AFC medisch team te gast bij Aj ax medisch team Vele spontane en leuke dingen in AFC beleefd zoals de hilarische dansoptocht door het hele clubhuis en daar buiten met getrommel op de pannen uit de keuken op wilde klanken van Zuid Amerikaanse muziek. Dit na afloop van een repetitie voor Thomasvaer en Pieternel met de nablijvers w.o. Flans Dukker en Arthur Reddering. Veel AFC'ers leren kennen en ook zien heengaan. Zelfs nog met een van de oprichters Jacques van Ooy tijdens het 75 jarig jubileum destijds kennisgemaakt. Wat een voorrecht viel mij later ten deel om te mo gen toetreden tot de op een prestatief laag pitje sudderende Klassieke Veteranen en te mogen spelen met grote voetballers zoals Jan Han- nema, Ernst Werner, Co Bouwens wat kon die mopperen) Flenk van de Berg en mijn vriend Paul Meijer en daarna in prestatief betere tijden o.a. met Piet Ouderland, Daan Perton (niet per Kilo), Edwin Geluk, Nol Kuikens, Jos Lonnee. Hans Vlietman, Jos Kemna, Ernst Huisman, Kees Gehring en zo kan ik nog wel even doorgaan. Een gouden tijd hadden wij o.a. bij HBS, HVV en Quick in Den Haag, bij Be Quick in Groningen en UD in Deventer waar na afloop op de tafel staande speeches en voordrachten werden afgestoken. Wat te zeggen na afloop bij Hercules! Alsof de wedstrijd weer werd gespeeld. Eens tegen HBS thuis stond ik als back tegenover een snelle linksbuiten en met Piet Ouderland als spil. Hij maar roepen "Hou hem aan de bui tenkant hou hem aan de buitenkant.". Ik deed wat mij gezegd werd, de HBS'er kwam er niet langs, ja haast één keer maar ik kwakte hem fors over de zijlijn en daar was Piet zeer tevreden over en zei altijd dat ik goed kon luisteren. Kwaad zei de HBS'er "Dit accepteer ik niet langer, daar moet je mee ophouden, dat is geen voetballen meer". "Moet ik dit als een klacht opvatten" vroeg ik. "Ja zeker" zei hij. "Nou dan moet U niet bij mij zijn maar bij onze rechtsbuiten, daar met dat wollen blauwe mutsje op" en wees op Joep Hesseling. "Dat is mijn advocaat en behandelt mijn juridische zaken, daar moet U zijn met een klacht" en voerde op last van Piet de volgende Charge of the Light Brigade uit, de klager beduusd achter latende. Ook mocht ik eens op uitnodiging van Rob Duis mee als entertainer van en met het eerste elftal naar het destijds beroemde Twentse Ros- toernooi in Enschede en moest ook vlaggen. In een wedstrijd tegen DCG vlagde ik voor off side Johan Cruyff zou zeggen afsijt), en stormde Tom Groot van DCG op mij toe en riep "Dat was geen afsijt eikel". Zeg ik," Ja dat weet ik ook wel". Hij stom verbaast en zegt "Waarom vlagde je dan?" "Ja ziet U ik heb zo wei nig te doen en wilde ook eens een keer die vlag omhoog steken, ik kon niet meer stuk bij DCG. Mooie herinneringen heb ik ook aan het veteranentoernooi van AFC tijdens het 100 jarig bestaan in 1995. Dat was grote klasse zoals dat o.a. door Arthur Reddering was georgani seerd. Zal nooit de entree vergeten in de schitterende aangeklede grote zaal van het Esso Motor Hotel, na de voorafgaande feestavond, waar ons een exquise brunch wachtte en het optreden van het Da mesorkest Pluche. Daar was ik getuige van door emoties aangedane veteranen van AFC en deelnemende verenigingen en andere genodig den w.o. een zeer bewogen Cor van Peperzeel. Ook het veteranen toernooi in Groningen tijdens het 100 jarig bestaan van Be Quick was een hoogte punt alsmede het cabaret dat de AFC (en niet te vergeten de repetitie onderweg in een restaurant waar de boel totaal op zijn kop gezet werd) ten tonele voerde met onder ande re een Joep Hesseling, die in een rood frivool tutuutje en AFC voetbal kousen voorlangs danste, vervolgens tussen de coulissen verdween en hard omliep om een paar seconden later weer van de andere kant te verschijnen op de tonen van Die Forellen. Hilarisch werd de zaal toen Peter van der Heijdt op een stoel gezeten een solo op zijn Tuba wilde brengen maar van de zenuwen daar geen geluid uit kreeg. Hij bleef maar proberen, liep rood aan maar het lukte hem niet. Ook niet nadat de onvergetelijke Rob Dukker hem struikelend een glas water kwam brengen. En ja hoor daar kwam wat gebrom en een waterstraal uit de Tuba. Wat moest de zaal lachen want ze dachten dat het zo was inge studeerd terwijl het in feite helemaal fout ging maar dat is vaak leuker dan het ingestudeerde nummer. Na afloop van een moppen conferen ce (waarbij het Jurylid Lenie t Hart van de zeehonden crèche net zo keek als de zieke dieren) kwam het verzoek uit de zaal of ik er nog een paar wilde vertellen. Mijn reactie was ik ken verder alleen nog maar een paar schuine moppen maar de zaal riep Dat hindert niet, vooruut met de geit" 16 maart 2011 89e jaargang nr. 8 En wat te zeggen over onze zo jong overleden en onvergetelijke Ton Disselkoen met zijn vraag aan de kok in een van de vele in bruine bonen gerechten gespecialiseerde restaurants waar wij in het Gro ningse werden uitgenodigd. Na de zoveelste bruine bonen hap met stip, spek of mosterd of wat anders vroeg de kok of het gesmaakt had. Zegt Ton "Mag ik U wat vragen". "Gaat U gang" Zegt Ton "Kan U ook gewoon koken". En dan dat lieve dienstertje toen die om een Calvados gevraagd werd bij de koffie. Zegt dat kind "Ev'n kiek'n of we dat in huus hebb'n" Komt terug en zegt "Het spijt mij maar dat heb'n wij niet, wilt U misschien iets anders?" Nou geeft U mij dan maar een remplafant" "Even kiek'n of we dat wel heb'n" En ver dwijnt naar de kelder, komt onder het spinrag terug en zegt "Het spiet mij maar dat is uutverkocht". Hilarisch van het lachen schoven we onder de tafel. Door een forse achillespeesblessure in 1992 kwam er jammer genoeg een einde aan de voetballerij en kon ik op de twee vierkante meter niet meer drie tegenstanders tegelijk in de luren leggen en twee daarvan op hun gat vielen. Hiervan kan Kees Gehring getuigen dat dit waar gebeurd is tijdens een wedstrijd tegen De Zeevogels in Ulrum, vlak onder de Waddenzee, ver boven stad Groningen. Aan dit verhaal moet een eind komen, ik zou nog bladzijden vol kunnen schrijven over mijn AFC en wat ik daar allemaal heb meege maakt, maar het is wel genoeg zo. Tot slot nog het volgende. In de loop der jaren heb ik onze club zien veranderen van een zg. wit ge kleurde vereniging in een multiculturele vereniging met behoud van zijn eigen identiteit en cultuur, waar heel wat andere verenigingen in ons land een voorbeeld aan kunnen nemen. Alhoewel ik niet gelukkig ben met de situatie dat het grootste deel van het lc elftal niet meer uit eigen kweek bestaat, is dat blijkbaar de weg geworden om je in de top van het amateurvoetbal te kunnen handhaven. Als uitsmijter ben ik het met Max Flam eens die in een eerdere Schakel schreef of we niet eens een vraagteken moeten zetten bij het volgende. En wel bij het feit wat de oorzaak is terwijl wij ons zo op de borst kloppen, met onze alom zo geroemde jeugdopleiding, waarom er zo weinig eigen kweek naar de senioren doorstroomt. Ik hoop dat het bestuur aan deze te rechte opmerking aandacht gaat besteden. Op naar mijn 50 jarig lidmaatschap en kan daar eigenlijk niet meer op wachten. Het voltallig medisch team van AFC was donderdag 3 maart j.l. te gast in de voor buitenstaanders geheime catacomben van stadgenoot Ajax. De rondleiding en intercollegiale interesse werd uiterst collegiaal begeleid door het hoofd van de afdeling fysiotherapie bij Ajax me vrouw Ema Spil, die reeds 20 jaar deze functie bij de club bekleedt. Tussen alle zwetende en met pijn vertrokken contract- en jeugdspe lers van Ajax, mochten we ook in het walhalla rondneuzen van de profs. Alle de kledinglockers van de spelers zijn voorzien van een persoon lijk beeldscherm en geeft aan wat die dag op het programma staat. 8

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 8