Zilveren Ploeg naar mijn medecommissieleden Hans Honsdrecht en Hans de Wijs Sr, alsmede aan Frans Ris, Joop Kenter en medewerkers. Jan Koomen, die al een groot aantal jaren behoort tot de vaste ploeg bij de entree van de thuiswedstrijden heeft recent weer een operatie ondergaan aan zijn meniscus. Inmiddels is hij weer thuis en wordt prima verzorgd door echtgenote Tineke. Namens de vereniging wensen wij hem een spoedig herstel en een snelle terugkeer op Goed Genoeg. Woensdag jl. werd in het Hilton Hotel de 534 dikke biografie van Toon Hermans gepresenteerd. De schrijver en kleinkunst cabaretier Jacques Klöters en presentator van het populaire radio- programma De Sandwich heeft ook Liliane Goosens, de echtgenote van Zilveren Ploeger en voorzitter van onze Medische Commissie Wim Crouwel toegesproken. Dit vanwege haar begeleiding van het financiële aspect van het geslacht van Toon Hermans. Jacques merkte op en ik citeer "Ik besloot dat adviseur Liliane Goossens er maar naar moest kijken en me zou vertellen wat er nou precies bij vader Hermans en zijn bank was gebeurd. Ze vond het een heerlijke klus en heeft er geen uren voor gerekend". Einde citaat. Leuk toch? Zilveren Ploeger en vaste supporter van de wedstrijden van ons le elftal Michiel van Ommeren heeft recent een operatie aan zijn lin kerschouder ondergaan. Bij de wedstrijd tegen VVSB in Noordwijk ontmoette ik hem waarbij ik merkte dat hij daardoor geen auto kon rijden. Gelukkig was zijn moeder Joyce van Ommeren-van Rijn (de dochter van ons overleden Erelid Otto van Rijn) bereid zoonlief toch de wedstrijd te laten zien en dat was een leuke ontmoeting. Namens de AFC wensen wij Michiel een spoedig herstel. Op 13 oktober jl. werd op Goed Genoeg de najaarsvergadering van de HETT (Hoofd, Eerste,Tweede en Topklassenverenigingen) ge houden, waarbij onze AFC de gastheer was. De AFC werd zoals gebruikelijk vertegenwoordigd door voorzitter Machiel van der Woude en ondergetekende. Dit overlegorgaan werd 64 jaar geleden opgericht om de belangen van de aangesloten clubs te onderhouden. Gastspreker was de heer Mr. P.J. van Peperstraten van het Accoun tantsconcern Deloitte met als onderwerp de BTW-Problematiek Financiële voor de sportverenigingen. Naar mijn mening een zeer geslaagde bijeenkomst. Naar aanleiding van de bijeenkomst van de Zilveren Ploeg op 5 no vember jl. ontving ik een mail van Zilveren Ploeger André Bonnet, die zoals bekend in Johannesburg woont. Via de website en via zijn moeder Jo, die in 1991 door AFC werd onderscheiden met de Mr. Henne Boskamp Nobelprijs, wordt hij op de hoogte gehouden van het wel en wee van onze club. André en zijn echtgenote laten alle bekende leden van AFC hartelijk groeten. Op 25 en 26 oktober jl. werd door de Jeugdcommissie weer de jaar lijkse Herfsttweedaagse georganiseerd. Op onze website kunt u een verslag lezen, met dank aan de Jeugdcommissie. Zilveren Ploeger Bert Witteveen heeft een heupoperatie ondergaan en verblijft momenteel in de Buitenhof (kamer 301) voor revalidatie. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel en een snelle terugkeer op Goed Genoeg. Truus Akkerman-van Ark, echtgenote van ons Erelid en oud voorzitter Rein verbleef in het ziekenhuis in Amstelveen voor een aantal medische behandelingen. Inmiddels is zij gelukkig weer naar huis teruggekeerd. Namens de AFC wensen wij haar van harte beter schap. Ons lid Michel de Hond is de vaste presentator bij de Joodse Om roep op de zondag op de televisie Nederland 2 van een kookpro- gramma met als titel Go go gosher" Reeds meerdere leden en supporters van onze vereniging zijn in het verleden bij Michel de gast geweest. Een leuk programma waar u beslist eens naar moet kijken. Ons nieuwe lid van de Commissie Topamateurs Milko Vinke was zo ongelukkig om tijdens de wedstrijd van de Veteranen 1 in het afgelo pen weekend tegen de Veteranen van ASV- Arsenal een gebroken teen op te lopen. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig her stel Zaterdag 6 november jl. vierde de ons bevriende vereniging DCG haar 90-jarig jubileum. Tijdens de druk bezochte receptie waar ook een aantal AFC-notabelen aanwezig waren werd de scheidende voor zitter Johan Degenkamp onderscheiden met de gouden bondsspeld 15 september 2010 89e jaargang nr. 2 van de KNVB. Namens de AFC onze welgemeende gelukwensen aan Johan en aan DCG. Onze fotograaf Ton Post, vader van onze le elftalspeler Peter is voorzitter van de Amstelveense schaatsclub de Poelster. Samen met het raadslid Victor Frequin hebben zij het initiatief genomen om te komen tot een nieuwe landijsbaan in Amstelveen. U ziet het weer mijn statement over de leden van AFC die je overal kunt tegenkomen. AFC-Ridder Willem van Oort, vaste supporter van de wedstrijden van ons vlaggenschip moest recent een operatie ondergaan, welke operatie hem belette om aanwezig te zijn op de bijeenkomst van de Zilveren Ploeg. Namens de AFC wensen wij een spoedig herstel. Op vrijdag 17 december a.s. zal weer de jaarlijkse Kienavond worden gehouden. Wat de bijzonderheden betreft verwijs ik u naar de website voor een artikel van Nicky Hekster. De AFC bereikte het verdrietige bericht van het tragisch overlijden door een ongeval op 17 oktober jl. op de leeftijd van 42 jaar van Rodney van Dekker, cameraman van RTV. Noord Holland. Rodney was de vaste cameraman van de wedstrijden van ons lc elftal op de televisie. Vele leden van onze AFC bewaren aangename herinnerin gen aan hem. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. De Gemeente Amstelveen besteedde afgelopen maandag veel aan dacht aan het 15 jarig bestaan van het Cobra Museum voor Moder ne Kunst. Zoals bij velen bekend heeft onze AFC-Ridder Karei van Stuyvenberg (67 jaar lid van onze club) woonachtig in Caracas in Venezuela ,bij de oprichting met zijn Cobracollectie veel bijgedra gen voor het tot stand komen van dit museum. Tijdens een diner op 8 november jl. in het museum waarbij mijn echtgenote Marjoleine en ik te gast waren werd Karei door de Amstelveense burgemeester Jan van Zanen onderscheiden met de Erepenning van de gemeente. Namens de AFC onze gelukwensen. En dan nu de verjaardagen van de Leden van de Zilveren Ploeg t.w. Michael Kinsbergen (10/11) - Michael Kahn (13/11 - 60 jaar) - Marcel v.d. Meent (13/11) - AFC-Ridder Henk de Groot (15/11- 82 jaar) - Erelid en Nobelprijswinnaar Rein Akkerman (15/11 - 79 jaar jong) - Paul Koster (17/11) - Jan Roedema (17/11) - Lid van Verdienste Sebo Woldringh (18/11) - Nico Leloux (18/11) - Nobel prijswinnaar Pim v.d. Meent (20/11) - Steve Bierman (22/11) - AFC-Ridder Frits van Klinken (24/11) - Cocky van Duyvenbode (26/11) - Cees Thomas (29/11) - John Parsser (2/12) - AFC-Ridder Jip Vogel (2/12 - 78 jaar) - Henry Bierman (2/12) - André v.d. Bor (17/12) - Nicolaas van Ommeren (18/12) - Gerrit Bogaers (21/12). Aan al deze jarigen de welgemeende felicitaties namens de AFC. Johan de Bie Zeven Zilveren Ploegleden er bij Circa 120 AFC-vrienden verzamelden zich vrijdagavond 5 november j.l. weer voor de traditionele jaarlijkse bijeenkomst. AFC-ers, die een kwart eeuw of langer lid van hun favoriete club zijn. Voor een bui tengewoon plezierig samenzijn met drankjes en hapjes en een zeer smaakvolle maaltijd. Professioneel weer verzorgd door Frans Ris, Joop Kenter en medewerkers, onder wie enkele charmante dames. De Zilveren Ploeg Commissie (Johan de Bie, Hans Honsdrecht en Hans de Wijs) had het gehele Zilveren Ploegfeest weer voortreffelijk voorbereid. Gevolggevend aan het bijna 116 jaar in onze voetbalclub bestaande gevoel, dat voetbal heel fijn is, maar nog fijner als je 't samen beoefent en organiseert als goede vrienden onder elkaar. Waar ik graag aan toevoeg, dat al de vrouwen thuis achter de mannen een niet te missen stimulerende steun geven. Of ze er die avond in het clubhuis nu bij waren of niet. In dit geval niet! De zeven "nieuwelingen" staken allen hun blijdschap over hun ont vangst van het speldje van de zo begeerde eregroep niet onder stoelen en banken. Aangemoedigd door voorzitter Johan de Bie van de Zilve ren Ploeg, die de clubonderscheidingen opspelden. Dit gebeurde in chronologische volgorde bij: Henk Foppen, Rob Overweg, Edwin Ludwig, Marcel Foreman. Cor Wijdoogen, Ad Westerhof en Machiel van der Woude. Waarvan de laatste twee al een flink aantal jaren 4

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 6