m De droom van Jacob -fife; \x~ i Daryl van Mieghem is herstellende, evenals Peter Post overigens. Er was ook nog verschrikkelijk nieuws. Cameraman Rodney van Dekken van RTV-NH (een graag geziene gast op ons sportpark de afgelopen jaren) overleed zeer tragisch op 41-jarige leeftijd met de motor op de Al vanochtend terwijl hij op weg was naar de Amster dam Marathon welke hij zou verfilmen. Condoleances van AFC voor de nabestaanden van deze gewaardeerde man. Na afloop werden er de nodige drankjes gedronken in ons clubhuis waarna uw scribent aftoog naar Anno 1890, niet onbekend onder AFC-ers, alwaar hij met een aantal spelers de maaltijd nuttigde. Heel bijzonder was het niet, alhoewel aan zes stokjes saté (van kip) niet veel te verprutsen valt. De galletjes uit de oven van vanochtend vielen beter in de smaak Sjoerd Jens en Ron van Es voor het doel van Gemert 15 september 2010 89e jaargang nr. 2 Opstelling: Raymon van Emmerik, Dwight Gejferie, Mike Ruijter, Willem Scheerens, Said Moumane, Wout Meulemans (Jonathan Ri chard), Laurens Samsom, Magid Jansen, Chelton Linger (Lutzen Brink), Sjoerd Jens (Patrick Krop), Ron van Es. Maurice Loonstijn Foto's (Ton Post) staan op onze website bij 'AFC Fotoalbum' tekst Laurens Samsom "Een trieste aftocht", zegt de NOS-commentator. als een wagentje met brancard het ADO Den Haag stadion uitrijdt. Op de brancard ligt een grote donkere man. Hij trekt zijn Utrecht-shirt over zijn gezicht in een poging de hevige pijn in zijn knie te vergeten. Zijn droom dreigt daar in Den Haag subiet uiteen te spatten. De droom begint duizenden kilometers hier vandaan als in 1984 een jongetje geboren wordt in de industriestad Kitwe, middenin Zambia. Zijn vader is priester en geeft hem de bijbelse naam Jacob. Voor Jacob is het geloof heel belangrijk, maar tegelijkertijd heeft hij aardse aspiraties. De sterke en snelle Jacob wil profvoetballer worden en het liefst in Europa. Als twintiger krijgt hij de kans om zich in de kijker te spelen wanneer de Zambiaanse voetbalbond hem selecteert voor het nationale elftal. Jacob speelt overtuigend en de Franse tweedeklasser La Berrichonne de Chateauroux biedt hem een contractje aan. Voor elke wedstrijd trekt hij zich even terug om te bidden, meestal doet hij dat in de wc. Na afloop van iedere wedstrijd, winst of verlies, slaat hij een kruisje om te bedanken dat hij deel mocht maken van het spel. Maar de droom neemt grotere vormen aan. In 2009 scout het Neder landse FC Utrecht de fysiek sterke spits. Voormalig AFC-coach, Ton du Chatinier, is net in dienst in de Domstad en is gecharmeerd van de oersterke Zambiaan. Het contract is snel getekend. En zo gebeurt het dat de directie van FC Utrecht op een mooie julidag in het Golden Tulip Hotel nabij Hoenderloo de nieuwe spits van Utrecht presenteert: Jacob Mulenga. "Ik ga ontzettend mijn best doen", zegt Mulenga bescheiden. Mulenga dwingt een basisplaats af bij 'Du Chat'. Met Nederlander Ricky van Wolfswinkel en Belg Dries Mertens vormt de Zambiaan een gevreesd aanvalstrio. Wedstrijden tegen Celtic en Liverpool worden gewonnen, Mulenga wordt zelfs in verband gebracht met Europese topclubs. Maar dan slaat het noodlot toe. Vlak voor rust in een reguliere competitiewedstrijd tegen ADO Den Haag wordt Mulenga hoog aangespeeld. Het grote lijf gaat de lucht in, de bal ploft gecontroleerd tegen de borstkas. Mulenga strekt zijn rechterbeen om te landen. De ADO Den Haag verdediger doet een stap achteruit om het duel met de spits te vermijden. Maar Mulenga vervolgt zijn balaanname niet met een gevaarlijke dribbel of een scherpe steekpass. Direct na het neerkomen zakt het grote lijf in el kaar, een harde schreeuw klinkt door het stadion. In het ziekenhuis blijkt zijn voorste kruisband afgescheurd en er zit een scheur in zijn meniscus. Het seizoen is voorbij voor Mulenga en het is nog maar de vraag of hij ooit zijn oude niveau nog zal halen. Het is de meedogenloos harde kant van sport, daar kunnen de meest intense gebeden niet tegenop. 8

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 14