AFCoryfee: Benno Honsdrecht! A J 15 September 2010 89e jaargang nr. 2 Sinds zijn achtste al lid van AFC. Niettemin meer bekend als een zeer begenadigd cricketer bij ACC dan als voetballer bij AFC. Nam het stokje van Nicolaas van Ommeren over met betrekking tot de financi en van AFC. Zijn eerste optreden in de jaarvergadering deed de criti casters het zwijgen opleggen. Waarom lastig doorvragen als je zo'n heldere uitleg op je vragen krijgt? Daarvoor jaren lid van de C- commissie en slechts een jaar van de jeugdcommissie. Een jonge coryfee, maar wel één van de nieuwe generatie bestuurders van AFC. Vraag: Ik ken je meer als cricketer dan als voetballer. Vanwaar de nadruk op cricket? Antwoord: Hoewel mijn grootvader Eddy meer van het voetbal was, hij gaf 5 gulden per doelpunt, maar ik scoorde (toch) nooit. Mijn vader Hans daarentegen was meer van het cricket. Hij was natuurlijk zelf een cricketer en dan kom je eerder op een cricketveld dan op een voetbalveld. Ik speelde al op mijn 13C met de oude heren mee, zoals mijn vader, Max de Bruin en Hans Woudstra. Dat is natuurlijk alleen bij cricket mogelijk. Best wel mooi eigenlijk. Tot mijn 21e heb ik alle jeugdselectieteams van Nederland doorlopen. Al met al zo'n 13 of 14 seizoenen in het eerste van ACC gespeeld. Ook captain geweest. Heel wat degradaties, met het jaar daarop ook weer promotie meegemaakt. Wij waren duidelijk te klein voor het tafellaken en te groot voor het servet. Op mijn 30e was het over. Ik ging in Engeland werken. Mijn cricketprestaties leden daaronder. Dat kan ik dus niet hebben. Ik speel serieus cricket. Vandaar dat ik toen gestopt ben. Nog te jong voor de veteranen en het recreatiecricket op de zaterdagmiddag bood voor mij nog geen uitkomst. Sinds de op richting van YGGC Young Gentlemen Golf Club) ben ik serieus met golf bezig, (noot samensteller: handicap 14) Met golf ben je indivi dueel bezig, cricket zowel individueel als voor het team, dat is het mooie van die sport. Mijn cricket werd echt minder, mocht zelfs niet meer bowlen en toen ik stopte, kreeg ik het commentaar: Waar om stop je nou, je bowlt nog zo goed'. Vraag: Laten we het toch over je voetbal hebben. Hoe is dat in de schaduw van je cricket verlopen? Antwoord: Ik heb wel de jeugdselectieteams van AFC doorlopen. Onder andere met Brennus van der Klaauw, Jeroen Boskamp en Marcel van de Meent gespeeld. Maar ja door het cricket kwam ik in een vriendenploeg terecht: zondag 7 o.a. met Sebo Woldringh, daarna verder in zondag 10 met o.a. Hans en Marcel de Wijs en Hans de Wit, overigens ook een goede cricketer geweest. Ik heb ooit op de bank bij het tweede gezeten, Sal van Gelder had me van het toenmalige gra- velveld geplukt. Het eerste was duidelijk veel te hoog voor mij gegre pen. Uiteindelijk via zaterdag 2, zaterdag 3, zaterdag 5 bij de vetera nen beland: Veteranen 1, onder de bezielende leiding van Lou Heks ter. Speel ik o.a. met mijn goede vriend Bob Duis. Watje noemt een team waar de onderlinge vriendschappen al heel ver teruglopen. Wat betreft het leveren van bestuursleden hebben wij met dat team de Klassieke veteranen dan toch eindelijk verslagen. Overigens via het zaterdagvoetbal kwam ik weer bij Sebo in zijn team terecht. Sebo was en is zeer actief in de C-commissie. Ik ben hem toen gewoon gaan helpen om hem te ondersteunen. Samen met Roy van Dijk en mijn veel te vroeg overleden vriend Michael Gosler. Vraag: Na jaren in de C-commissie actief geweest te zijn, slechts 1 jaar in de jeugdcommissie. Vanwaar? Antwoord: Komt door mijn zoontje Sam, nu acht jaar. Altijd op het veld bezig, is veel getalenteerder dan ik. Kan al zeer geïnteresseerd naar een wedstrijd kijken. Van mijn dochter Nikki, drie jaar, kan ik natuurlijk speltechnisch nog weinig zeggen, wel dat ze een bijtertje is. In de jeugdcommissie gegaan niet alleen als penningmeester maar ook om de cultuur van AFC mede te bewaken. De jeugd is bij AFC echt perfect georganiseerd. In mijn ogen soms wel een beetje te ver door geschoten, vooral wat de selectieteams betreft. Denk niet dat de jeugdcommissie dat niet ziet, probeert het ook wel tegen te gaan. Maar de beeldvorming binnen AFC is veranderd en dat is moeilijk tegen te gaan. De doelstelling is dat je bij AFC opgeleid wordt voor de veteranen, maar...wel op zo'n hoog mogelijk niveau. Eerlijk ge zegd, ik heb mijn twijfels daarover, want we balanceren op een heel dun lijntje en soms vallen we er wel eens vanaf. Dat heeft mij in eerste instantie ook doen twijfelen aan het verzoek van Kees Gehring en Machiel van der Woude om zitting in het bestuur te nemen. Maar Bob Duis, mijn buurman, heeft mij overgehaald om dat toch te doen. Dus op maandagavond hebben onze vrouwen een avond voor zich zelf. Vandaar dat ik maar één jaar in de jeugdcommissie heb gezeten. Vraag: Hoe is het tot nu toe bevallen in het bestuur? Antwoord: Eerlijk gezegd: het kost veel tijd, maar wel heel leuk. Mooi om met een paar jonge bestuurders in dit bestuur te zitten en mee te maken hoe Machiel van der Woude als smeerolie al die uiter sten niet laat botsen. Zonder de ondersteuning van Henny Kottmann als verenigingsmanager had ik deze taak niet kunnen uitvoeren. Ik heb hem dan ook meerdere keren per dag aan de lijn. Dat was ook de reden dat Nicolaas van Ommeren zo snel er mee moest stoppen. Het was voor hem zonder die ondersteuning in combinatie met werk en jonge kinderen gewoon niet te doen. Verder heb ik aan Bob Neseker een grote steun, maar ik zal het toch op mijn wijze dienen in te vullen. Voor mijn eerste optreden in de jaarvergadering was ik best wel licht gespannen. Ik heb niets anders gedaan dan normaal. Ik ben ook niet gauw kwaad te krijgen. Als je gewoon een eerlijk open verhaal houdt en niets te verbergen hebt dan heb je ook niets om je druk over te maken. In mijn werk (noot samensteller: senior trader financial markets) begin ik elke dag op nul. Ik ben geen grote gokker. Alle kleine beetjes maken ook een groot bedrag. Ook daar kan ik niet tegen mijn verlies. Vraag: Hoe staat het met de kosten van de Topklasse? Antwoord: De kosten van de Topklasse dienen beheersbaar te blijven. Hoewel de KNVB het ons erg lastig maakt, hebben we tot nu toe alleen te maken met de kosten van ingehuurde stewards en de extra buskosten. De onkostenvergoeding van de spelers gaat via de Stich ting Keep Smiling, waar overigens keurig netjes loonbelasting over wordt ingehouden. Dit gaat dus buiten de begroting van AFC om. De kracht van AFC blijft toch het faciliteren van de spelers. Het helpen met huisvesting dan wel met banen. Ik heb ooit tegen een hele goede vriend gezegd: 'Mij zal je op zondag nooit met een pak en stropdas zien.' En toch ben ik er heel stiekem trots op. Samensteller: André Wijnand 16

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 26