W) Zondag 16 januari 2011 AFC - Haaglandia 15 december 2010 89e jaargang nr. 5 Als ik het nog een paar jaar kan blijven combineren, ben ik zeer gelukkig. Ik hou nog te veel van voetbal op het hoogste amateur niveau om er nu al mee te stoppen. Drie keer trainen in de week en een wedstrijd is goed te doen als onderzoeker in het AMC. Jens begon op zesjarige leeftijd met voetballen bij de Wormense Sportvereniging (WSV) in Apeldoorn. Hij speelde een jaar samen met Demy de Zeeuw. Dat hadden er meer kunnen zijn, maar WSV wilde de Ajax-middenvelder nog een jaar in de D-jeugd houden terwijl De Zeeuw bij concurrent AGOVV wel al in de C-jeugd mocht voetbal len. 'Je kon toen al zien dat Demy ongelooflijk goed kon voetballen; weet Jens. 'Hij was een kop kleiner dan iedereen, maar zó behendig met de bal. Zelf was ik ook klein, pas in de A-jeugd begon ik te groeien. Ik denk dat dit mede de reden is waarom er pas later wat interesse uit het betaalde voetbal is gekomen. Op mijn achttiende werd ik bij het eerste elftal gehaald. Ik heb nooit in het tweede gespeeld, ik heb twee keer op de reservebank gezeten en daarna alles in de basis gespeeld. We speelden in de Derde Klasse toen Richard Karrenbelt (de huidige trainer van Topklasser SC Genemuiden) naar WSV kwam. We heb ben nog twee seizoenen in de Derde Klasse gespeeld, daarna zijn we drie keer op rij kampioen geworden en doorgestoomd naar de Hoofd klasse. Ik ben een laatbloeier en heb heel mooi kunnen meegroeien naar het niveau van de Hoofdklasse. Via de krant De Stentor hoorde ik dat in die periode toenmalig AGOVV-trainer Jurrie Koolhof naar me is komen kijken. Maar ik geloof dat de opleidingsvergoeding toen al te duur was. Ik had het niveau wel aangekund, maar meer had er denk ik ook niet ingezeten Vanwege zijn studie in Amsterdam zocht Jens in die stad een club. Het werd AFC waar Ton du Chatinier destijds de trainer was. Na een paar trainingen zat de aanvaller bij de selectie en al snel was hij ook basisspeler. Hij scoorde meteen tien keer in zijn eerste seizoen. 'Ik was zeer gemotiveerd en de club past gewoon heel goed bij mij': zegt Jens. 'Ik vind het geweldig dat de club trots is op haar verleden en de tradities in ere houdt. Het is mooi dat we bij AFC in blazers en stropdassen lopen. Daarmee onderscheiden we ons. Het is toch mooi datje in ons clubhuis toch hele menu's kunt bestellen. Bij AFC kun je beter eten dan in een restaurant, dat vind je ner gens anders. De buitenwacht kan denken dat we uit de hoogte doen, maar dat is niet zo. AFC is een heel warme club waar niemand zich arrogant gedraagt. We willen alleen de sfeer van vroeger bewaren en een beetje chique overkomen. AFC staat zeer goed aangeschreven, van mensen in het bestuur hoor ik dat er ieder seizoen heel veel aanmeldingen zijn. In een gesprek kijkt een kennismakingscommissie wel of je ook bij de club past. Vanwege zijn co-schappen die Jens in Apeldoorn moest lopen, ver- milde de spits AFC opnieuw voor WSV. Met die club degradeerde hij vervolgens uit de Hoofdklasse en na dat seizoen was Jens alweer terug bij de Amsterdammers. Vorig seizoen werd AFC voor het eerst in de historie van de club kampioen van de Hoofdklasse. 'Het was ook de laatste kans: zegt Jens. 'Het is dan prachtig dat het alsnog een keer is gelukt. Bij AFC houdt Cris Statistiek alles bij. Voor ieder seizoen vraagt hij altijd een voorspelling van het aantal doelpunten. In het kampioensjaar heb ik zestien keer gescoord en elf assists gege ven. Voor dit seizoen heb ik daarom geantwoord dat ik zeventien keer wil scoren en twaalf assists wil geven. Dat is veel, maar ik denk dat het kan. Ik ben geen trucjesspits, van mijn techniek moet ik het niet WW" 1 J» hebben. Inzicht is mijn grote kwaliteit. Ik kies goed positie en loop heel gericht, met mijn snelheid kan ik vervolgens heel gevaarlijk worden. En éénmaal in het strafschopgebied doe ik geen rare dingen, maar probeer ik gewoon te scoren. Volgens Jens is de Topklasse nu al een verrijking voor het Neder landse voetbal. Voor het AFC publiek is dat echter niet het geval. 'In Amsterdam is er natuurlijk altijd heel veel te doen op zondag: zegt Jens. 'Jammer is het natuurlijk wel, want als er bij ons vijfhonderd mensen langs de kant staan, is het veel. Het wordt nu snel kouder en dan komt er nog minder publiek. Ze moeten bovendien acht euro voor een kaartje betalen. Ik vind het niet zo erg hoor, je herkent in elk geval je familie sneller langs de lijn, haha. De club heeft niet zoveel aan de Topklasse, het zorgt voor extra kosten en het levert niet meer op. Onze supporters lopen echt niet warm voor een wedstrijd tegen Quick '20 uit Oldenzaal. Het zal wel, denken ze dan. Maar voor de spelers en de trainers heeft de Topklasse zijn meerwaarde al bewezen. Ik vind het heel erg leuk en in de prak tijk blijkt gewoon dat het niveau verschrikkelijk hoog is. Als je op 99 procent van je kunnen zit, verlies je de wedstrijd. Iedere club is ook jarenlang gewend geweest om in hun afdeling in de Hoofdklasse bovenin mee te draaien. Daarom gaan de ploegen alle maal van hun eigen kwaliteit uit en dat zorgt voor heel aantrekkelijke wedstrijden. Wij speelden als nummer drie tegen Gemert dat vorig seizoen nog Zondagkampioen werd en nu voorlaatste staat. Maar aan het spel zie je dat niet af, het was heel spannend en zeker niet op voorhand al beslist. Dat maakt de Topklasse zo interessant. Ik ver wacht dat het na de winter wel iets anders wordt als ploegen zich toch op het spel van de tegenstander instellen.' Lijfsbehoud, dat was voor dit seizoen de doelstelling voor AFC. Maat dat doel kan na de start van de competitie moeiteloos worden bijge steld. De Amsterdammers doen bovenin mee en hebben de meest scorende ploeg van de Zondagtopklasse. Volgens Jens moet zijn club zich richten op een top drie klassering. 'Hoewel FC Oss een klein gaatje heeft ten opzichte van de rest was ik niet onder de indruk van hun spel: zegt Jens. 'Het kan best dat het bij hun ook eens tegen gaat zitten, want ze winnen veel wedstrijden maar één doelpunt verschil. Daarom zeg ik geen nee als je me vraagt of we kampioen kunnen worden. Met FC Oss, Achilles '29, De Treffens en AFC heb je de kandidaten voor de titel. Straks zal zich wel een kopgroepje aftekenen maar nu sta alles nog dicht bij elkaar, na één duel kan de ranglijst weer anders zijn. Ik denk dat wij lang mee kunnen doen, we hebben een goede en brede selectie en de meeste jongens voetballen al wat langer met elkaar. We zijn op elkaar ingespeeld. Het zou in elk geval mooi zijn als de houding ten opzichte van de Topklasse binnen de club verandert als we lang om de titel blijven meedoen. Op deze datum start AFC de terugronde van de competitie met de thuiswedstrijd tegen Haaglandia. Op 22 augustus jl. speelde AFC in Rijswijk met 1-1 gelijk. Compleet is de eerste helft van de competitie voor AFC nog niet, daar nog een inhaalwedstrijd tegen Baronie gespeeld moet worden. 13

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 21