Sfi AFCoryfee: Dennis Bijlsma! Op mijn vraag aan Brian Speelman of Dennis Bijlsma in aanmerking komt voor de rubriek AFCoryfee was zijn antwoord een volmondig: ja! Treedt Dennis in de voetsporen van zijn vader Henk Bijlsma? Ja actief voor AFC, maar dan wel op een ander terrein. Daar waar vader zich bezig houdt met de begeleiding van het eerste, houdt zoon het bij de organisatorische kant van het jeugdvoetbal. Treedt misschien daarmee niet zo op de voorgrond, hetgeen natuurlijk niet wil zeggen dat Dennis geen duidelijke mening over e.e.a. zou hebben. Dus hierbij Dennis aan het woord. Vraag: Hoe ben je in de jeugdcommissie terecht gekomen? Antwoord: In 2003 ben ik benaderd door Rinus van Leijenhorst om contactpersoon voor de E en F pupillen te worden. Dat mijn eigen zoons, Dani en Dillon daarin speelden, heeft natuurlijk wel invloed gehad, maar niet helemaal. Toen Brian Speelman in 2008 voorzitter werd van de jeugdcommissie ben ik uiteindelijk wel toegetreden. Waar ik mij vooral mee bezig hou, is de indeling van de scheidsrech ters. Natuurlijk niet die voor de selectieteams. Het gaat dus wat je noemt om de echte clubscheidsrechters. Het leuke was dat bij de D, E en F pupillen er altijd wel een vader was die floot. Eigenlijk zouden de jeugdselectiespelers verplicht moeten worden om de pupillen te fluiten. Kunnen zij wat terug doen voor AFC. Maar dan moeten wel alle trainers meewerken. Dat was dus niet het geval. Ik kreeg het plaatje niet rond. Ik heb mijn zoon toen de kleedkamer van de C3 ingestuurd met de vraag wie wil er fluiten bij de pupillen. Enthousias te reacties. Elke zaterdagmorgen zijn er om 9 uur al 10 wedstrijden die door deze jongens gefloten worden. Sommigen fluiten wel drie wedstrijden. Hans de Bie heeft er vorig seizoen nog in de Schakel over geschreven. Ik ben dan ook trots op deze jongens. De jongens uit de lagere C teams, die zijn voor mij de toekomst van AFC. Zij zijn de toekomstige functionarissen. Niet de jongens uit de selectieteams, die komen alleen maar om zich in de kijker te spelen, om hogerop te komen. Ik ben iemand die nadenkt hoe de club er over 30 jaar uitziet. Hoe zorg je ervoor datje kader behoudt. AFC is een club die prestatie met recreatie verbindt. Dat is soms best wel moeilijk. In het prestatie voetbal kan ik mij best wel vinden, maar persoonlijk zou ik het niet erg vinden als de jeugdselectieteams een klasse lager zouden voetbal len. Want er gaan elk jaar zoveel weer weg naar het betaalde voetbal of ergens anders. Vraag: Heeft de kennismakingscommissie, waarvan je ook deel van uitmaakt, wel zin? Antwoord: Ik vind dat we de kennismakingscommissie eens goed moeten neerzetten. Duidelijke criteria vaststellen. Er moeten en dat is mijn mening, striktere regels komen tegen de gelukzoekers. Om ou ders te weren die nu al met hun zoontje van de ene club naar de ande- 15 september 2010 89e jaargang nr. 2 re hoppen en dat al bij de E'tjes! De kennismakingscommissie is er om de clubcultuur te bewaken en daar speelt ook de jeugdcommissie een bepalende rol in. Het kan niet zo zijn dat er jongens bij de club komen die er niet bij passen. Uiteindelijk moet de kennismakings commissie dat bepalen. Het gaat dan vooral om spelers voor de selec tieteams. Het zijn vooral deze spelers die geïnterviewd worden. De genen voor de lagere jeugdteams, komen met een heel andere instel ling. Dat wil niet zeggen dat een trainer die een bepaalde speler wilt hebben niet gelijk kan hebben om de speler alsnog toe te laten. De vraag is of we dat zouden moeten willen. Mijn zoon Dillon speelt in zondag Cl en komt door heel Noord Holland en ik kwam nooit verder dan sportpark Sloten. Het is allemaal zo anders geworden. Vraag: En hoe zit het met je eigen voetbalprestaties? Antwoord: Voetballen voor mij bij AFC is Zondag 10. Samen met oa Jeroen Walker, Jan en Michiel Roedema, met deze gasten speel ik al mijn hele voetballeven. Later is Jack Duis erbij gekomen en die ken ik ook al sinds mijn vader bij AFC ging spelen. Mijn voetbalcarrière was niet groots, altijd in recreatieteams gespeeld. Best wel moeilijk als je vader de ster in het eerste is, vooral toen ik 16 was, had ik daar moeite mee. Ik speelde in de B3 in plaats van de BI. Mijn vader heeft dat nooit erg gevonden, heeft zich ook nooit bemoeid met welk team dan ook waarin ik kwam te spelen. Ik heb altijd en doe dat nog steeds met plezier gevoetbald. Hoogtepunt voor mij was het kampioenschap van mijn team twee jaar geleden. Machiel kwam de bloemen uitreiken. Een ander voetbalhoogtepunt en ik zou graag willen dat je dat op schrijft heeft niets met mijn voetbal te maken. Dat was het doelpunt van Bobby Gehring in de kampioenswedstrijd van het eerste waarna hij naar zijn broer Robert sprint om het te vieren. Tranen in mijn ogen. Dat weekend was sowieso prachtig. De hele familie al op va kantie in Turkije en mijn vader en ik bleven voor de wedstrijd achter om daarna samen de familie na te reizen. Weet je, mijn vader en ik lijken best wel op elkaar. Wij houden van gezelligheid. Ik ben trots op wat hij allemaal voor AFC gedaan heeft. Vraag; Hoe zie jij jouw toekomst binnen AFC, bestuursfunctie? Antwoord: Ik ambieer het wel, maar met een drukke baan en een jong gezin, twee zonen 14 en 11 jaar en een dochter Myla 4 jaar, is dat voor mij niet te combineren. Ik ben wel iemand die zijn nek durft uit te steken. Kan goed tegen kritiek. Vervelend als je de kritiek via een ander hoort en niet rechtstreeks. So be it, kan er goed mee omgaan. Dat soort kritiek neem je dan voor kennisgeving aan. Ik heb zelf ook wel veel kritiek, maar dan wel direct naar de functionaris, ook in de jeugdcommissie. Nooit via derden. Weet je ik werk bij Gassan Dia monds, wij handelen in emotie. Mensen kopen juwelen op basis van emotie. AFC drijft ook een groot deel op emotie. Iedereen heeft een band met AFC en is daarom bereid zoveel voor de club te doen. Wij zijn een club van doeners. Dat maakt AFC zo groot. Ik ben wel ge vraagd om dingen rondom het eerste te organiseren. Maar dat is moei lijk van de grond te krijgen. Ik mis de synergie tussen het eerste het recreatievoetbal en de jeugd. Die band is er niet, kijk maar wie langs de kant bij het eerste staat. Dat geldt natuurlijk ook andersom. Orga niseer je voor een goed doel een voorwedstrijdje. Komt er niemand kijken. Ja, de mensen moeten wel komen, anders heeft het geen zin. Vraag: Wat betekent AFC voor jou? Antwoord: AFC betekent voor mij veel meer dan een club. AFC is een stuk van mijn leven. Vorig seizoen was ik bijna elke dag op AFC. Doe ik met liefde. Mijn jongens zijn hier ook niet weg te branden. Dillon, de oudste, assisteert Kees Koedood bij de training van de E2 en E4. Daarnaast fluit hij ook. De jongste Dani is keeper van de El. Je kan wel zeggen dat AFC voor mijn vader, mijn zoons en voor mij veel betekent. Laatste Vraag: Waarom is Gassan Diamonds geen AFC Vriendelijk Bedrijf meer? Antwoord: Daar zit een geschiedenis aan vast, maar dat hoef je niet op te schrijven en bovendien daar ga ik niet over, moet je bij Benno Leeser zijn. Ik wil wel zeggen: wij leveren de Gouden Ballen en hopen dat nog vaak te kunnen doen. Samensteller André Wijnand

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 28