m Zondag A T met de wens, alsjeblieft zonder dat AFC zich laat verblinden, die het recht op promotie naar het betaald voetbal heeft, als de kampioenstitel zou worden behaald. Vele AFC-ers zullen de artikelen over AFC's "nieuwe leven" voor haar eerste team in beide kranten gelezen hebben. Temeer omdat ik verwacht, dat de beide verhalen op AFC's website terechtkomen, volgen hier nu geen verdere feiten en citaten er uit. De conclusie, dat Machiel de publiciteit op een voor AFC uitstekende wijze behandelt, mag evenwel niet onvermeld blijven. Over publiciteit gesproken, de KNVB lijkt zo af en toe wel wat FIFA- achtige trekjes te krijgen. Ondermeer uitgebeeld in de wens van onze 1 kennelijk oppermachtige nationale overkoepelende voetbalorganisatie dat de clubs 72 meter aan reclameborden moeten afstaan voor de sponsor van de bond. AFC en ook andere Topklassenclubs, Machiel legt dit in de kranten duidelijk uit en zal dit ongetwijfeld ook doen in onze eigen "AFC-Schakel", weigeren vooralsnog aan de financiële 1 eisen van de KNVB tegemoet te komen. Waarna de clubs toen duide lijk gemaakt werd, dat de tv-uitzendingen van de Topklassenduels op de nationale netten voorlopig nog niet zullen plaatsvinden. Mogelijk in oktober? De hoopvolle verwachting dat AFC in de nieuwe Topklasse zich voetbaltechnisch geducht zal laten roeren, staat wel vast. Waardoor de nu nog onbekende toekomstige samenstellers van het 125-jarenboek i t.g.v. het clubjubileum in 2020 nog eens in hun schrijflustige terug- blikverhalen grote sportieve resultaten kunnen vermelden. 1 1 Vrouwenvoetbal Hoewel ik 't met enige voorzichtigheid zal formuleren, past in een patroon van voor de komende tien jaar, voorafgaande aan het 125- t jaren-feest van onze club ook de vraag of AFC mettertijd dames en wellicht meisjes tot haar voetballende ledenbestand zal hebben. Ik wil liever niet alleen als superpleitbezorger voor vrouwenvoetbal door onze club wandelen. Maar het lijkt mij wel tot de sfeer van de huidige tijd van gelijkheid tussen man en vrouw te behoren, dat de tweede hoofdletter van AFC terecht ook kan worden uitgelegd als eerste letter van het woord Familie. Zoals AFC ook prijzenswaardig een sportge- meenschap geworden is, die toegankelijk is voor iedere voetballer en voetbalfan van iedere nationaliteit, cultuur en religie. Wat waren we diverse decennia geleden al trots op Otto Sterman en Stanley Menzo. En wat zijn we nu blij met die leden, die niet van een typische Neder- e landse origine zijn. We sturen als AFC-ers anderen niet de "Wil- 1 der(s)nis in. In tegendeel. We zijn van dezelfde Planeet. F Vanuit de skybox De dag van 18 januari 2020. Ik kijk er, natuurlijk met vele clubgeno- n ten, enorm naar uit. Naar wat er allemaal de komende tien jaar in en p met onze club kan gaan gebeuren. Naar de mogelijk verschijning van 5 AFC's 125-jarenboek. Waarbij ik zeker weet, dat de actieve leden van a AFC's archiefcommissie alle gebeurtenissen van AFC vakbekwaam t( registreren voor de nu nog onbekende toekomstige samenstellers van een jubileumboek. \j Als mettertijd 83-jarig clublid, samen met m'n gelijkleeftijdige twee- h lingbroer Johan, zullen we dan graag wat herinneringen als citaten s aan deze samenstellers doorgeven. Een grapje tenslotte. Wellicht doen wij dit vanuit een zogeheten skybox op een eigentijds gebouwd nieuw sportpark? U weet wel, zo'n VIP-plek, in vele stadions, waar drankjes en hapjes aan veronderstel de Bobo's uitgedeeld worden. Of vanuit een nog hoger gesitueerde skybox, waarbij dit Engelse woordje voor 'n gewaardeerde verblijf- plaats, in het Nederlands vertaald wordt. Hans de Bie 22 augustus 2010: Haaglandia - AFC 1-1 Tja, afgelopen zaterdag vroeg André Wijnand mij om de eerste ver- sl slagen te schrijven van de wedstrijden van AFC 1 ai Of ik net zo geestig, gevat of begaafd kan schrijven als o.a. mijn bi voorgangers Ronald Koster, Bob Duis en Amel Vroege weet ik niet. Enfin, de voorbereiding zit erop. Na een geweldig seizoen waarin A AFC kampioen werd, staat de nieuwe Topklasse voor de deur. Wat 15 september 2010 89e jaargang nr. 2 we ons ervan moeten voorstellen? Eerlijk gezegd geen idee. Daarom was het des te vertrouwder, dat we vandaag Haaglandia troffen als tegenstander, geen onbekende. Hoewel de statistieken voor zich spreken, weet ik dat we altijd 'aan de bak' moeten in het Haagse. Doordat AFC de 'kampioenscompetitie' heeft gespeeld en daarin de nodige (en onnodige kaarten werden gepakt, misten we toch een aantal basisspelers. Vooraf gezien had ik daarom toch een apart gevoel over de wedstrijd. Aangekomen in Rijswijk, begon het licht te motregenen. De AFC paraplu was gelukkig binnen handbereik. De wedstrijd was nog geen minuut oud toen Raymon van Emmerik (vorig seizoen terecht verkozen tot speler van het jaar) redding moest bieden. Pppppfff dacht ik, dat begint lekkerTot Daryl van Mieg- hem in de 8e minuut een schot over 25 meter richting de Haaglandia goalie afvuurde, die de bal beheerst tegenhield. In de 23e minuut gaf Sjoerd Jens een fantastische voorzet ('op maat') aan Steve Kenepa. De bal kwam echter tussen zijn benen terecht in plaats van op zijn 'pantoffel'. Een ongelooflijke kans die AFC op voorsprong kon brengen (terecht tot dan, gezien het spelbeeld) ging voorbij In de 27e minuut was Haaglandia echter dichtbij een doelpunt, wel te verstaan aan de overkant Twee minuten later moest uw scribent bijna overgebracht worden naar de hartbewaking van het plaatselijke Bronovo ziekenhuis toen door een knullige terugspeelbal Haaglandia in scoringspositie kwam. Door goed verdedigingswerk van Mike Ruijter werd dit echter voor komen. Het is inmiddels de 35e minuut. Lutzen Brink geeft een fantastische pass richting Daryl van Mieghem. Deze geeft de bal een hijs naar voren richting Sjoerd Jens die genadeloos de 1-0 binnenschiet. Niet voor niets was Sjoerd vorig seizoen topscorer. AFC zette er een tandje bij en kreeg in de 39e minuut een vrije trap, net buiten het doelgebied. Daryl van Mieghem nam de vrije trap en iedereen achter het doel telde de goal al, maar de Haaglandia doelman werkte op bijzondere wijze de bal uit de rechterbovenhoek. We gaan rusten. In de rust wisselt de "vaste supporterskern" van AFC van speelkant. Goed te zien dat Kees Gehring ook weer aanwezig is en in goede gezondheid. We trappen af. In de 25e seconde van de tweede helft breekt Haag landia over rechts kinderlijk eenvoudig door onze verdediging. De nummer 11 scoort zonder aarzeling de 1-1. Zo, dat was even schrik ken Hoewel Sjoerd Jens in de 36e minuut nog een kans kreeg, was het een minuut later dat Haaglandia op 25 meter van de goal een vrije trap toegekend kreeg. Raymon van Emmerik liet de scheidrechter blijken dat hij het niet eens was met zijn beslissing; een gele kaart was het gevolg. De vrije trap werd overigens zeer behendig door diezelfde doelman weg gebokst. In de 53e minuut werd Sjoerd Jens onder applaus gewisseld. Chelton Linger was zijn vervanger. In de 62e minuut kreeg AFC een mooie kans via een vrije trap. Mike Ruijter schoot goed in, maar andermaal voorkwam de Haaglandia doelman een voorsprong voor AFC. In de 78e minuut had Daryl van Mieghem nog een kans die gevolgd werd door een overtreding op Steve Kenepa. Wonderwel gaf de scheidsrechter Kenepa geel wegens een vermeende 'schwalbe'; totaal onterecht. De wedstrijd kreeg 4 minuten extra tijd toegekend door de bij de Topklasse verplichte 4e official (overigens iedere wedstrijd aangele verd door de thuisspelende ploeg). Ook de extra tijd bracht geen verandering in de stand. AFC haalt dus zijn eerste punt in de Topklas se. We zullen zien wat a.s. woensdag brengt (voor de beker uit tegen Kozakken Boys) en zondag thuis tegen Dijkse Boys uit Helmond. Opstelling AFC: Raymon van Emmerik, Tatchary Langguth, Mike Ruijter, Bertjan Weijers, Dwight Gefferie, Shane Arana Barantes, Gideon de de Graaf, Lutzen Brink, Sjoerd Jens (Chelton Linger), Steve Kenepa en Daryl van Mieghem Maurice Loonstijn 6

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 8