v 15 September 2010 89e jaargang nr. 2 Zondag moeten we er staan, tegen FC Hilversum. Voor de vaste lezers; een verre uitwedstrijd gaat meestal gepaard met een diner. Ook ditmaal was dat het geval, echter na de wedstrijd. U zult begrijpen dat dit na de nederlaag anders smaakte. Desondanks is 'Bistro Puur' naast de kerk te Oldenzaal een aanrader, voor het geval u in de buurt mocht zijn. Op de terugweg zorgde de klanken van Julien Clerc, Stevic Wonder en Frank Sinatra voor enige berusting. Opstelling AFC: Emmerik, Gefferie, Post, Ruijter, Barantes, Schee- rens, de Graaf (Meulemans), Linger, Brink, van Mieghem, Jens (Krop) Maurice Loonstijn 5 september 2010: AFC - FC Hilversum 6-1 Een zonnige middag op een redelijke gevuld sportpark, wat wil een mens nog meer? Door een kortstondig buitenlands verblijf was ik een pen vergeten, dus was Wessel Colijn zo vriendelijk mij een pen te lenen. Een mazzelpen, zo mocht later blijken. AFC begon niet echt sterk aan de wedstrijd. Het eerste kwartier was zeker voor Hilversum. Terecht dus dat zij tot 0-1 kwamen door een doelpunt van Jerraynel v.d. Pol. Het was een Tucky' 1-1. Na een lange rush en voorzet van Daryl van Mieghem kopte Kevin Keij de bal in plaats van wegwerken tot 2ijn grote schrik in een eigen doel. AFC werd sterker en gevaarlijker. De 2-1 zat in de lucht, maar ja, zoals afgelopen woensdag tegen Quick '20 ook het geval was, de goal moet wel vallen, en niet aan de overkant.... Na het neerleggen van Sjoerd Jens in het strafschopgebied was de scheidsrechter onverbiddelijk: AFC werd een strafschop toegekend. De dader Taoufik Adnane kreeg zijn tweede gele kaart, waardoor hij kon gaan douchen en FC Hilversum moest met 10 man verder. Magid Jansen schoot beheerst de penalty binnen (2-1). Op slag van rust scoorde Magid Jansen voor de tweede maal, na goed voorbereidend werk van Chelton Linger, de 3-1. Het werd nog mooi er toen Lutzen Brink een voorzet gaf op topscorer Sjoerd Jens. Die kans moetje hem niet geven, dus 4-1 was de ruststand. Dat was een lekkere borrel in de rast. Even daarna werd aanvoerder Lutzen Brink rust gegund, Wout Meulemans was zijn vervanger, dit tot grote vreugde van zijn moeder die hem week in week uit, samen met zijn vader, langs de kant steunen. Mooi om dat te zien! Hij was nog geen 2 minuten in het veld of hij nam de bal voortreffe lijk aan en probeerde door een lobje de bal over de keeper in het doel te schieten, maar deze kwam op het dak van het doel terecht. Niet veel later werd Sjoerd Jens gewisseld voor Patrick Krop. In de 70e minuut kreeg FC Hilversum een penalty na een overtreding van Dwight Gefferie. De wederom voortreffelijk keepende Van Em merik stopte de bal weergaloos en hield zo, zoals zo vaak vorig jaar, zijn team in de race. De score werd verder uitgebouwd door Chelton Linger na voorberei dend werk van de goed spelende Magid Jansen (5-1). Het feestje werd nog groter: Shane Arana Barrantes scoorde met een afstandschot zeer verdiend de 6-1. Magid Jansen, voor mij de man of the match vandaag, werd een pu- bliekswissel gegund. Bertjan Wijers was zijn vervanger. Enfin, 6-1 was de eindstand. AFC was beter gezien de gehele wed strijd. Ik liet even onvermeld dat AFC gedurende de 2e helft een kans of 6 onbenut liet om de score nog verder uit te bouwen. Met name Daryl van Mieghem kwam meermaals in zeer gevaarlijke scoringsposities. Volgende week een echte regionale derby, want dan staat 'angstge gner' SV Argon op ons te wachten in Mijdrecht. Na deze speeldag staat AFC op een respectabele gedeelde 3e plaats in de Topklasse. Zondag zal uw scribent weer aanwezig zijn met zijn eigen pen. Weinig te melden over eten ditmaal; een patatje bij zijn schoonouders was zijn deel. Maar goed, na dit resultaat was dat alles zins aanvaardbaar. Maurice Loonstijn Opstelling AFC: Raymon van Emmerik, Shane Arana Barantes, Peter Post, Ruijter, Dwight Gefferie, Willem Scheerens, Magid Jansen (Bertjan Wijers), Lutzen Brink (Wout Meulemans), Sjoerd Jens (Pa trick Krop), Chelton Linger, Daryl van Mieghem 8 september: Kampioenschap Amsterdam: Fortius - AFC 3- 6 Terwijl uw scribent eigenlijk aan een appeltje met honing had moeten zitten, was hij aanwezig bij de wedstrijd Fortius - AFC. Wie zegt u? Exact, Fortius, een club gelegen aan de Radioweg in Watergraafsmeer op sportpark Middenmeer. Aanvang wedstrijd: 19.00 uur, de 'running gag' in mijn serie is toch wel het eten. Aan een avondwedstrijd gaat altijd een hapje eten vooraf, zo ook vanavond. Weliswaar wat vroeger dan normaal, maar ach. Tja, wat moet je melden over zo'n wedstrijd. Een sfeerloos kunstgras veld (maar dan één van de werkelijk eerst aangelegde soort) was nou niet bepaald uitnodigend. Daarbij kwam dat het met enige regelmaat behoorlijk regende. Des te verwarmender was het Steve Kenepa, op aangeven van Wout Meulemans, in de 2e minuut te zien scoren. Het werd weer wat kou der en natter toen enkele minuten later het altijd gevaarlijke Fortius 1- 1 maakte. Halverwege de eerste helft gaf Meulemans een lange bal aan Dwight Gefferie die de bal aflegde aan Romeo Foster die 1-2 scoorde. Gijs Roodbeen tikte ook een balletje binnen waardoor het 1-3 werd. Voor rust kwam Fortius nog terug tot 2-3. Door een onweersgeluid staakte de scheidsrechter ook nog even de wedstrijd. Altijd gezellig, een voetbalkantine in Oost. Na een bestel ling van uw scribent kon de uitbater zijn deuren sluiten. Een goede 20 minuten later werd de wedstrijd vervolgd. Net na rust bouwde Foster de score uit naar 2-4. Het werd nog 3-4, Tatchary Langguth maakte 3-5 en de 3-6 werd wederom door Gijs Roodbeen binnengeschoten. Tot zover het verslag. Om 21.10uur toog uw scribent huiswaarts richting Buitenveldert. Opstelling AFC: Hartman, Gefferie (E. Jansen), Moumane, Weijers, Langguth, Paddenburg, Meidemans, Bottse (Koswal), Roodbeen, Kenepa, Forster. P.S. U heeft het goed gelezen; de namen die u vermoedelijk (nog) niet kent, zijn spelers die in het 2e elftal van AFC uitkomen. Dit betreft: Kay Bottse, Romeo Forster, Anthony Koswal en Essam Jansen, jawel broertje van Magid. Maurice Loonstijn 12 september 2010: Argon - AFC 1-0 In de voorbeschouwing schreef Hans Elias het reeds treffend; Argon is een echte 'angstgegner' voor AFC. En helaas werd deze stelling bewaarheid, zo moge later blijken. AFC begon zeer sterk aan de le helft. Sterker nog, na ongeveer 20 minuten moest uw scribent graven in zijn herinneringen; wanneer speelde AFC de eerste 20 minuten op Mijdrechtse bodem zó aanval lend en sterk. De ene aanval was nog mooier dan de andere. Er werd goed opbouwend gecombineerd vanuit achter via met name Shane Arana Barantes via Magid Jansen naar Daryl van Mieghem. Laatstbe doelde was werkelijk een gevaar voor de Argon defensie. Een aantal goede scoringskansen werden echter -onverdiend- niet benut. AFC kreeg aan één stuk door corners toegekend die Jansen goed voorgaf. Deed Argon dan wat terug? Jawel, zo nu en dan via een counter werden ze gevaarlijk en richting het einde van de le helft werden ze sterker. Raymon van Emmerik moest hier en daar dan ook de nodige reddingen brengen. Er werd gerust. Terwijl vooraf bakken regen was voorspeld (velen hadden een paraplu meegenomen) kwam het zonnetje lekker door. Wellicht dat de zon teveel heeft geschenen op de AFC kleedkamer in de rust, want zo goed AFC begon aan de le helft, zo zwakjes (of zo sterk de tegenstander, het is één van de twee) startte AFC aan de 2e helft. Het initiatief werd volledig overgelaten aan Argon. En dat moet je natuurlijk niet doen; zeker niet tegen deze 'angstgegner'. Meer en meer verloor AFC haar grip op de wedstrijd. Zo moet ook trainer Cor ten Bosch hebben gedacht want hij kwam met een serie wissels. Desondanks was het Argon dat op voorsprong kwam. Eerlijk gezegd

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 12