i-±-l f\gF 21 juni 2010 88e jaargang nr. 11 Voormalig zami cinque onder de bezielende leiding van coach Lou Hekster had dit seizoen dan eindelijk de keuze gemaakt voor de veteranen. Als veteranen 1 mochten zij in een eigen, samengestelde competitie met gerenommeerde tegenstanders de dikwijls ongelijke strijd aangaan. In voorgaande seizoenen moesten zij ook dikwijls tegen 10, 15 of zelfs 20 jaar jongere tegenstanders spelen. Maar ja, dat waren geen voormalig le elftal spelers, zoals zij nu zijn tegengekomen. Kortom een verloren seizoen met slechts 4 puntjes, waarvan 3 punten omdat de tegenstander niet was komen opdagen. Enfin, de humor en de altijd weer gezellige 3e helft was er niet minder om. Volgend seizoen nieuwe ronden, nieuwe kan sen, in een andere poule. Veteranen 2 van ""kootsj"" Robby Lobatto had zich reeds voor de winterstop veilig gespeeld. Daarna was het over en zijn zij uiteindelijk als 1 le van de 14 geëindigd. Mede door blessures en vele afzeggingen was het iedere week weer puzzelen. Ook zij gaan het volgend seizoen in een andere poule proberen met hopelijk nog wat nieuwe spelers erbij. De veteranen 3, met nog steeds ""Marko"" (Marcel Koster voor intimi) aan het roer, is als 3e van onder geëindigd, maar hebben toch nog best wat puntjes bijeen gesprokkeld mede door hulp van diverse invallers die dikwijls niet te beroerd waren om een 2e wedstrijdje te spelen. Desal niettemin geldt ook hier dat de selectie in de breedte - met voetballers - zal moeten worden aangevuld. De 3e helft was altijd weer uitermate gezellig En daar gaat het toch (ook) om Tot zover het wel en wee van zat 1 tot en met veteranen 3. In sportief opzicht met een 4-tal kampioenen én 3x een 2e stek én géén degradanten een geweldig seizoen. Maar bovenal, de zaterdag blijft hot. Waar zelfs spelen om 17.00 uur voor menig team al geen (big) issue meer is. Het is altijd bij de thuiswedstrijden weer meer dan gezellig. Natuurlijk perfect ontvangen door Joop Kenter en zijn mannen. En opvallend was ook dat tegenstanders lang bleven hangen. Dat zegt toch (goed) genoeg?!. Maar ja, alles valt of staat ook met een perfecte organisatie zoals daar zijn, in willekeurige volgorde: Marjan Janssen met haar wedstrijdtafel. Tegenstander én scheidsrechters werden op meer dan AFC-waardige wijze altijd weer perfect ontvangen. Over scheidsrechters gesproken: wat te denken van onze eigen referee-corps. Onder coördinatie van Frans Juch waren alle, ook de lagere, teams voorzien van een scheidsrechter. Kom daar maar eens om bij een willekeurige andere amateurclub. Frans, Peter Brans, Adriaan Jeukens, Steve Ritfeld, Leo de Nobel, Erik Bos, Hans Dekkers, Appie Springer en Karei Kuijvenhoven. Hulde En dan natuurlijk het veelvuldig contact met Theo Janssen op het wedstrijdsecretariaat. Yvonne Steeman op de administratie, samen met vere nigingsmanager Henny Kottman. Alles liep eigenlijk weer ouderwets prima. En last but not least, we mopperen wel eens op hem, maar sport parkmanager Pm van de Meent met zijn mannen zorgden er toch iedere week weer voor dat alles er picobello uitzag. Met misschien één kantte kening dat het hoofdveld er misschien wel nog té mooi bij lag, zo aan het einde van het seizoen. Maar ja, daar heeft Hongarije nog dankbaar gebruik van mogen maken. Kortom het is weer een mooi seizoen geweest en ik dank dan ook mijn beide commissieleden Roy van Dijk en Jack Huiman, alsmede bestuurs lid seniorenvoetbal Ronald Koster voor de prettige samenwerking. Naschrift redactie: In het afgelopen seizoen is Sebo Woldringh verkozen tot Lid van Verdienste van onze club. En dat lijkt ons volledig terecht. Sebo zet zich namelijk al 21 jaar met grote toewijding in voor de zat-cie van AFC. Hulde 8. DE JONGE AFC'ERS Het seizoen 2009-2010 ligt al weer achter ons en zoals gebruikelijk wordt op het moment van het schrijven van dit verslag al weer druk gewerkt aan volgend seizoen. 1 Toch nemen we even de tijd om terug te kijken naar de afgelopen periode. Een aantal zaken waren nieuw en die zullen we eerst de revue laten passeren. De wens om de keeperstraining bij AFC verder vorm te geven kon worden ingevuld. Onder leiding van een nieuwe keeperscoördinator is in de eerste helft van het seizoen gestart met de selectiekeepers, maar na de winterstop konden ook de overige keepers specifieke training krijgen. Dat dit een succes is geweest blijkt alleen al uit het grote aantal jongens dat ook voor 'r volgend jaar gekozen heeft om onder de lat te staan. Een concept dat dus ook komend seizoen wordt doorgezet. I Ook nieuw was dat bij de selectieteams zowel de Al, de BI, de Cl als de Dl hun opwachting maakten in de eerste divisie van hun leeftijdsklas- se. Een bijzondere positie voor een amateurclub. Alleen de Al moet volgend jaar en stapje terug doen (zij konden door de samenvoeging van de 1 competities hun plek niet behouden), de overige teams handhaafden zich prima op dit niveau. En ook de tweede selectieteams in de jeugd pres teerden dit jaar uitstekend. Voor de E top stond een pilot op het menu met een 9 tegen 9 competitie op een veld waar gespeeld werd vanaf de randen van beide strafschop gebieden. Een leuke competitie met als direct gevolg dat de KNVB volgend seizoen een officiële pilot start in ons district waarbij 32 verenigin gen volgens dit concept gaan spelen. Dat AFC een flink aantal spelers heeft is bekend, maar sinds afgelopen seizoen prijzen we ons ook gelukkig met een team jeugdscheidsrechters uit eigen jeugd die iedere week de wedstrijden bij de D E en F pupillen fluiten. En aanvullend daarop hebben een aantal volwassenen uit de club een cursus gevolgd om de oudere jeugd te fluiten. Een lang gekoesterde wens om dit structureel te organiseren is hier mee in vervulling gegaan. Groter in aantal en minstens zo belangrijk zijn alle overige teams in de jeugdafdeling. Het is eerder gezegd, winnen is niet altijd het hoogste doel, maar ook hier konden we toch veel kampioenen begroeten. Wat te denken van de volgende winnaars: D5, D9, D10, E3, E5, E7, F1 en F7. De volgende teams werden zelfs twee keer kampioen: B3, D8, F5 Ien F10. Daarnaast wisten onze Cl en D3 de KNVB-Beker te winnen. De teams die geen kampioen konden worden hebben grotendeels toch een heel leuk seizoen meegemaakt, waarbij ook alle waardering uitgaat naar de leiders van die teams. Het wordt wel eens vergeten maar actieve en goede leiders maken een seizoen voor de spelers vaak tot een succes. Gelukkig heeft AFC een groot aantal van dit soort actieve en enthousiaste vrijwilligers. Ook bij de Champions League en World Cup steunen de trainers met name op zaterdag op deze leiders. Het succes en spelplezier in deze com petitie was dit jaar groot. Onze evenementencommissie draaide weer op volle toeren. Met de start in de herfstvakantie middels de herfst 2 daagse, maakten zij zich op j- voor zonder uitzondering succesvolle en drukbezochte evenementen. Het Sinterklaasfeest voor de allerjongsten, Het kerstdiner voor de C junio ren, ons Superstarts Spektakel in Borchland en als afsluiting een zeer zonnige mini WK. Met veel hulp, creativiteit en doorzettingsvermogen kon na ieder evenement met tevredenheid worden teruggeblikt.

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 8