Zondag 2 21 juni 2010 88e jaargang nr. 11 Tijdens de rust werden alle jeugdige kampioen op het veld gehuldigd door niemand minder dan Jack van Gelder en jeugd voorzitter Brian Speelman. Helaas heb ik dit spektakel moeten missen, net als het doelpunt begin tweede helft 0-2, omdat ik mijn zoon (zeer tegen zijn zin) naar huis moest brengen. Ondanks de aanvallende wissel, Daryl van Mieghem voor Said Mou- mane, konden we niet echt gevaarlijk worden. De Treffers liep verder uit naar 0-3. Het inbrengen van Raymond Ruijter en Bertjan Wijers zorgde helaas ook niet voor een ommekeer. Bij de 1-3 van Chelton Linger, na goed storen van de onvermoeibare Sjoerd Jens, had ik nog hoop op een stunt, a la VVSB, Chabab of Haaglandia nu ik dit schrijf realiseer ik me dat dit allemaal uitwed strijden waren). Helaas het zat er vandaag niet in, teveel spelers zaten niet lekker in de wedstrijd. Hoe zoiets komt, dat zal altijd de vraag blijven, maar dat De Treffers de betere ploeg was is een feit. Zij hebben verdiend ge wonnen en mogen nog hopen op het kampioenschap bij de Zondag Amateurs en het algeheel kampioenschap van Nederland. Overall een sportieve wedstrijd onder de goede leiding van scheids rechter Tempelaar. Na afloop was het toch nog lang gezellig, met onze huis DJ aan de knoppen. Zondag nog de laatste wedstrijd tegen Gemert uit, waar de sportieve plicht roept. Schrijft u vandaag nog in voor de busreis gesponsord door Supportersclub The Reds, bduis@ziggo.nl of tel 06-46160111. Cor Ten Bosch zei na afloop dat hij het seizoen in stijl en dus met een overwinning wil afsluiten. Spelers, begeleiding en iedereen die heeft bijgedragen aan dit fantasti sche seizoen, bij deze hartelijk dank!! Voor de statistieken: 8e minuut: 0-1 Tony de Groot, 48e minuut 0-2 Said Echargui, 55e minuut 0-3 Tony de Groot, 65e minuut 1-3 Chel ton Linger, 80e minuut 1-4 Said Echargui Benno Honsdrecht Opstelling AFC: Raymon van Emmerik, Benjamin Pinto, Mike Ruij ter, Peter Post, Said Moumane (46e Daryl van MieghemWillem Scheer ens, Laurens Samsom (75 e Bertjan Wijers), Wout Meulemans (73e Raymon Ruijter), Magid Jansen, Sjoerd Jens, Chelton Linger. Zondag 30 mei 2010: Gemert - AFC 1-0) 1-0 Achteraf bezien was de vroege goal van topspits Bas v.d. Reijken van Gemert genoeg voor de drie punten. De ploeg van coach Bert Ruijsch bracht zichzelf in een riante positie en heeft de beste papieren voor de titel van de zondagamateurs, want het heeft aan een gelijkspel genoeg tegen De Treffers a.s. zondag in Groesbeek. Voor AFC zit het seizoen er op, en wat voor een seizoen, eentje met een gouden rand. Een nacompetitie waar veel meer inzat, maar er niet uitkwam en dat is spijtig. Maar terugkijkend op dit bewogen seizoen heerste blijdschap en tevredenheid, want de ploeg van coach Cor ten Bosch scoorde veel plussen dit seizoen, dat het in de nacompetitie niet lukte is soms niet te verklaren. De ploeg verloor van De Treffers en was nagenoeg uitgeschakeld om verder nog een rol van betekenis te spelen. De pijp was leeg, alhoewel de ploeg er alles aan heeft ge daan om in deze ontmoeting tegen Gemert nog een goed resultaat te behalen. Eerste helft De ploeg startte niet optimaal kun je wel stellen, want na zo'n half minuutje spelen kopte Bas v.d. Reijken de 1-0 al binnen en barstte het fanfarekorps los op het prachtige complex van Gemert. Het leed werd voor Ten Bosch alleen nog maar erger, want rond de 10e minuut viel ook Laurens Samsom uit en werd het spel er niet beter op. Gemert had duidelijk de overhand en ging het op zoek naar treffer twee. Erik van Dijk en c.s. probeerden drie maal van afstand te scoren, maar sluitpost Kerwin Hartman, die Raymon van Emmerik verving, stond paraat en ging dat feest niet door. Wel had Sjoerd Jens pech met een halve omhaal, maar het zou toch tot zo'n twintig minuten voor het einde van de eerste helft duren voordat AFC gevaarlijker werd en beter in het spel kwam en de kan sen over en weer verdeeld werden. Inzetten van het Gemert duo Jens Leyten en Bas v.d. Reijken werden wederom verijdeld, maar de grootste kansen op de gelijkmaker kreeg AFC, eerst Chelton Linger en vijf minuten voor rust Tatchary Langguth, invaller voor Laurens Samsom, die een uitbraak van de snelle Daryl van Mieghem niet afrondde en zo de 1-0 op het scorebord bleef staan. Tweede helft Deze tweede helft kwam de ploeg van Cor ten Bosch veel beter uit de startblokken, beide ploegen waren aan elkaar gewaagd. De 'Reds' ontsnapte echter toen weer v.d. Reijken inkopte, maar de bal raakte de paal en kwam keeper Hartman met de schrik vrij en herstelde zich op tijd op een inzet van de goedspelende Erik van Dijk. De snelle spelhervatting van sluitpost Hartman bracht Magid Jansen in riante positie, maar er werd echter niet gescoord. De wedstrijd bleef spannend ook omdat Gemert het verschil niet kon maken en AFC daardoor in de wedstrijd bleef en hoopte op de ene bal die goed uit zou pakken. En die leek te vallen rond de 55e minuut, toen eerst Sjoerd Jens inschoot en vervolgens Magid Jansen in de rebound naast schoot en AFC weer een mogelijkheid onbenut liet. Het duel kon alle kanten op en het was wachten wie als eerste zou scoren. Over en weer kwamen de kansen, en helemaal voor Gemert de laatste tien minuten, toen inmiddels Said Moumane door een onge lukkige samenloop tegen rood aanliep en was het een wonder te noe men dat de 1-0 stand bleef staan, omdat beide ploegen te kwistig omgingen met de kansen. Na afloop sprak ik met coach Cor ten Bosch Ja, Cor, en zo eindigt dan het seizoen voor AFC hier in Gemert met een nederlaag. "Toch wel zuur, als je naar de eerste 25 minuten kijkt, moet ik stellen dat deze minuten de slechtste zijn uit de laatste vier wedstrijden. Het leek helemaal nergens op, drie klassen verschil tussen Gemert en AFC. In de eerste al aangegeven 25 minuten en dan na 30 seconden al op achterstand, dus het ging niet van een leien dakje en gelijk ook Laurens Samsom geblesseerd het veld uit, dus was het zoeken naar de juiste tred". Eindfase eerste helft hersteld de ploeg zich en trekt dat door in de tweede helft. "Ik moet de ploeg complimenteren met vooral de veel betere tweede helft, volwaardig, we hadden meer verdiend dan deze nederlaag. Ik kijk alleen naar mijn ploeg en ik weet dat mijn ploeg in twee wed strijden tegen Gemert denk ik wel tien!twaalf kansen gecreëerd heb ben, maar dan moet je ze wel maken en dat heeft ons genekt". Wat is jouw verklaring hiervoor, want AFC scoort altijd. In de competitie meen ik 64 goals in 26 wedstrijden, niet niks, en in deze competitie lukt het niet. "Ja, dat ga je jezelf ook afvragen, de meest producerende ploeg in de klasse A en in deze kleine competitie lukt het niet. Als je de wedstrij den terugleest, hebben we 100% kansen laten liggen en ontbrak ook een deel geluk, denk ik, en is een doelpunt veelzeggend. We creëren wel, maar scoren niet, en ik denk dat de ploeg toe is aan rust. In principe waren we eigenlijk al uitgespeeld, maar de jongens hebben er alles aan gedaan om een beter resultaat te behalen, helaas". Wat nu Cor, lekker op vakantie? "Je valt nu in een enorm gat, je bent zo intensief bezig geweest met deze groep, dit was toch prachtig om dit weer met deze club te erva ren en weer een brok ervaring opdoen, wat ook zo mooi was, de supporters, als je naar vandaag kijkt, een bus mee met supporters dat gebeurt eigenlijk nooit. En dan zo'n laatste wedstrijd, dan staan ze er weer, een groot bedankje waard. We hadden ze een waardiger slot van deze wedstrijd willen geven en een betere uitslag willen neerzet ten, jammer het zij zo Tot slot Cor, staat er deze week nog iets op het programma? Deze week hebben we een training als afsluiting en dan moeten we maar een aan de vakantie gaan denken, want over een maand gaan we al weer beginnen En hier weer terugkomen in de Topklasse bij Gemert? (schaterlachend) "Volgend jaar zijn we hier weer, ik moet zeggen dat de entourage hier geweldig is, veel publiek en veel activiteiten, prachtig". Door Hennie van de Weerd (verslaggever hoofdklasse amateurs zondag) 17 mei 2010: Be Quick 1887 2 - AFC 2 0-3 De ploeg van Wessel Colijn en Joey van Leijenhorst heeft afgelopen zondag een mooie 0-3 overwinning behaald op Be Quick 1887. Op het prachtige sportpark "Stadion Esserberg" in Groningen gingen de beloftes sterk van start. In een sportieve wedstrijd trok AFC al snel de wedstrijd naar zich toe en werd de marge vlak voor rust verdub beld naar 0-2. Tien minuten voor tijd werd het 0-3 en was de winst binnen. De laatste 5 minuten van de wedstrijd verzuimde de ploeg om nog verder uit te lopen.

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 21