15 September 2010 89e jaargang nr. 2 maar uit ons midden weggerukt. Spelers en vrienden om nooit te vergeten. De contacten van de spelers leidden tot nieuwe aanvoer van een rij BNers. Naast basisspelers Tom (speler van het eerste uur!) en Jack, hebben we in het verleden Ruud Gullit een paar seizoenen mogen begroeten, en speelden ook Harry Sacksioni, Umberto Tan en Henk ten Cate een tijdje mee. Gullit speelde in zijn eerste seizoen overigens laatste man en werd topscorer! Het team werd kampioen en bij de toenmalige speler/coach Dick Huisman stroomden de felicitatiefaxen van Inter Milan, Ajax, Juventus, Real Madrid en Barcelona binnen! Het team haalde de Gazzetta dello Sport en kwam op TV Al word ik oud mijn geest blijft fit Naar mate de tijd vorderde - het team is bijna een kwart eeuw bij elkaar! - werden de spieren toch stroever en de tegenstanders jonger. Oudste speler is Bert de Rooy, de zestig al gepasseerd, Dat had tot gevolg dat er vanuit de zonen van de spelers vaak invallers kwamen. Zo kon het gebeuren, en dat is uniek en een mooi moment tegelijk, dat bijv. Eddy Meijer, Dick Huisman of Willem Massar met hun zoon in het veld stonden. Twintig jaar geleden stonden ze nog als kleuter met een balletje langs de kant Kampioenschap 1986-1987 Staand v.l.n.r.: voorzitter Rein Akkerman sr., Willem Drenkelford, Rein Akkerman jr., Rob Overweg, Nicky Hekster, Jack van Gelder, Tom Egbers, Johan de Bie en coach Peter van den Dungen. Knielend v.l.n.r.: Jan Otsen, Roy van Dijk, Ron van Doesburg, Bert de Rooy, Jan Sandberg, Dick Huisman tussen de benen Dustin Huisman) en Adri van Stek. Wij allen dienen onze club Nu in 2010 bestaat de ploeg, intussen aangevuld met oudere jongeren, uit vele AFC-functionarissen. Het team telt maar liefst vier bestuurs leden (dat is de helft van het bestuur!) en een keur aan commissiele den, variërend van TOP amateurs, Zaterdag C, Commerciële Zaken, Kennismaking, Beroep, tot Kienen. En ook twee Leden van Verdien ste, mr. Henne Boskamp Nobelprijswinnaars, de Voorzitter van de Reds, de Jaardiner Tafelpraeses, drie Spelers van het Jaar, in totaal zijn van de huidige selectie er 17 spelers Zilveren Ploegers! Met recht kunnen we dus spreken van een rasecht AFC-team. Er valt nog veel meer te vertellen over dit elftal, maar als u, beste lezer, er meer over wilt weten raden wij aan om eens op zaterdag te komen kijken. Misschien dat u na afloop traditioneel als overwin- ningskreet de Koning Voctbalmars van Willy Schootemeyer uit de kleedkamer hoort galmen. Nicky Hekster 11

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 19