r In Memoriam Jacques Mellegers In memoriam Gerard van Poorten In memoriam Piet Vaal ft - 18 augustus 2010 89e jaargang nr. Dp 3 juli 2010 overleed op de leeftijd van 85 jaar onze AFC-Ridder lacques Mellegers (acques werd in 1942 lid van onze vereniging. Na eerst in de jeugd te tebben gevoetbald werd hij opgenomen in de A-selectie en speelde lij incidenteel in het le elftal. Tevens was hij vele jaren een vaste speler in het 2e elftal, in welk elftal hij ook de rol van captain vervul de. In die jaren waren Jacques en zijn, een aantal jaren geleden overleden, echtgenote Bregje altijd aanwezig bij AFC-evenementen, die toen nog plaatsvonden op onze terreinen aan de voormalige Zuidelijke Wan delweg en sedert 1961 op Sportpark Goed Genoeg. Daarnaast was hij lid van een bekende AFC-familie. Zijn broer Jaap was ook lid van onze club en een aantal jaren directeur van het Olympisch Stadion, terwijl zijn zusters Hannie en Tonny getrouwd waren met respectieve lijk ons overleden Erelid en oud-voorzitter Dick Bessem en ons overleden lid van verdienste Tiemen ten Oosten. Gelukkig was hij de laatste jaren van zijn leven aanwezig bij de jaarlijkse bijeenkomsten van de Zilveren Ploeg. Veel oudere leden van de AFC zullen fijne herinneringen behouden aan Jacques en zijn familie. Namens de AFC petuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. Johan de Bie Het Bestuur geeft met leedwezen kennis van het overlijden op 16 juli 2010 op de leeftijd van 78 jaar van de heer Gerard van Poorten a Lid van onze vereniging, AFC-Ridder en lid van de Zilveren ploeg. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. Machiel van der Woude - voorzitter Ronald Koster - secretaris pp 16 juli 2010 overleed onverwacht op de leeftijd van 78 jaar onze AFC-Ridder Gerard van Poorten. Gerard werd in 1953 lid van onze vereniging en ging spelen in één van de recreatie-elftallen, eerst op de ■ondag en later op de zaterdag. Persoonlijk heb ik het genoegen 1 ;ehad om in die jaren in de zelfde elftallen te mogen spelen. Er werd wee keer drie kwartier gespeeld, waarna nog ruime aandacht werd jesteed aan de zogenaamde derde helft. In die jaren leerden wij ook -ous kennen en ik herinner mij dan ook de receptie ter gelegenheid '/an hun verloving, waarbij een aantal spelers uit Gerard zijn elftal varen uitgenodigd. Ik was daar ook aanwezig, en vanaf het moment jan de verloving was ook Lous een enthousiast supporter van onze ereniging en vergezelde Gerard naar AFC. Door zijn maatschappe lijke functie bij de RAI werd hij al snel gevraagd om lid te worden 'an de toenmalige Pers- en Propagandacommissie, in welke commis- ie ook zijn vriend en AFC-Erelid Jan van Dijk zitting had. In 1959 n 1960 had Gerard als 2e secretaris zitting in het AFC-bestuur. Lous n hij waren in die jaren, toen zij in Amstelveen woonden, altijd aanwezig bij de wedstrijden van ons eerste elftal en de AFC- evenementen. Gerard bezocht het jaarlijks Herendiner en de bijeen komst van de Zilveren Ploeg en Lous was altijd met haar clubvrien dinnen aanwezig op het jaarlijkse Damesdiner. In 2003 werd Gerard geïnstalleerd als AFC-Ridder en behoorde toen tot de nestoren van onze vereniging. Na het overlijden van zijn echtgenote Lous in april 2009 bezocht hij wel weer eens de wedstrijden van ons le elftal. Bij de jaarlijkse bijeenkomst van de AFC-Ridders in april jl., heeft hij intens genoten van de contacten met zijn oude voetbalmaatjes. Heel veel herinneringen uit het verleden van AFC passeerden toen die middag de revue. Vele oudere leden van onze club bewaren fijne herinneringen aan Gerard en Lous. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naas te familie. Johan de Bie Het Bestuur geeft met leedwezen kennis van het overlijden op 20 juli 2010 op de leeftijd van 76 jaar van de heer Piet Vaal Lid van de vereniging, AFC-Ridder en lid van de Zilveren Ploeg. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. Machiel van der Woude - voorzitter Ronald Koster - secretaris Op 20 juli 2010 overleed op de leeftijd van 76 jaar onze AFC-Ridder Piet Vaal. Piet werd in 1947 lid op de leeftijd van 13 jaar en speelde in de recreatie-elftallen bij de jeugd om later bij de senioren te gaan spelen. Zijn grote bekendheid kwam toen hij in het midden van de vijftiger jaren lid werd van de toenmalige jeugdcommissie. Zelf kwam ik in 1957 als lid in deze commissie en werd deze commissie naast Piet als secretaris gevormd door ons overleden Lid van Verdienste Henk van Teunenbroek als voorzitter, en verder de reeds lang overle den Otto van der Heul, Wim Buckert, Nico Kalsbeek en ons overle den Lid van Verdienste Ben Slaap. Piet was als secretaris zeer actief en deze commissie bleef tot het begin van de zeventiger jaren in stand. Vele leden die in de afgelopen jaren eerst in ons le elftal en later in de klassieke veteranen hebben gespeeld begonnen in de jeugd- teams, welke elftallen toen werden samengesteld door de bovenge noemde jeugdcommissie waarvan Piet als secretaris een zeer centraal persoon was. Na zijn verhuizing naar Almelo zagen wij hem minder op Goed Genoeg, maar bij het jaardiner op 18 januari en de bijeen komst van de Zilveren Ploeg in november was hij trouw aanwezig. Zijn echtgenote Truus, was aanwezig op het Damesjaardiner. Tijdens het voetbalseizoen liet hij zich regelmatig via ondergetekende infor meren over het wel en wee van onze vereniging. Vele oudere leden van onze vereniging bewaren zeer aangename herinneringen aan Piet. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan zijn echtgenote Truus en wensen wij haar alle sterkte om het heengaan van Piet te verwerken. Johan de Bie 8

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 16