v Een AFC'er vertelt Jeroen Brussee I f 15 september 2010 89e jaargang nr. 2 Jeroen Brussee (50) gaat alweer zijn vierde seizoen in als trainer van AFC Zaterdag 1. We vroegen hem naar zijn AFC-gevoel, aan de hand van een aantal steekw oorden. Sollicitatie "Ik had me eigenlijk voorgenomen een jaar geen trainer te zijn, nadat ik tien jaar aan de slag was geweest bij het Leidse Lugdunum. Tot Hans van der Hulst - die bij AFC in het zesde speelt, en met wie ik een kantoorruimte deelde - me wees op de vacature bij AFC Zaterdag 1. 'Is dat niks voor jou?' vroeg hij. AFC leek me wel wat om nog een keer voor te werken. Het is tenslotte een grote club met een grote naam." "Niet veel later zat ik op een vrijdagmiddag in café 1890, aan tafel met het zaterdagbestuur, voor een heus sollicitatiegesprek. Ook Wes- sel Colijn was er, die eveneens gepolst was voor de klus. Wessel en ik zijn toevallig vrienden omdat we ook samen zaalvoetballen. Aan de bar zei Wessel tegen me: 'Dit is echt een klusje voor jou. Ik ben eigenlijk ook met andere dingen bezig. Ga er voor!'. Mij werd uitgelegd dat de zaterdagselectie wil presteren, maar dat gezelligheid ook belangrijk is. Nou, dat was op mijn lijf geschreven. Zo ben ik bij AFC terechtgekomen." Restaurant "Ik begon met slechts acht spelers op de lijst. Gelukkig hebben we dat nog op tijd kunnen aanvullen, maar ik dacht wel heel even van: 'Oh jee, waar ben ik nu weer aan begonnen." "Het was een bijzonder eerste seizoen. Bij één van de eerste uitwed strijden had ik onderweg een zaal bij een restaurant gereserveerd. We werden daar met alle égards ontvangen. De tafels waren gedekt. Er stond een groot bord dat ons welkom heette. Op tafel lagen stencils met het logo van AFC er op gedrukt. De spelers keken hun ogen uit." "Aan het einde van het seizoen kreeg ik een ingelijste elftalfoto van de ploeg, een beertender en een goede doos sigaren. Dat had ik in al die jaren dat ik trainer was nog nooit meegemaakt; dat ik zo gewaar deerd werd door de spelers. Fantastisch om mee te maken." Herendiner "Al na mijn eerste seizoen werd ik daarvoor uitgenodigd. Ik voelde me zéér vereerd dat ik daar, in het Hotel American, mocht aanschui ven. Ik had geen idee van wat ik moest verwachten. Speciaal voor die avond heb ik een nieuwe smoking gekocht. Ik had er nog nooit eentje gedragen. Ik zat onder andere met Barry van der Glas en Erwin Smit aan tafel, die allebei nog minuten maakten in Zaterdag 1Het werd een onvergetelijke avond, waarin ik echt kennis maakte met de unieke tradities en bijzondere vriendschappen van en binnen AFC. Het heeft een diepe indruk op me gemaakt." Joop "Zonder Joop geen clubhuis. Zonder Joop geen clubgevoel. Als ik na de training de trap op loop, en Joop ziet mijn hoofd verschijnen, zet hij meteen een ijskoud biertje neer. We zijn wat dat betreft een inge speeld duo. Maar ook de anderen achter de bar verdienen de waarde ring. Wat die mensen allemaal doen voor je, zie je maar bij weinig andere clubs." Sigaar "Dat hoort bij mij. Eigenlijk moet je als trainer het goede voorbeeld geven, maar tijdens een wedstrijd rook ik nu eenmaal graag een si gaartje. Gewoon, om iets om handen te hebben. Het maakt me rustig. Tijdens de kampioenswedstrijd vorig jaar, tegen AMVJ, heb ik er wel vijftien gerookt. Wel van die kleintjes hoor." "Bij uitwedstrijden rook ik er ook graag eentje in de auto. Daarom willen de spelers eigenlijk niet met me meerijden. Dan beloof ik dat ik niet zal roken. Dan doe ik het toch, zet ik de ramen open en draai ik muziek van Udo Jurgens. Haha, ze hebben het me maar zwaar met me." Pim "De eerste keer dat ik naar AFC kwam om training te geven, stelde ik me voor aan Pim van der Meent. Ik vertelde hem dat ik uit Leiden kwam. Het eerste dat Pim zei, was: 'Ik heb een hekel aan Leienaren.'' Vier jaar later kan ik zeggen dat we een humorvolle band hebben opgebouwd. Iedere week liggen al onze spullen weer netjes klaar. Ik kan niet anders zeggen dat we daar als begeleiding van AFC Zaterdag 1 ontzettend blij mee zijn." Tosti-ijzer "Niet altijd, maar soms geef ik na een wedstrijd een prijs weg voor de beste speler van de dag. Ik ben vertegenwoordiger bij Severin, een Duits merk voor allerhande huishoudelijke- en keukenapparatuur. Zo hebben er toch een aantal van mijn spelers thuis een tosti-ijzer van me staan. Of zelfs een magnetron. Maar ook een eierkoker of een tondeu se. Eén keer heb ik Barry van der Glas tot speler van de wedstrijd uitgeroepen. Hij stopte een penalty op een cruciaal moment in de wedstrijd. Hij keepte sowieso een topseizoen dat jaar. Het was mooi om te zien hoe blij hij was het met zijn eervolle vermelding en tosti- ijzer." Kampioen "Vorig jaar zijn we kampioen geworden in de derde klasse. We heb ben dat seizoen maar één competitiewedstrijd verloren. Het was een uniek jaar. In de twee seizoenen daarvoor zijn we echt een vrienden- ploeg geworden, en daarna viel alles op zijn plek, ook door de hulp en assistentie van Paul van 't Wout, die vreselijk veel goed werk verricht heeft voor de ploeg." "We hebben het uitgebreid gevierd in het centrum van de stad. Bij café Het Paardje, waar drie spelers van ons werkten, mochten we uit het raam, op de eerste verdieping, met uitzicht op het terras, een echte balkonscène in gang zetten. 'We zijn de beste van Nieuw-Vennep, de beste van Hoofddorp, de beste van Aalsmeer, en nu ook de beste van Amsterdamschreeuwde ik daar over het plein met een grote fles champagne in mijn handen. Echt uniek." Tweede klasse "Dit jaar spelen we weer een niveautje hoger. We hebben een wissel vallige voorbereiding achter de rug. Toch stel ik me veel voor van het komende seizoen, ondanks een aantal slechte resultaten. Maar on langs hebben we in de Metropool Cup tegen de amateurs van Ajax laten zien, dat we wel degelijk goed kunnen voetballen. We stonden met 3-1 voor en verloren uiteindelijk maar nipt met 4-3. De ploeg raakt weer fit en compleet, dus ik denk dat alles goed gaat komen. Ik denk dat we een hoop mooie en spectaculaire wedstrijden zullen gaan spelen Samengesteld door Thomas Rijsman 1

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 19