek te spreken, altijd en overal. Omdat hij boven de partijen stond. Stondhelaas. Het prettige van leugens is, dat ze meestal uitkomen: geloofwaardig liegen is namelijk nog niet zo eenvoudig. De meeste mensen hebben een behoorlijk ontwikkelde drang naar de waarheid en een instinct dat waarschuwt bij een vermoeden van onraad. Neem bijvoorbeeld de onbetwiste wereldleider in bedriegen: de Amerikaanse regering. Met elk jaar een stel zorgvuldig vervalste waarheden en eens in de tien jaar een dijk van een leugen, zou je zeggen dat zij wegkomen met de grootste flauwekul. Maar ook voor hen blijkt dat te veel gevraagd: van verzonnen chemische wapens in Irak, tot het heimelijk afluisteren van de democratische partij. Het duurt soms even, maar de waarheid komt boven tafel. En als de president live op televisie, met zijn vuist op tafel, benadrukt dat hij absoluut géén sigaar heeft verstopt in een stagiaire van het Witte Huis, komt zelfs bij de meeste goedgelovige Yankee een vlaag van argwaan opzetten. Maar ja, dat zijn die gekke Amerikanen: half mens, half reclamebord. Zo erg is dat bij ons toch niet? Wel dus! Sterker nog: bij ons is het sinds kort nog veel erger. Niet omdat onze politici zich ook een slag in de rondte liegen. Dat doen ze in Amerika, in Japan en dus ook hier in Nederland. Ze worden er voor opgeleid. In Den Haag moet je zonder blikken of blozen kunnen verdedigen dat de held van de plaat- Het zal niemand zijn ontgaan, A.F.C. blijft zeker behouden in de Topklasse 2012. Veel doelpunten door merendeels goed verzorgt en fraai ogende inzet en spelopvatting. Maar wel veelvuldig blessure leed, ondanks een goede trainingsopbouw en rondom professionele begeleiding van onze selectie. Chapeau voor de visie van onze trainer Cor ten Bosch, welke mogelijk zeker terecht tot 'Trainer van het Jaar" zal worden gekozen. Het was zeker niet gemakkelijk, door meerdere wedstrijden, hogere trainingsfrequentie en in alle gelederen "een tandje hoger" heeft moeten presteren. Kranten staan er vol mee. In de Nationale en Internationale competi tie worden spelers veelvuldig getroffen door een liesblessure. Goed getraind zou je zeggen. Maar langdurig hoge belasting en wedstrijd frequentie kunnen aanleiding zijn voor lokale vermoeidheid, waarbij kracht en coördinatie afneemt en kan zomaar een plotselinge kapbe- weging, a la Kees Gehring in zijn jonge jaren natuurlijk, voor de liesregio grote gevolgen hebben. De belastbaarheid wordt overschre den. De meest voorkomende liesblessure is de adductoren-tendinitis. Dit is een ontstekingsreactie van de aanvoerende bovenbeenspier, aan hechtend aan het schaambeen. Vaak als resultante van een chronische overbelasting. Bij jeugd moeten we wel een differentiatie maken, waarbij niet uitge sloten is dat omstandigheden als houdingsafwijking, een bekken scheefstand, een liesbreuk of beenlengteverschil mede deze klachten kunnen veroorzaken. In alle andere situaties is het vaak zo dat de balans in kracht tussen buikspieren en deze adductoren-loge verstoord is. Externe factoren blijven vervolgens over als, de mate van belasting tijdens wedstrijden en trainingen, de terreinomstandigheden, koud weer, of een slechte kwaliteit van de sportschoenen. In voetbal is het normaal dat bij een simpele schietbeweging het standbeen zwaar wordt belast door het andere vrij zwaaiende been. Er ontstaat grote druk op de adductoren (aanvoerende spiergroep) van dit standbeen. 1 1

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 11