18 augustus 2010 89e jaargang nr. Tot slot nog een opmerking over het jaardiner in het American Hotel. We vierden de 115e verjaardag van onze mooie vereniging op een geweldige manier. Dit in de wetenschap dat veel clubgenoten, die AFC hebben gemaakt tot wat het anno 2010 is niet meer onder ons zijn. Wij zullen hun inzet altijd blijven herinneren. 2. Ingekomen stukken Secretaris Kees Gehring deelt mee dat hij de volgende stukken heeft ontvangen: a) Een brief van de Kascommissie die behandeld zal worden bij agendapunt 7. b) Berichten van verhindering ontvangen van: Rik de Boer, Maurice Loonstijn, Hans de Bie, Hans Elias, Pim van de Meent, Jan Koomen, Pim Adriaansz, Sebo Woldringh, Willem de Jong, Meindert Huisman, Fred ten Nijenhuis, Marcel Koster, Rob Duis, Klaas Molenaar, David Westerhof en Wim Crouwel. 3. Notulen van de Algemene vergadering van 2 juli 2009 Deze notulen zijn gepubliceerd in de Schakel nummer 1 seizoen 2009-2010, 88c jaargang, van 19 augustus 2009. Er worden door de aanwezigen geen opmerkingen gemaakt zodat deze notulen onder dankzegging aan de samensteller Ruud Mantel worden goedgekeurd en ongewijzigd worden vastgesteld. 4. Bestuursmededelingen Huldiging der kampioenen. De voorzitter reikt onder applaus de kampioensdiploma's uit aan de teamleider van Zaterdag 1 en de aanvoerders van Zaterdag 8, 10 en 11. Ook gedurende het seizoen 2009-2010 hebben wij tot veler verdriet afscheid moeten nemen van verschillende AFC'ers. Op 14 oktober overleed na een lang ziekbed AFC-ridder en oud le elftalspeler Paul Meijer op 79 jarige leeftijd, op 21 oktober 2009 op de veel te jonge leeftijd van 56 jaar ons lid Rijk Lam, op 5 januari 2010 Guido Kie- menay op 95 jarige leeftijd, en afgelopen nacht op 84 jarige leeftijd mevrouw Greet Bijlsma, moeder van Henk, die zo vaak bij de wed strijden van ons eerste was en bij de wedstrijden van haar 3 kleinzo nen. Aan deze overleden clubgenoten, die lang in ons midden waren, en die ieder op eigen wijze kleur en inhoud gaven aan onze vereni ging bewaren wij onze eigen goede herinneringen. De voorzitter vraagt een moment stilte ter nagedachtenis. Op 18 januari 2010 vierde AFC haar 115° verjaardag American Hotel. Tijdens het Jaardiner ontving André Wijnand voor zijn jarenlange inzet op verschillende fronten de mr. Henne Boskamp Nobelprijs. Applaus! Tevens werd toen voorgesteld Sebo Woldringh voor jarenlange ver diensten voor de club te benoemen tot Lid van Verdienste. Onder luid applaus wordt het voorstel aangenomen. Een volgend punt betreft de professionalisering van de ondersteunen de organisatie ten behoeve van de circa 150 vrijwilligers die iedere week in touw zijn voor onze club. Tijdens de vorige Algemene Ver gadering kon worden meegedeeld dat Henny Kottmann als vereni gingsmanager werd aangesteld. Dat was voor 25 uur in de week. Om de professionalisering verder door te zetten kunnen we u melden dat Henny het komende seizoen vier dagen in de week voor AFC actief zal zijn. Dit naast de belangrijke secretariële inbreng van Yvonne Steeman en Theo Janssen en de vele activiteiten van sportparkmana ger Pim van de Meent. Uiteraard ook een kort woord over de samenstelling van ons eerste en de technische organisatie. In vergelijking tot andere jaren vertrekken dit seizoen slechts enkele spelers. Zeker voor een kampioensploeg een prachtig signaal. Enkele nieuwe spelers zullen onze A-selectie komen versterken. Wij wensen hen veel plezier en succes toe. In de technische en medische staf is er ook sprake van continuïteit. Er is één belangrijke verandering: Frank Tilmans, die na 8 inspannende jaren vertrekt, maakt plaats voor Mi chael Oliveira. Wij danken Frank zeer voor zijn inzet in de afgelopen periode. Eind vorig seizoen vertrokken volkomen onverwacht 2 be langrijke voorhoedespelers. Het verslag van toen meldt dat het be stuur er toch vertrouwen in had dat ons eerste ook in het seizoen 2009-2010 succesvol zou zijn. Profetische woorden. Die hoopt de voorzitter nu ook uit te spreken. Het bestuur heeft er alle vertrouwen in dat AFC 1 zich het komend seizoen goed zal manifesteren in de Topklasse. Tenslotte de pachter Frans Ris en zijn assistenten Joop en Peter. Over hun inzet is het bestuur zeer tevreden. Daarom is het verheugend dat de pachtovereenkomst voor het volgend seizoen weer verlengd is. Naar ons en hun idee is sprake van een win-win situatie, die voor de toekomst veel perspectief biedt. Dank dus voor de goede samenwer king in het afgelopen jaar. Wij wensen Frans en zijn staf veel succes in het komend seizoen. 5. Jaarverslag secretaris 2009-2010 Dit verslag is opgenomen in de Schakel van 21 juni 2010 nummer 11, 88e jaargang, vanaf pagina 5. De voorzitter vraagt of er nog vragen zijn naar aanleiding van dit uitvoerige verslag. Dit is niet geval. De voorzitter bedankt Ruud Mantel voor het opstellen van het verslag. Grote klasse! 6. Jaarverslag penningmeester boekjaar 2009-2010 Dit jaarverslag lag vanaf 24 juni 2010 voor belangstellende clubgeno ten ter inzage bij de administratie op sportpark Goed Genoeg. Tevens kon vanaf die datum het verslag worden opgevraagd bij penning meester Benno Honsdrecht. Vragen konden ook vooraf aan de pen ningmeester worden gesteld. De voorzitter geeft het woord aan de penningmeester. Deze verstrekt het verslag aan de aanwezigen en geeft een toelichting op de belangrijkste punten. Naar aanleiding van het financiële verslag en de toelichting van de penningmeester worden de volgende opmerkingen gemaakt: Hans Geusebroek vraagt wat er met de oude voorraad kleding is gebeurd. Benno Honsdrecht antwoordt dat de kleding naar oud-lid Frans van den Bor in Zuid-Afrika is gegaan die de kleding daar uit deelt. Jos Kemna vraagt naar een verklaring voor de overschrijding van de kosten van de persmap. Benno Honsdrecht merkt op dat dit voornamelijk is veroorzaakt doordat de persmap in verband met het 115-jarig bestaan voor één keer naar alle leden is verstuurd. Hans Geusebroek vraagt wat er met de overschrijding van de latente belastingverplichting en advies wordt bedoeld. Benno Honsdrecht geeft aan dat de kosten voor het fiscale ad vies inzake het boekenonderzoek door de fiscus hoger waren dan begroot. Seth van Straaten vraagt waarom de post crediteuren 3x zo hoog als vorig seizoen uitvalt. Benno Honsdrecht deelt mee dat dit ondermeer wordt veroor zaakt door nakomende kosten m.b.t. het ls,e zoals extra buskos- ten, gouden ballen e.d. Max Flam heeft vernomen dat er reclameborden komen als gevolg van de TOPklasse. Benno Honsdrecht geeft aan dat dit nog niet vast staat. Nico Cohen merkt op dat het verstandig is om het spaargeld uit te smeren over meerdere rekeningen gezien de maximale garan tie van 100.000 euro per rekening. Benno Honsdrecht geeft aan dat dit ook zal gebeuren. Johan Dol merkt op dat de trip van het ls>e naar Barcelona mede tot doel had te bezuinigen. Benno Honsdrecht deelt mee dat Barcelona iets goedkoper uit is gevallen dan de trip naar de Canarische Eilanden. 7. Verslag van de kascommissie De secretaris leest de brief van de kascommissie voor. De kascommis sie verklaart de administratie over het boekjaar 2009-2010 steek proefsgewijs te hebben gecontroleerd. De kascommissie adviseert om het huidige saldo van het eigen vermogen te spreiden over meerdere banken, opdat er indien noodzakelijk, gebruik kan worden gemaakt 4

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 8