"Onze Toekomst" AFC zaterdag 1 Djair Kuijt Tot slot, wie wordt er kampioen in de zaterdag en zondag compe titie? En wie promoveert er naar de Jupiler league? Daryl: "Ik vind het een hele moeilijk vraag. In de zaterdagcompetitie denk ik toch dat IJsselmeervogels kampioen gaat worden. Ik heb ze laatst gezien tegen Rijnsburgse Boys en ze maakten een hele goede indruk op me. In de zondagcompetitie zou ik toch zeggen Achilles '29. Dit is misschien heel link wat ik nu zeg, omdat we volgende week tegen FC Oss moeten spelen. Maar ik vind Achilles gewoon een betere ploeg. Oss wint moeizaam met 1-0 of 2-0. Ik denk niet dat ze het hele seizoen zoveel geluk hebben en blijven winnen. Tegen Achil les heb ik nu twee keer gespeeld; een keer gewonnen, een keer verlo ren. Beide wedstrijden vond ik hen de betere ploeg. AFC blijft in de Topklasse en zal volgend jaar meedoen om het kampioenschap." Onder de titel "Onze Toekomst" wordt er maandelijks een van de AFC Jeugdspelers "doorgelicht" met allerlei relevante en irrelevante vragen. De derde in deze reeks is de, sinds 15 oktober 2010, 17-jarige Djair Kuijt uit de Al en A2. Er zijn van die jongens die gewoon niet genoeg hebben aan slechts één team, Djair is zo'n type. Al én A2? Ja, ik keep 2 weken voor de Al en 2 weken voor de A2, dit weekein de zelfs zaterdag met de Al én zondag met de A2. Volgens mij heb jij een enorme AFC geschiedenis. Klopt, ik voetbal al bij AFC vanaf de Champions League, vanaf de E's ben ik halve wedstrijden gaan keepen, ik voetbalde verder ge woon voorin. In De D5 werd ik pas vaste keeper. Ik merkte dat ik een betere keeper was dan voetballer en dat ik, door te gaan keepen, hogerop kon komen. Mijn trainers toen, Benno en Olivier, vroegen of ik vast wilde gaan keepen. Wat was je leukste seizoen tot nu toe? Mijn overstap naar de Cl, we speelden hoog en ik kon me goed aan passen aan het hogere niveau. Zou je ooit voor een BVO willen keepen? Het moet wel een hele leuke club zijn, willen ze mij ooit bij AFC weg krijgen! Wat vind je dan leuk bij AFC? Ik vind het een heel gezellige club met een goede sfeer, en als je hoog wilt spelen, dan kan dat. Maar als je dan toch iets zou mogen veranderen bij AFC, wat zou dat dan zijn? De kleedkamers en veld 3. Hoe gaat het op school? Ik doe nu net Luzac college op de Prinsengracht in Amsterdam, daar kan ik Havo 4 én Havo 5 in één jaar doen. Vanwaar deze inhaalslag? Te veel gevoetbald of te weinig ge daan? Ik was in de vierde blijven zitten, een beetje te weinig gedaan maar ik heb in dat jaar nooit een training afgezegd! 16 maart 2011 89e jaargang nr. 8 Komt je familie wel eens kijken? Mijn vader komt naar elke wedstrijd en als het mooi weer is, mijn moeder ook. Mijn zusje van 13 is meer van het zingen en dansen, Wat is je lievelingseten bij AFC? Broodje Hete Kip. Wat zijn je favoriete top clubs? In Nederland Ajax en in het buitenland Barcelona en Arsenal. Ga je wel eens naar het eerste kijken? Soms, ik mocht zelfs een keer meetrainen met het eerste, dat was een hoog tempo, maar wel heel leuk. Hobby's, vriendin? Ik moet van 09.00 uur tot 17.00 uur op school zitten. Geen tijd, ook niet voor een vriendin op dit moment. Soms ga ik uit, de stad in. Een vriendin moet wel begrijpen als ik op een avond liever Barcelona - Arsenal wil zien.... Woon je in de stad? Ja, gezellig op de Rozengracht. Als keeper, je mooiste redding en je grootste blunder? De mooiste reddingen voor mij zijn de reddingen waardoor we cru ciale punten hebben gepakt. Blunders vergeet ik bewust altijd, anders laat je je gek maken. Wat ga je doen als je met de HAVO klaar bent? VWO, of HBO, ieder geval richting Economie. Tenslotte: hoe lang blijf je nog onder ons bij AFC? Ik kan nog jaren mee, zeker als ik bij het eerste kan komen! Djair ging weer verder, zijn haren nog nat van het douchen na de training, de stad in of naar huis. Havo 4 én Havo 5, Al én A2. Som mige jongens kunnen alles tegelijk. Ik hoop dat 'ie ooit in het eerste komt, kan hij studeren én voetballen én uitgaan: op zoek naar een vriendin die niets tegen een avondje Barcelona - Arsenal heeft. AFC - Zandvoort 2-2 (1-0) AFC stond twintig minuten voor tijd nog met 2-0 voor, tegen Zandvoort. De kamikaze tactiek van de bezoekers, het laatste half uur, werd AFC uiteindelijk toch teveel. Bovenste rij van links naar rechts: Thomas Rijsman, Jorik Dopmeier, Sandro Pique, Jens Vonk, Thomas Heemskerk, Sander van Haarlem, Louis Stam. Middelste rij: Tim de Groot (grensrechter), Stejfan van Slooten, Martijn Stronks, Wessel Colijn (technische staf) Peter van der Lin den, Milan de Wijs, Paul van 't Wout (teammanager). Onderste rij: Floris van Bodegraven, Frank Bakker, Ben Abdeslan Soujflan, Jeroen Brussee (technische staf), Yama Hashemi, Dave Weinstein, Jasper Blonk. Op de foto ontbreken: Marielle Marelis (fysio) Olivier Poederbach, Christiaan Uittenbosch, Harro Kras, Thijs Gerritse, Ramon Scholte en Stefan Snijders. 18

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 18