UF~ei 21 juni 2010 88e jaargang nr. 11 ia* met 0-3. De laatste wedstrijd op het programma was Westlandia - Be Quick. Westlandia moest met meer dan drie doelpunten verschil winnen. Zij bleven echter steken op een 3-0 overwinning, en voor AFC ging het sprookje door. De tegenstander was Excelsior'30 uit Rijssen. In Am sterdam werd met 4-2 gewonnen, en de basis was gelegd. In Rijssen trachtte Excelsior met powerplay snel te scoren, maar het was juist AFC die op een slimme wijze wist te scoren, om vervolgens met 0-3 af te reizen naar Amsterdam. Onze tegenstander in de Finale was Rijnsburgse Boys. De KNVB bleek besloten te hebben om via loting vooraf een van de finalisten thuis te laten spelen. Helaas moest AFC naar het hol van de leeuw. Vol zelfvertrouwen werd gestreden tegen een sterke tegenstander. Na een 1-0 achterstand volgde de 1-1, en naarmate de wedstrijd vor derde leek AFC de schaal te gaan binnen halen. Jammer genoeg wist Rijnsburgse Boys in het laatste kwart van de wedstrijd na een uitval te scoren, en was in staat om de wedstrijd volledig te laten kantelen. Uiteindelijk werd er verloren met 6-1 Een geflatteerde uitslag. AFC 2 was zeer dicht bij het Kampioensschap van Nederland Een geweldig seizoen met een jonge enthousiaste groep werd op 12 juni afgesloten. 6. ZONDAG SENIOREN 3 T/M 11 Patrick Reddering bericht namens de elftalcommissie B als volgt: Samenstelling B-commissie De B-commissie bestond afgelopen seizoen uit Patrick Reddering (voorzitter), Max Flam (secretaris), Lars Boering (commissaris), Rogier de Boer (commissaris) en Seth van Straten (commissaris). Patrick Reddering en Rogier de Boer hielden zich binnen de elftalcommissie bezig met de begeleiding van de zondag 3 tot en met de zondag 5. Seth van Straten met de zondag 6 tot en met de zondag 9. En Max Flam met de zondag 10 en zondag 11. Lars Boering heeft de commissie halverwege het seizoen verlaten en Rogier de Boer heeft onlangs aangegeven zijn werk zaamheden voor de commissie te beëindigen. De overige drie leden zullen het nieuwe seizoen doorgaan met de B-commissie. T rainer/trainingen Martin Verburg was afgelopen seizoen trainer van de zondag 3. Hij werd daarbij geassisteerd door elftalleider Cocky van Duivenbode. Beiden zullen ze het komende seizoen weer de begeleiding van de zondag 3 op zich nemen. De training van de overige zondagteams stond onder lei ding van Kees Bregman. Op de zondag was Kees op de club aanwezig om de wedstrijden van de verschillende teams te bekijken en indien nodig te coachen. Omdat onze aanvoerders en spelers blij zijn met de aanwijzingen die Kees ze geeft, zal hij in het nieuwe seizoen - naast zijn trainersschap - deze coachingsrol bij de wedstrijden blijven vervullen. Scheidsrechters Dankzij de regelmatige inzet van onze eigen scheidsrechters Gerrit Altena, Erik Bos, Hans Elias, Herman Fritzsche, Adriaan Jeukens, Frans Jüch, Karei Kuyvenhoven, Leo de Nobel, Steve Ritfeld en Ap Springer was het mogelijk praktisch alle thuiswedstrijden van onze zondagteams te laten leiden door eigen scheidsrechters. Ook konden wij op de medewerking van onze eigen scheidsrechters rekenen bij de ABC/The Reds Cup 2010. Als club mogen we daarom zeer trots zijn op ons eigen scheidsrechterskorpsHerman Fritzsche zal het nieuwe seizoen niet terugke ren als scheidsrechter. Hij heeft jarenlang de wedstrijden van onze zondagteams gefloten, maar zet nu een punt achter zijn scheidsrechterscarrie- re. Namens de spelers willen we Herman bedanken voor zijn inzet en deskundige leiding in de afgelopen jaren. Bestuur In het bestuur heeft Ronald Koster het seniorenvoetbal in zijn portefeuille. Samen met hem en de leden van de elftalcommisie C werd veel tot stand gebracht. Wij bedanken Ronald wederom voor zijn ondersteuning en adviezen. Administratie Dankzij de hulp en ondersteuning van Theo Janssen en Yvonne Steeman op de administratie werd ons veel werk uit handen genomen en konden we onze aanvoerders en spelers altijd goed informeren over diverse relevante voetbalzaken. De afgelopen weken hebben ze samen met onze verenigingsmanager Henny Kotmann weer veel werk verzet ter voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen. Grote klasse! Wedstrijdsecretariaat Elke zondag werd de wedstrijdtafel op uitstekende wijze bemand door Theo Janssen. Een prima gastheer voor aanvoerders, leiders en scheids rechters. Zijn betrokken en actieve bijdrage heeft ook grote waardering bij onze eigen aanvoerders. Sportpark De organisatie van de kleedkamers, materialen en velden op ons vernieuwde sportpark werden door de inzet van Pim van de Meent en zijn vaste team tot volle tevredenheid uitgevoerd. Onze teams worden elke zondag uitstekend opgevangen en begeleid. En ik zeg het nog maar eens. In vergelijking met veel andere clubs in onze regio is de accommodatie van AFC altijd prima verzorgd. Teams Zondag 3 onder leiding van trainer Martin Verburg en leider Cocky van Duivenbode presteerde goed en is, net als het vorige seizoen, op de derde plaats geëindigd. Het team heeft vanaf de start van het seizoen zeer lang bovenaan gestaan. Via de nacompetitie is het helaas niet gelukt om te promoveren naar de reserve le klasse. Manus Polling en Rick Vermeulen hebben na jarenlange 'trouwe dienst' aangegeven te stoppen bij de zondag 3. De overige spelers gaan allemaal door en samen met enkele nieuwe versterkingen staat er in augustus dus weer een ambitieuze groep aan de start. Zondag 4 met de aanvoerders Raymond Pekel en Gianni Termaaten heeft een zwaar seizoen achter de rug. Het valt niet mee om als enige vierde elftal in een poule te spelen tegen bijna allemaal tweede (selectie)elftallen. Gelukkig heeft het team zich in de reserve 3e klasse weten te hand haven en zal de vaste kern van spelers, met weer een jaartje meer ervaring en aangevuld met een aantal nieuwe spelers, doorgaan. Zondag 5 met aanvoerder Patrick Reddering heeft een nogal wisselvallig seizoen achter de rug in de reserve 4e klasse. Gedurende het hele seizoen speelde het team tegen de hoger geklasseerde ploegen zijn beste wedstrijden. Zo werden er er tegen de nummers één en drie uit de eindklassering in totaal negen punten behaald. Van de op papier mindere en gelijkwaardige ploegen werd helaas te vaak verloren. Met vier nieuwe spelers erbij heeft het team nu al veel zin om aan het nieuwe seizoen te beginnen. Zondag 6 onder leiding van aanvoerder Teun Linthorst, heeft afgelopen seizoen mede vanwege enkele hardnekkige blessures sportief gezien een minder seizoen gedraaid. Desondanks hadden de heren in de reserve 5e klasse, als een hecht vriendenteam, veel plezier. Ook komend sei zoen zal dit team uitkomen in de regio buiten Amsterdam. Met een zeer goede opkomst bij de trainingen, overigens nog opzoek naar een nieuwe keeper, kijkt men uit naar het nieuwe seizoen.

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 6