ifTc 15 September 2010 89e jaargang nr. 2 25 augustus 2010 KNVB beker: Kozakken Boys - AFC 6-1 "Het diner was lekker" Een doordeweekse avondwedstrijd in Werkendam. Werkendam, waar ligt dat? Nou, vlakbij Breda. Gezien de aanvang (20.00 uur) dacht ik dat het verstandig was een hapje in de buurt daar te eten om de files te vermijden. Uiteindelijk iets leuks gevonden in Gorinchem, op een kilometer of 10 van Werkendam. Prima eten, goede wijn en leuke bediening. De ideale voorbereiding op een wedstrijd. Uw scribent toog af richting Werkendam. Bij binnenkomst in Werkendam hing een groot spandoek "welkom Chris". Persoonlijk vond ik dat een overdreven ontvangst voor ons Erelid Chris Schroder, maar toch.... De AFC-bus stond duidelijk zichtbaar op het parkeerterrein. Ik twij felde nog even of ik goed zat, want het was een FC Volendam-bus van onze bordsponsor Oostenrijk. Dan de wedstrijd. We stonden nog niet echt lekker op ons plekkie achter de goal of er werd gescoord, aan de overzijde welteverstaan. En dat is, als AFC-diker, de verkeerde kant. Nog geen 10 minuten later was het al 2-0. Het was een vervelende gewaarwording kan ik u zeggen. Halverwege de eerste helft werd Steve Kenepa gevloerd in het straf schopgebied en daar staat maar één straf op: een penalty die zeer behendig door aanvoerder Lutzen Brink werd ingeschoten. Het was een fase dat AFC iets probeerde te herstellen van de dreun. Die perio de werd echter ruw verstoord door de 3-1 vlak voor rust. In de rust wisselde Cor ten Bosch Tatchary Langguth en Bertjan Wijers voor Mike Ruijter en Sjoerd Jens. We stonden al te juichen toen na 3 minuten Steve Kenepa scoorde, maar de grensrechter te recht buitenspel constateerde. Mike Ruijter nam nog een vrije trap die overging. Aan de overzijde werd ook een vrije trap toegekend waarbij Kozak ken Boys weer wist te scoren, 4-1. Vier minuten later opnieuw, nu uit een comer 5-1. Kan het nog erger zult u denken? Ja, dat kan. Want Steve Kenepa kreeg de rode kaart getoond na natrappen. En het ging nog verder: 7 minuten voor tijd kregen Kozakken Boys nog een pe nalty toegekend. Eindstand: 6-1 Was er dan verder nog wat te melden? Ja, dat Patrick Krop zijn eerste 'echte' wedstrijd speelde na 8 maanden blessureleed en het was wel beschamend als onthutsend te moeten vaststellen dat bij een voetbalwedstrijd voor de amateurs sommigen zich aan onnodige en kwetsende teksten schuldig maken. Anyway: temg naar het voetbal. Het was een behoorlijke oorwassing daar in Werkendam. Ik kan mij niet heugen dat AFC in de beker zo'n uitslag heeft moeten incasseren. Laat dit een les zijn voor komende zondag als Dijkse Boys aantreedt op ons sportpark (die overigens vanavond met 2-0 wonnen van en bij FC Lisse). We zijn, hoop ik, gewaarschuwd. Opstelling AFC: Hartman, Langguth (Ruijter), Post, Wijers (Jens), Gefferie, Barantes, de Graaf Brink, Kenepa, Krop en van Mieghem. Maurice Loonstijn 29 augustus 2010: AFC - Dijkse Boys 2-0 "Ondanks oom Max toch winst voor AFC" Hoe zal ik beginnen vandaag? Voor sommigen is het een bekend fenomeen; als 'oom Max' de wedstrijden van AFC bezoekt wordt dat doorgaans direct gevolgd door een nederlaag. Toen ik dus zag dat 'oom Max' in ons clubhuis verscheen voor de wedstrijd was dat geen goed voorteken. Na afgelopen woensdag was ik even sprakeloos (op zich al een won der) dus was benieuwd wat de wedstrijd vandaag zou brengen. Des te meer opgelucht raakte ik van de geweldige goal van Daryl van Mieg hem in de 4e minuut van de wedstrijd. Daryl speelt sowieso dit sei zoen heel goed en is de belofte - naar mijn bescheiden mening - van dit seizoen. Net voor rust raakte Sjoerd Jens geblesseerd. Hij werd vervangen door Chelton Linger. Sjoerd werd door 'broeder' en be stuurslid Lou Hekster richting VU gebracht alwaar hij aan zijn hoofd enkele hechtingen liet verrichten. Sjoerd kwam overigens na de wed strijd in ons clubhuis een AFC-ertje drinken om te laten zien dat alles onder controle was. Ik zei al even dat Chelton Linger was ingevallen. Direct na de thee gaf hij een op maat gegeven voorzet aan Daryl van Mieghem die de bal behendig intikte, 2-0 voor AFC. AFC creëerde behoorlijk wat kansen en verzuimde toch eigenlijk de score verder uit te breiden. En Dijkse Boys dan? Zij deden nog wel iets terug. Halverwege de 2e helft moest de goed keepende Raymon van Emmerik een bal keren. Niet lang daarna werd aanvoerder Lutzen Brink gewisseld. Gijs Roodbeen was zijn vervanger. Geen onbekende van AFC, maar toch eigenlijk zijn 'first appearance' voor dit seizoen. Nog geen minuut later raakte Daryl de lat, om even later een wereld goal te maken (volgens RTV NH de mooiste van de dag) maar de lijnrechter hield de vlag omhoog (buitenspel). Even voor tijd moest van Emmerik in 2 instanties redding brengen op een poging van Dijkse Boys. Niet gek veel later liep de dug-out van Dijkse Boys al leeg toen hun aanvaller scoorde, maar ook deze goal werd wegens buitenspel afgekeurd. Man of the match: Daryl van Mieghem! Was er verder nog wat te melden? Jawel, AFC boekte een verdiende overwinning in een moeilijke week. AFC speelt in 10 dagen liefst 4 wedstrijden. Woensdag a.s. uit tegen Quick'20 in Oldenzaal, Oldenzaal? Ja Olden- zaal, daar in het oosten van het land. Uw scribent is al een leuk res taurantje aan het uitzoeken Langs de kant vandaag weer veel bekende gezichten, die hopelijk ook acte-de-présence geven in Oldenzaal. Sjoerd Jens, zoals ik al aangaf, was na de wedstrijd weer bij ons gelukkig. Marcel Koster vervulde - foutloos!- de rol van 4e official en hield het elektronisch bord met wissels en extra spelminuten vast, waarvoor dank. Enfin, een enerverende week werd toch nog goed - en met winst - afgesloten. Nu uitkijken naar woensdag. Opstelling AFC: Raymon van Emmerik, Dwight Gefferie, Peter Post, Mike Ruijter, Shane Arana Barantes, Willem Scheerens, Gideon de de Graaf, Magid Jansen, Lutzen Brink (Gijs Roodbeen), Sjoerd Jens (Chelton Linger) en Daryl van Mieghem Maurice Loonstijn 1 september 2010: Quick '20 - AFC 4-1 "Ook Oldenzaal is een Hanzestad" Vol goede moed richting Quick '20 te Oldenzaal. Aanvang wedstrijd: 18.30 uur. Gezien de drukke spits op tijd vertrekken dus. De spelers bus vertrok reeds om 14.00 uur. Zelf vond ik 15.30 uur een mooie tijd. Eenmaal aangekomen in Oldenzaal bekeek ik het complex van Quick '20. Prachtig aangelegd, overzichtelijk. Mooie grasmat, liefst 2 tribunes. Alle ingrediënten voor een mooie pot. AFC stond nog net niet helemaal goed of er was een kans voor Quick '20. Eerst bracht van Emmerik redding, in tweede instantie de lat. AFC liet Quick '20 te ver komen waardoor zij in het spel kwamen. Dat zorgde ervoor dat halverwege de eerste helft Quick '20 de score wist te openen (1-0). Even daarna raakte Gideon de Graaf gebles seerd. De eerste helft was verder voor Quick '20. AFC kwam niet in de wedstrijd. De rust moest soelaas brengen. AFC begon aan een sterke opmars. Een kwartier na rust kreeg AFC een penalty toegekend waarbij Daryl van Mieghem AFC langszij bracht (1-1). AFC voerde de druk op, had het veldoverwicht en het wachten was op de 1-2. In plaats daarvan gaf de scheidsrechter een vrije trap tegen AFC op de rand van het 16-meter-gebied. De bal ging snoeihard door de muur heen; 2-1 Nog geen twee minuten later kende de arbiter wederom een vrije trap toe aan Quick '20, ditmaal op de middenlijn. Van Emmerik kwam verhaal halen, dus was ver uit zijn goal. De bal werd snel genomen en werd vanaf de middenlijn in de goal getrapt, 3-1. Het werd nog erger, 4-1 in de slotminuut. Tja, AFC afgedroogd? Nee, dat beslist niet, ondanks dat de uitslag anders doet vermoeden. Het ontbrak ons aan de spirit om na de 2-1 ervoor te knokken. Wel moet bedacht worden dat AFC in 10 dagen 4 wedstrijden speelt, waarvan 2 uitwedstrijden (eentje op 93 km, de I andere op 160 km afstand). 7

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 11