J5J» Mia de Vries, echtgenote van ons ondersteunend lid Wim en in het verleden een vaste medewerkster aan diverse AFC-Musicals en Nieuwjaarshows verbleef in het ziekenhuis voor een aantal genees kundige behandelingen. Inmiddels is zij weer thuis en wordt goed verzorgd door haar echtgenoot. Namens de AFC wensen wij haar een spoedig herstel. Op 26 november jl. vond weer de jaarlijkse klaverjasdrive plaats om de Martin Duinker Bokaal ten huize van Zilveren Ploeger Joop Turfkruier. Martin was een actief AFC-lid, die op 22 maart 1995 is overleden. Winnaar werd Bert de Rooy met als 2C en 3C Rein Ak kerman Jr. en Ad Westerhof. De grote en gevestigde winnaars uit voorgaande jaren, zoals Bob v.d. Bergh, Frank Bountan, Edwin Geluk, Ben Heesen, Theo Husers, Frank Kramer en Ap Landman werden op afstand gezet. Namens AFC onze dank aan Joop voor de organisatie. Ons Lid van Verdienste Jack van Gelder bereikt op 27 december .a.s. de leeftijd van 60 jaar en is inmiddels 50 jaar lid van onze club en zal op de komende bijenkomst van de AFC-Ridders op 5 april a.s. worden geïnstalleerd tot nieuwe AFC-Ridder. Jack heeft onze AFC in de afgelopen jaren in diverse functies gediend. Als zoon van ons in 1998 overleden Erelid Sal van Gelder werd hem de liefde voor onze club met de paplepel ingegoten. Hij speelde in de hogere jeugdteams en later in het vriendenteam van Zaterdag 5. Jack was al vroeg actief als functionaris in AFC. Hij verzorgde een aantal jaren de Nieuwjaarsshows op de lc januari en was de schrijver van een aantal musicals en bij het 100-jarig bestaan van de AFC in 1995 was hij de man van de Jubileummusical in de Amsterdamse Schouw burg. Tevens had hij een aantal jaren zitting in het bestuur en laat hij bij zijn presentatie op de vaderlandse televisie duidelijk merken dat AFC zijn club is. Hij werd dan ook in 1996 terecht benoemd tot Lid van Verdienste, nadat hij in 1981 al was onderscheiden met de AFC- Nobelprijs. Hij is actief als lid van de Technische Commissie. Namens de club onze felicitaties met onze wensen voor nog vele gelukkige jaren samen met zijn echtgenote Marja, zoon Brian, schoondochter Michelle, moeder Erni en de kleinkinderen. Vrijdag 17 december a.s. vind weer de jaarlijkse Kienavond plaats. Wat betreft de informatie verwijs ik u naar onze website met leuke en interessante informatie. Namens de AFC wensen wij het succesvolle dreamteam bestaande uit Ron van Doesburg, Roy van Dijk, Lou Hekster, Nicky Hekster, Hans Hulst en Ronald Koster veel suc ces. Dit jaarlijkse evenement kent zijn start in de twintiger jaren van de vorige eeuw. Een royaal aantal AFC-ers was aanwezig op het recente Jaardiner van de Sociëteit Olympisch Stadion. Om getuige te zijn van het ontroe rende verhaal van de succesvolle paralympische sporter Monique van der Vorst, die op de Spelen van Peking in 2008 de zilveren medaille won op het onderdeel triatlon. Het succes van Monique lag 'm niet in het behalen van eventueel toekomstige sportsuccessen, die zij al, zowel bij Wereldkampioenschappen als Europese kampi oenschappen, eerder behaald had. Monique, lid van de Sociëteit Olympisch Stadion, maakte een waar wonder mee. Zij raakte haar verlamming in de benen kwijt, waardoor zij de rolstoel uit kon en niet langer paralympische sporter is. Dat gebeurde nota bene na enkele verkeersongelukken, die zij de afgelopen tijd meemaakte, waardoor er in haar lichaam een nieuwe energie opkwam, die haar van haar lichamelijke beperkingen af hielp. Monique was op het Jaardiner de tafeldame van mijn broer Hans. Die haar, op verzoek van het bestuur van de Sociëteit Olympisch Stadion gedurende her Jaardiner langs een aantal tafels begeleidde om de vragen van aanwezigen te beant woorden. Monique's verhaal over haar genezing, die nog steeds aan de gang is, ontroerde velen. Waaronder ook de AFC-ers, die lieten weten, dat mede, dankzij het wonderbaarlijke verhaal van Monique van der Vorst hun sociëteitsavond op 26 november jl. extra geslaagd was. Op zondag 9 januari a.s. zal het Gelukkig Nieuwjaarstoernooi 2011 voor de elftallen, ressorterende onder de Elftalcommissie B en C worden georganiseerd in de Sporthal Amstelborgh/Borchland. Voor bijzonderheden verwijs ik u naar onze website en deze Schakel. Op 8 januari a.s. zal ons lid Cor du Buy de leeftijd van 90 jaar bereiken. Cor kreeg zijn grote bekendheid in Nederland en Europa door zijn grote successen als tafeltennisser en werd aan het begin van deze eeuw uitgeroepen tot tafeltennisser van de 20e eeuw. Hij volgt 15 december 2010 89e jaargang nr. 5 vanaf de zijlijn de verrichtingen van ons vlaggenschip. Namens de AFC wensen wij hem samen met zijn echtgenote Carla nog een aantal gelukkige en gezonde jaren. Op 28 december a.s. zal weer de jaarlijkse klaverjaswedstrijd op Goed Genoeg plaatsvinden, een evenement, dat ook niet meer weg te denken is in onze club. Sinds 1970 wordt deze avond georganiseerd, eerst door de toen bestaande basketbalvereniging The Reds, later door de Amsterdamse Tennis Club en nu al jaren door AFC in de persoon van onze AFC-Ridder Frank Reddering. Namens de AFC wensen wij alle deelnemers veel succes. Ondersteunend lid Ab Perels, trouw supporter van ons 1° elftal, verbleef in het ziekenhuis voor het ondergaan van een aantal behan delingen en is inmiddels gelukkig weer thuis. Namens de AFC zen den wij hem onze groeten met onze wensen voor een spoedig herstel. Onze A-selectiespeler Gijs Roodbeen is inmiddels succesvol geope reerd aan zijn knie in het ziekenhuis in Winterswijk. Gijs verblijft voorlopig bij zijn ouders in Nijmegen. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel en een snelle terugkeer op Goed Genoeg Op 18 januari a.s. (AFC-116 jaar) zal wederom volgens traditie naast het Herendiner (alleen voor genodigden) ook het Damesdiner worden gehouden. De organisatie is een lange reeks van jaren in handen geweest van Sylvia Gehring-Konings, Agnes Reddering- Postniaa en Ingrid -Husers van Zielst, waarbij namens de AFC nogmaals onze dank wordt gebracht. De organisatie is thans overge nomen door een nieuwe commissie van AFC- moeders van jeugdle den: Cilia Bruin, Paula de Jonge, Annette Kouwenhoven en Cecile Smits van Oyen. Namens de AFC wensen wij de nieuwe organisato ren veel succes met de voorbereidingen voor deze avond en alle deelneemsters een prettige avond op 18 januari a.s. in het Hilton Hotel. U kunt zich aanmelden op e-mail: afcdamesj aardiner@gmail .com U ziet ze voor iedere thuiswedstrijd overal in Amsterdam en Amstel veen hangen. Ik bedoel de aanplakbiljetten, waarop de komende wedstrijd van het le elftal wordt aangekondigd. Ik wil dan ook even vermelden, dat deze aanplakbiljetten worden rondgebracht bij de winkeliers door onze Zilveren Ploegers Wim Crouwel, Jacques v.d. Glas en Ab Springer. Ons ondersteunend lid Wen van de Muysen- berg (meer dan 50 jaar lid) en een trouw supporter van de wedstrij den van ons le elftal is al een groot aantal jaren bij deze activiteiten voor onze AFC betrokken. Aan al deze leden de welgemeende dank namens onze vereniging. Ons lid Arno Kottmann en vader van ons jeugdlid Daan en tevens met zijn bedrijf AFC-vriendelijk verblijft in het ziekenhuis voor het ondergaan van een aantal medische behandelingen. Namens de AFC zenden wij hem onze wensen voor een spoedig herstel. Ons ondersteunend lid Jogriet Endel, zuster van ons in 2004 overle den AFC-Ridder Wim verblijft in het ziekenhuis en heeft een opera tie aan haar slokdarm ondergaan. Bij het met haar gevoerde telefoon gesprek vertelde zij mij gelukkig dat de operatie geslaagd is. Namens de AFC zenden wij haat onze groeten met de groeten voor een spoe dig herstel. Via Clubstatisticus Chris Schroder kwam ik in het bezit van een blad van de Rabobank Amsterdam, waarin een uitgebreid artikel over de opening van het Ronald McDonald Centre in Amsterdam- Noord. Ons oud-lid Dennis Gebbink had ooit een droom: een sport complex voor kinderen met een beperking en met steun van vele supporters van Only Friends is dit unieke sportcentrum tot stand gekomen. Eén van de grote supporters van Dennis is het bedrijf Debisport, dat via de Rabobank bij hem werd geïntroduceerd en dit bedrijf verzorgt de contributie-inning van de club Only Friends. Directeur van Debisport is ons lid Jos Willems, al een lange reeks van jaren een actief voetballer in één van de recreatieteams op de zondag. U ziet het weer datje leden van AFC overal tegen komt. Op zaterdag 11 december jl. vierde de Amsterdamsche Senior Golf Society (ASGS), het oudere broertje van de YGGC (Young Gentlemen Golf Club) haar 7 jarig bestaan. Voor informatie over deze aan de AFC gelieerde clubs verwijs ik u naar de websites. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg te weten: André v.d. Bor (17/12) - Nicolaas van Ommeren (18/12) - Gerrit Bogaers (21/12) - Jacques Parson (23/12) - Dick Huisman (24/12) - Nobelprijswinnaar André Wijnand (26/12) - Nico Leloux (26/12) - Eddy Meijer (26/12) - Lid van Verdienste Jack van Gelder 4

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 4