Een AFC'er vertelt 18 augustus 2010 89e jaargang nr. 1 Op een avond toen André en zijn vrouw bij ons waren haalden wij herinneringen op aan de tijd van toen. Ik voelde mij opeens Johan de Bie op locatie. Ouder worden heeft ook zijn charmes. Op sommige momenten tijdens het WK dacht ik gelukzalig terug aan de Hoofdklasse competitie. Ik hoorde opeens de hatelijke klanken van de Westlandia supporters van een seizoen eerder. "Weer geen kampi oen he ik lachte nu stilletjes voor mij uit. Hoezo weer geen kam pioen? Gewoon in het laatste seizoen van de Hoofdklasse kampioen worden met 9 punten voorsprong Telefoon van Bob Duis. Het zaterdagelftal van Ajax had de oefen wedstrijd tegen het Eerste afgezegd. Verkeerd in de agenda genoteerd. Wat nu Gert Jan Verbeek, een van onze vele gasten tijdens het WK, meteen maar even geraadpleegd en binnen een paar uur was een wedstrijd tegen Jong AZ geregeld. Ron Jans wilde ook nog even weten wat die Enrico Patrick voor een jongen is en ja hoor voordat we er erg in hadden ging het gesprek mede door de aanwezigheid van collega Tom Egbers over onze vereniging. En het WK ging verder. Het Nederlands Elftal zette stappen in het toernooi. Grote ploegen gingen huiswaarts. Mails, sms-en en telefoontjes van clubgenoten. Meindert Huisman vanuit Spanje bijvoorbeeld tipte mij dat in het centrum van Barcelona mensen liepen met shirts waarop Spanje - Holland 0-5 stond. Ik betrapte mij erop dat ik tijdens het WK alleen spanning voelde in de 2e helft van de wedstrijd tegen Brazilië Misschien had ik mijn portie emotie tijdens het afgelopen seizoen in de Hoofdklasse al opgebruikt. Ik kon de kriebels niet krijgen totdat ik tijdens de finale tegen Spanje op het veld belandde. Net als tijdens de andere wedstrij den mocht ik samen met een gast vlakbij het doel van Maarten Steke lenburg op het veld de sfeer schetsen. Heerlijk om te doen. Opeens besefte ik dat dit een zeer bijzondere plek op een historische avond was. Spanje bleek de betere ploeg, maar Robben had ons de beker kunnen bezorgen. Toen ik van het stadion wegreed met een ontevreden gevoel besefte ik dat je in een korte tijd niet teveel moet willen. Vice- Weltmeister en Topklasse ploeg. Ik kon opeens leven met die combinatie. Jack van Gelder Je kan ook teveel willen! Wat een onvoorstelbaar seizoen. Het eerste en het tweede kampioen, zaterdag 1 en nog vele andere teams de sterkste in hun competitie, wat een weelde. Nooit zal ik de kampioenswedstrijd van ons Eerste vergeten. De Eredivisie competitie liep ook op zijn einde en in die beslissende fase wilde de NOS mij naar NEC-Ajax laten gaan. Ik dacht dat mijn we reld instortte. Ik moest en zou bij AFC zijn op de kampioensdag Gelukkig bleken Mart en Dione bereid te zijn om mij te helpen en daardoor kon ik op Goed Genoeg aanwezig zijn om samen met vele AFCers getuige te kunnen zijn van een historische gebeurtenis. Na afloop dacht ik, met mijn zoon en kleinzoon dicht bij mij, aan mijn vader. Hij glimlachte van boven en mopperde verder over het feit dat er nu wel heel veel mensen op het hoofdveld liepen. Tranen schoten mij in de ogen, dit jaar kon sportief niet meer stuk. De knop werd omgezet. Het WK voetbal kwam eraan. Eerst naar Seefeld en vandaar door naar Freiburg voor de vriendschappelijke interland Nederland - Mexico. Een Japanse journalist kwam in de perskamer naar mij toe. Ik dacht onmiddellijk aan de geweldige sketch van Van Muiswinkel en Van Vleuten uit hun topshow Antiquariaat Oblomov waarin Van Muis winkel de Chinese imitator van Paul van Vliet speelt (absolute aanra der op You Tube Mijn collega uit het land van de rijzende zon begroette mij en feliciteerde mij met het kampioenschap van AFC. "Na zoveel jalen, plachtige plestatie". Hij bleek sinds de komst van Ono naar Feyenoord in Nederland te zijn en goed op de hoogte van het voetbal in ons land. Op de perstribune riep Wim Kieft mij toe dat hij weg was bij de Al als trainer, waarna de wedstrijd begon. Het ging nu om Oranje en niet om AFC! Althans dat dacht ik. Een paar jaar geleden, meteen nadat bekend was geworden waar het Nederlands Elftal in Zuid Afrika zijn intrek zou nemen, kreeg ik een mail van André Bonnet, zoon uit een bekend AFC gezin. Hij woonde als werknemer van Michelin al een tijdje in Johannesburg vlakbij Hilton Sandton. Hij wilde graag wat voor de NOS doen als daar behoefte aan zou zijn. Om een lang verhaal kort te maken; dankzij André kreeg de NOS contact met een groep Servische(l) chauffeurs en dankzij éen van hen vonden wij de accommodatie vanwaar wij 5 weken uitzonden en waar wij met onze gasten logeerden. 14

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 26