18 augustus 2010 89e jaargang nr. 1 van het depositogarantiestelsel. De kascommissie vindt de administra tie correct weergegeven en stelt daarom voor om het bestuur te dé- chargeren. De kascommissie dankt de beide penningmeesters en de verenigingsmanager voor de deskundige en nauwkeurige beantwoor ding en de uitvoerige toelichting op de gestelde vragen en wil tevens de vertrekkende 2de penningmeester bedanken voor zijn voortreffelij ke inzet in de afgelopen jaren en de vorig jaar aangetreden lste pen ningmeester samen met de verenigingsmanager complimenteren met hun snelle inwijding in de materie, waarmee AFC de continuïteit prima heeft gewaarborgd. 8. Verkiezing van het bestuur Het bestuur bestond het afgelopen seizoen uit de volgende leden: Machiel van der Woude (voorzitter), Kees Gehring (secretaris), Benno Honsdrecht (penningmeester), Ad Westerhof (vice-voorzitter), Ruud Mantel (2e secretaris), Edwin Geluk (2e penningmeester), Ro nald Koster (commissaris seniorenvoetbal), Brian Speelman (commis saris jeugdzaken) en Bob Duis (commissaris Elftalcommissie A TOP- amateurs). Kees Gehring en Edwin Geluk zijn niet herkiesbaar. Het bestuur kandideert Lou Hekster als commissaris seniorenvoetbal. Ronald Koster zal de portefeuille van Kees Gehring overnemen. Het bestuur zal er voor het seizoen 2010-2011, zo wordt voorgesteld, als volgt uitzien: Machiel van der Woude - voorzitter, zijn 21e bestuursjaar, en voor het 8e jaar als voorzitter. Ronald Koster - secretaris, zijn 10e bestuursjaar. Benno Honsdrecht, penningmeester, die na een sprankelend debuut begint aan zijn T bestuursjaar. Ad Westerhof - vice-voorzitter, met bijzondere aandacht voor com merciële zaken en materiaal. Ad begint aan zijn 13e jaar als bestuurs lid, en voor het 8e jaar als vice-voorzitter. Ruud Mantel - 2e secretaris, zijn 4e bestuursjaar. Lou Hekster - commissaris seniorenvoetbal. Bob Duis - commissaris TOPamateurs, zijn 4C jaar als bestuurslid Brian Speelman, commissaris Jeugdzaken, voor het 3e jaar. De voorzitter geeft een korte toelichting. Het nu voorgestelde bestuur kent acht leden, één minder dan in het seizoen 2009-2010. Met de uitbreiding van de werkzaamheden van Henny Kottmann als verenigingsmanager ons inziens een verant woorde stap. Lou Hekster is het nieuwe gezicht in het bestuur. Lou loopt al heel lang mee binnen onze vereniging, is een clubman avant la lettre, kent het seniorenvoetbal van binnen uit en is ook voorzitter van Supportersclub The Reds. Uiteraard is het terugtreden van Kees en Edwin een aderlating van jewelste, maar de heren zijn niet geëmi greerd naar Hong Kong of Zuid-Frankrijk. Zij blijven nauw betrokken bij de club die hun zo dierbaar is. Kees heeft in Ronald Koster, daar is het bestuur van overtuigd, een excellente opvolger. De werkzaamhe den van Edwin zullen nu worden uitgevoerd door Henny Kottmann, mede mogelijk door een andere opzet van de inning van de contribu ties. Er komt ongetwijfeld weer veel af op het bestuur. Dat geldt voor het Commerciële gebeuren, dat zo goed in handen is van Ad Westerhof, voor het al genoemde Zuidasgebeuren, de Topklasse, die Bob Duis overuren gaat bezorgen, voor Ronald en Ruud bij het beheer van het secretariaat, voor de gigantische klus waarvoor Brian zich geplaatst ziet bij de jeugd en Tast but not least' het financiële management, waar we met Benno een goede man op de bok hebben. De voorzitter vindt het een eer om aan dit bestuur leiding te mogen geven. Dit alles voor onze mooie oude club, die continu in beweging is. De voorzitter vraagt aan de vergadering of zij kan instemmen met het voorgestelde bestuur. Een groot applaus bevestigt dit. Tot slot richt de voorzitter voor de pauze het woord tot Kees Gehring en Edwin Geluk, 2 volbloed AFC'ers die eigenlijk geen enkele intro ductie behoeven. Nu zij na een lange en intensieve periode afscheid nemen van het bestuur wil hij namens het bestuur graag even stil staan bij hun vele verdiensten voor AFC, in bijzonder in het bestui Allereerst Kees Gehring, 25 jaar in het bestuur en dat kunnen ma weinig AFC'ers zeggen. 'Kees, je hebt waanzinnig veel werk verz voor AFC na je glanzende carrière in AFC 1 met rond de 300 we strijden, kampioenschappen, de titel speler van het jaar in 197 teamleider van het eerste, etc. Veel werk in het bestuur, want je be altijd bezig met je club, tachtig telefoontjes per dag op z'n minst, ei Westertoren hoge stapel aan stukken die je hebt verzonden als sect taris. Maar nog veel belangrijker dan deze cijfers is de kwaliteit van inzet. Je bent een perfectionist en een stylist, AFC moet altijd goi voor de dag komen, je bent iemand die verbindt, je hebt een he klein hartje én je bent een innovator van formaat: je was betrokken 1 de oprichting van de AFC-vriendelijke bedrijven in 1986 en suppc tersclub The Reds in 1993 en bij de komst van het Genootschap Ke Smiling. In die 25 jaar was je ook de grote man van het technis< beleid van AFC met die prachtige tweede plaats op de eeuwige ran lijst als proeve van bekwaamheid met behoud van identiteit. En t slot was je intensief betrokken bij het Zuidastraject, met de inrichtii van het nieuwe hoofdveld als hoogtepunt. Uiteraard ging e.e.a. ni aan je clubgenoten voorbij gegeven je Nobelprijs in 1987, je eij lidmaatschap in 1995 en je gouden speld van de KNVB. Prachti, prijzen, zeer verdiend. Kees we gaan je vreselijk missen, zeker ook humor en die paar minuutjes die je nodig had om het ons nog even i te leggen. Maar het is nu, na nog een extra jaar genoeg voor je g weest. Als bestuurder wel te verstaan, want je blijft betrokken. Kef super bedankt'. En dan Edwin. Ook erelid, in 2007 benoemd, eerder al lid van vt dienste in 1997, dit alles op basis van een geweldige staat van dier voor AFC. 'Jij bent een man waar je moeilijk om heen kan, die staat als een huis. Waar je geen loopje mee neemt. Ed dat moet ook geweest zijn in je voetbalcarrière: 259 x in AFC 1, op 2 novemb 1970 debuterend tegen Hollandia. In 1990 kwamen wij samen in I bestuur, waar je 2e penningmeester werd en dat bent gebleven 20 ja lang. Streng maar rechtvaardig heb je een lastige portefeuille exc< lent beheerd. Met je collega-penningmeesters Dick van der Klaau Bob Neseker, Nicolaas van Ommeren en Benno Honsdrecht heb altijd een goede samenwerking gehad, die wisten je op goede waarl te schatten. Binnen de club vervul je een voorbeeldfunctie. Ook b: nen het bestuur heb je dat 20 jaar gedaan. Je mening deed er alt: toe, er werd naar je geluisterd. Je was scherp op normen en waardi We hebben gelukkig ook veel gelachen. Relativeren hoorde er o j bij. Eén van de zaken die je als bestuurder hebt opgepakt is je aanw zigheid bij de poort bij de thuiswedstrijden van ons eerste. E poortwachterfunctie nam je zo serieus dat je vaak een groot deel v de eerste helft miste. Wij vinden dat kenmerkend voor je. Dat hee dat is wel zeker, ook veel indruk gemaakt op de bezoekers van o park. Ed ook jou gaan we missen als bestuurder, net als je grc vriend Kees'. Jullie vertrek slaat een flink gat. Maar we proberen het risico to zoveel mogelijk te beperken. We doen, om het eens modern te zc gen, aan damagecontrol. Daarom is het ons een groot genoegen c Kees Gehring en Edwin Geluk, vandaag op 1 juli 2010, te benoem tot Adviseur voor het Leven van het bestuur van AFC. Wij hopen van jullie adviezen, gevraagd en ongevraagd, nog in lengte van jar gebruik te maken. De voorzitter overhandigt vervolgens onder ova oneel applaus de bijbehorende oorkondes aan Kees en Edwin. 9/10 Contributies seizoen 2010-2011 en vaststelling begroti 2010-2011 De contributies en begroting hangen nauw samenhangen, deze c derwerpen zullen dan ook als zodanig worden gepresenteerd. Benno Honsdrecht deelt mee dat het bestuur besloten heeft de cont buties te verhogen. De contributies zien er dan als volgt uit: Senioren Senioren 18 - 23 jaar Senioren boven 60 jaar Jeugdleden Oud 330,= 285,= 195,= 260,= Nieuw 340,= 295,= 200,= 280,= Donateurs wordt verzocht minimaal 100,= euro te betalen. 5

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 11