Bijeenkomst Zilveren Ploeg Bridgen Verslag van het trainingsweekend Maastricht A I v 18 augustus 2010 89e jaargang nr. 1 Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naas te familie. Tevens moest de AFC afscheid nemen van Mevrouw Greet Bijlsma-van Buuren, moeder van ons Lid van Verdienste Henk, grootmoeder van onze leden Dennis en David, alsmede overgroot moeder van onze jeugdleden Dillon, Dani en Guy. Greet was een trouw supporter van de wedstrijden van het le elftal en vanzelfspre kend van de wedstrijden van de kleinzoons en de achterkleinzoons. Onze vereniging bewaart een aangename herinnering aan deze spor tieve lieve vrouw. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deel neming aan de naaste familie. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Nobelprijswinnaar Fred Laarhoven (17/8) - Harry Schoemaker (21/8 - 76 jaar) - Henk Holzel (30/8 - 92 jaar) - Erelid Jan van Dijk (31/8 - 79 jaar) - Lid van Verdienste Hans Slaap (1/9) - Alphons Böggemann 3/9) - Dé Hurwits (4/9) - AFC-Ridder Willem van Oort (5/9 - 85 jaar) - Wim Ringe (5/9 - 65 jaar) - Frans v.d. Bor (6/9) - Lid van Verdienste Henk van der Jagt (6/9 - 79 jaar) - AFC-Ridder Daan Kappelhoff (8/9) - AFC-Ridder Hans Honsdrecht (8/9) - Peter v.d. Dungen Jr. (13/9) - Nobelprijswinnaar Tim Timmerman (18/9 - 60 jaar). Aan al deze jarigen onze welgemeende felicitaties. Johan de Bie De jaarlijkse bijeenkomst van de Zilveren Ploeg zal worden gehouden op Vrijdagavond 5 november a.s. De leden zullen in oktober a.s. nog een persoonlijke uitnodiging ontvangen. AFC- ers, die menen 25 jaar lid te zijn van onze vereniging en nog geen lid zijn van dit genootschap kunnen zich melden bij Johan de Bie (tel.0297-582372). Hans Honsdrecht (tel. 020-4422421) of Hans de Wijs Sr. (tel. 020-6442638). Beste bridgers, Ons bridgeseizoen begint op 21 september. Wij verzoeken jullie om kwart voor acht aanwezig te zijn. Nieuwe leden zijn van harte welkom. U kunt zich telefonisch opgeven bij Hans Honsdrecht. 020-4422421, Richard de Metz. 020-6441006 of Rob Mathijse 020-6794542. Na het kampioenschap van vorig jaar, is het eerste van AFC in middels bezig aan de derde week van de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Evenals de laatste 31 jaar ging AFC afgelopen weekend op trainingskamp naar Maastricht. Met de Topklasse in het vooruitzicht werd daar hard gewerkt aan de conditie. Daar naast was er voldoende tijd om elkaar beter te leren kennen buiten het voetbal om. „In dit team maak ik voor het eerst mee dat men niet alleen over vrouwen, horloges en auto's praat", concludeert Gideon de Graaf op weg naar Maastricht. Gideon is dit jaar een van de zes nieuwelingen bij AFC. Voor hen is dit trainingsweekend de eerste van een groot aantal tradities binnen de club: een prachtige kennismaking. De busreis verloopt voorspoedig: Wout Meulemans wint zoals ge bruikelijk het kaartspel toepen, Dwight Gefferie, Lutzen Brink en Tatchary Langguth discussiëren over de invloed van mobiele tele foons op onze manier van communiceren en de meegereisde bestuurs- en ereleden keuvelen wat voorin de bus. Eenmaal aangekomen in de zuidelijkste hoofdstad van het land, staat een uitgebreide lunch in het hotel klaar. Enkele uren later betreedt AFC in gloednieuwe uitshirts het veld van tegenstander v.v. Eijsden. Patrick Krop, dit jaar overgekomen van ADO'20, luistert zijn eerste optreden in het AFC tenue op met twee doelpunten. Het is voor c spits niet alleen zijn AFC debuut, maar ook zijn rentree op het voel j balveld na acht maanden blessureleed. Ook nieuweling Duncan van Moll laat zich gelden. Bij vlagen tooi hij op het middenveld zijn uitzonderlijke technische vaardighedei Voor de voormalige aanvoerder van Spakenburg is dit kennism: kingsweekend tegelijkertijd zijn afscheidsweekend: deze week ve; trekt hij naar het Verre Oosten, waar hij het komende halfjaar zj rondreizen. Gijs Roodbeen, die vorig jaar ook voor Spakenburg uitkwam, is teru op het oude nest. De altijd opgewekte middenvelder moet de wet strijd helaas vanaf de kant bekijken vanwege een lichte voetblessur Ook de nieuwe derde doelman Bela Szenasi komt niet in actie: hj! I werkt met een groepje reserves op een bijveld aan het herstel van zijj hamstring. AFC wint de wedstrijd uiteindelijk eenvoudig met 0-6. Naast Patric Krop scoren ook Bobby Gehring en Steven Kenepa twee keer, Magj j Jansen tekent voor vier assist. Achterin wordt de nul gehouden, med dankzij een verdienstelijk optreden van Sil Paddenburg als vrij verdediger. Sil, die al sinds de C-jeugd bij AFC speelt, was vor seizoen aanvoerder van het tweede elftal en is dit jaar definitief doos geschoven naar de eerste selectie. In de wedstrijd tegen vv Eijsden werd gespeeld in het nieuwe reser tenue. Staand vlnr: Kerwin Hartman, Peter Post, Duncan van Moll, Patril Krop, Wim Scheerens en Magid Jansen. Gehurkt vlnr: Dwight Gefferie, Sil Paddenburg, Steven Kenepa, Saj Moumane en Bobby Gehring. Na een kort opfrismoment strijkt het hele gezelschap neer in hj rustieke haventje van Maastricht, bij restaurant The Harbour Club. 1 wordt veel gelachen, heerlijk gegeten en uiteraard gespeecht. Comissaris TOPamateurs Bob Duis, die dit weekend tot in detij voorbereidde, stelt de meegereisde bestuurs- en ereleden voor aan i nieuwe spelers en introduceert de nieuwe spelers op hun beurt aan bobo 's. Voorzitter Machiel van der Woude spreekt over hoe frag: succes kan zijn: hij refereert aan oud-doelman Jarik van Zeijst dl vanwege verschillende blessures twee jaar geleden op 23 jarige let tijd moest stoppen met voetbal. Daarnaast schenkt hij aandacht a; AFC-boegbeeld Kees Gehring, die vanwege een aanstaande mediscj ingreep niet aanwezig kan zijn. Lutzen Brink sluit de prachtige avond aan de Maastrichtse kade rr een toespraak waaruit blijkt dat de kersverse aanvoerder in een ja tijd een heuse AFC-er is geworden. Tot slot drinken alle spelers en een groot deel van hun reisgenoten f de binnenstad nog een drankje. Zelfs de aanstaande promovendi Sjoerd Jens is in de kleine uurtjes nog onderdeel van het gezelschc? „Tja, als het zo gezellig is, kan niemand vroeg naar huis", vat topscorer van vorig seizoen de avond treffend samen. De volgende dag begint feestelijk met koffie en typisch Limburgj vlaai bij een ambachtelijke bakkerij. In de daarop volgende wedstr: tegen SV Meerssen kiest trainer Cor ten Bosch voor spelers die dag ervoor niet in actie kwamen. Ondanks een aantal vloeiende at vallen komt AFC niet tot scoren. Zelfs aanwinst Shane Arana Barr; tes kan met zijn dreigende spel als opkomende rechtervleugelverdei ger geen verandering in de score brengen. 11

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 21