Even voorstellen: Daryl van Mieghem op weg naar de top 16 maart 2011 89e jaargang nr. 8 Klein clubhuis, wel knus. Koffie en soep werden genuttigd om enigs zins op te warmen. Tussenstanden werden doorgenomen. Even de tussenstand doorbellen en/of SMS'en aan in het buitenland verblij vende AFC'ers die meeleven. Achilles begon sterker aan het vervolg. Toch was het Daryl van Mieghem die een goede kans kreeg maar over schoot. Even later moest Gideon de Graaf een schietpoging van Achilles-topscorer Ivo Rigter blokken. Het werd spannender, met name voor de goal van Van Emmerik. Een zweefduik van hem voorkwam een doelpunt. Toch hield hun aanval stand en je voelde dat een goal aanstaande was; aan de 'verkeerde' kant wel te verstaan. Achilles scoorde in de 85e minuut 1-0 en in blessuretijd (90 3) nog 2-0, hetgeen ook de eindstand betekende. Een lange terugrit richting Amsterdam zorgde voor verwarming (in de auto dan....) Op zich een terechte uitslag maar toch balen. We hebben slechts 1 punt uit de laatste 3 wedstrijden weten te pakken. Komende week zijn we vrij en de week erop FC Hilversum uit. Daar zullen we toch echt weer de 3 punten moeten gaan pakken. Bij terug komst in Amsterdam werd uw scribent getrakteerd op een heerlijke bal (runder)gehakt, gebakken aardappeltjes en sla. en dat terwijl onderweg langs de Al 5 reeds een BigMac werd verorberd. Maurice Loonstijn Opstelling AFC: Van Emmerik, Arana Barrantes, Post, Gefferie, Langguth, Meulemans (Krop), De Graaf (Brink), Samsom, Van Mieg hem, Van Es, Jens (Kenepa) Foto's (Ton Post) staan op onze website bij 'AFC Fotoalbum' Daryl van Mieghem is misschien wel het grootste talent wat er op de Nederlandse amateurvelden rond loopt. Op 6 jarige leeftijd begon van Mieghem zijn voetbalcarrière bij AFC in Amsterdam. De eliteclub zag dat Daryl een groot talent was. Hij speelde 1 jaar voor FC Utrecht en kwam dat jaar erop weer terug. Hij studeert nu aan de Johan Cruijff Universiteit in Amsterdam en liep een aantal weken geleden stage bij de Duitse topclub Werder Bremen. Daryl staat voor een belangrijke keuze in zijn prille voetbalcarrière. Kiest hij voor het amateurvoetbal en een maatschappelijke carrière of gaat hij helemaal voor het voetbal en gaat hij zijn droom achterna? Je bent begonnen bij AFC. Al vrij vroeg kwam Utrecht en ze hebben je benaderd om er te komen voetballen. Hoe was dat? Daryl: "Ik speelde in de Dl van AFC toen FC Utrecht bij me aan klopte. Ze wilden me graag hebben en ik vond het geweldig. Dit was een droom die uitkwam. Ik maakte het seizoen nog af bij de Dl van AFC en het jaar erop ben ik naar Utrecht gegaan. Ik was twaalf en speelde in de C2. Ik speelde met Gianluca Nijholt, die nu in het eerste van Utrecht speelt." "Ik heb bij Utrecht maar een jaar de kans gekregen, want ik had een blessure die vier maanden aanhield. Uiteraard wist ik dat het heel moeilijk voor me werd om bij Utrecht te mogen blijven, omdat ik zo weinig had gespeeld. Ze gaven aan niet met me door te willen. Ik ben toen weer naar AFC terug gegaan en heb alle eerste jeugdteams door lopen. Nu speel ik in het eerste van AFC en dat bevalt me heel goed." Nu speel je in de Topklasse. Wat vind je van het niveau van de competitie? Daryl: "Het niveau is ontzettend hoog. Alle beste amateurclubs spe len hier en tonen elke week waarom de Topklasse zo'n leuke competi tie is. Er voetballen hele goede spelers die Jupiler League en mis schien wel eredivisie waardig zijn. Als ik kijk naar de zaterdag- en zondag clubs, dan zie ik bijna geen zwakke teams. Natuurlijk moeten er twee degraderen, maar ik zou op dit moment niet kunnen zeggen wie dat zouden zijn." "Drie weken geleden speelden we nog voor de bovenste drie plaatsen in de zondagcompetitie. Afgelopen week verloren we met 5-1 van Hilversum en nu moeten we naar beneden kijken. Alle teams kunnen van elkaar winnen en dat maakt deze competitie zo interessant." Er is dit jaar ook belangstelling voor jou van een aantal hele mooie clubs. Overweeg je om een overstap te maken? Daryl: "Zowel IJsselmeervogels als Spakenburg hebben zich gemeld bij mij. Beide clubs hebben verregaande interesse in me en willen me graag toevoegen aan hun selectie. Ik ben erg gevleid dat deze twee grote clubs mij willen hebben. Ik heb alleen aangegeven dat ik dit jaar nog niet inga op hun aanbieding. Ik ben 21 en ik hoop nog op een kans bij een betaald voetbal organisatie. Ik hoorde dat er een aantal clubs van de eredivisie op de tribune bij AFC voor mij zijn komen kijken, waaronder Heerenveen. Als ik dit jaar niks hoor van een profclub, dan speel ik ook heel graag nog een jaar langer bij AFC." Toen kwam plotseling een bericht uit Bremen. Hoe hebben ze je benaderd? Daryl: "Mijn zaakwaarnemer heeft veel contacten in Duitsland. Hij hoorde dat Werder Bremen op zoek was naar een aantal buitenspelers en hij nam contact op met de hoofdscout. Kort daarna kwamen er een aantal scouts van de club uit Bremen naar mij kijken. Kijk, ik ben een buitenspeler die het liefst speelt in een vrije rol. Het maakt me niet uit of ik van links of van rechts kom. Dit is precies waar de scouts van Werder naar op zoek zijn en daarom hebben zij me uitgenodigd voor een stage." Hoe verliep die stageperiode in Bremen? Daryl: "Ik ben na de wedstrijd van Achilles - AFC, die we met 2-0 verloren, gelijk naar Bremen gereden met mijn zaakwaarnemer en mijn vader. We kwamen aan en ik zag het Weserstadion dat gelijk veel indruk op me maakte. Hier zou ik toch wel heel graag willen voetballen. Het sportcomplex lag er net naast en ik zag dat het eerste aan het trainen was. Jongens zoals Pizarro, Frings, Mertesacker trai nen hier elke dag en dat gaf me een geweldig gevoel. Ik kreeg een rondleiding en zag hoe groot deze club in werkelijkheid is. De sfeer was goed en iedereen was heel vriendelijk tegen me." "Ik heb 3 dagen mee mogen trainen met Werder Bremen onder 23, dat uitkomt in de derde Bundesliga. Dit is te vergelijken met de Jupi ler League. Voetballend kon ik zeker mee met deze jongens, alleen fysiek was het wat moeilijker. Ik train zelf drie keer in de week en bij deze topclub trainen ze twee keer per dag. Dit is een heel groot ver schil, watje na drie dagen ook merkt aan je lichaam. Er ligt dus een mooie toekomst voor je in het verschiet. Waar zie jij jezelf over vijf jaar? Daryl: "Mijn droomclub is Ajax. Dus ik zou heel graag in de Arena willen voetballen. Maar realistischer is die optie in een tien jaren plan. Over vijfjaar wil ik in de eredivisie spelen, bij een mooie club. Het zou ook de Jupiler League kunnen zijn, maar dan zou ik alleen voor een van de topclubs uit die competitie willen spelen. Ik schat de kans groot dat ik mijn dromen kan waarmaken. We zijn met AFC in de winterstop naar Portugal gegaan en speelden een oefenwedstrijd tegen Heerenveen. Ik speelde een goede wedstrijd en sindsdien blij ven ze me volgen. Als Heerenveen serieuze belangstelling heeft en ik zou de overstap kunnen maken, dan ben ik weer een stap dichterbij mijn doel." Onderstaand interview is overgenomen van www.topklasse.com 15

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 15