Cp^c) 18M Na de rust had AFC aanvankelijk het beste van het spel. De wedstrijd had beslist kunnen worden. Laurens Samsom pegelde op de keeper, een kopbal van Peter Post verdween maar net naast het doel en er waren wat halve mogelijkhe den voor Sjoerd Jens en Magid Jansen. In verwoede pogingen leek De Treffers zich voorbij te lopen. Behoudens een paar drukke momenten voor het doel van Raymon van Emmerik had de AFC- verdediging de zaken goed onder controle. Eenmaal kwam men goed weg, toen een kopbal van Said Ercharguil uit een voorzet de paal schampte. Echt uitgespeelde kansen waren er echter niet. En toch viel de gelijkmaker. In de 82e minuut een corner van links. De bal kon maar half weggewerkt worden en in een wirwar van spe lers kon de ingevallen Rick van den Langenberg de 1-1 aantekenen. Nadat de scheidsrechter vijf minuten blessuretijd had bijgetrokken eindigde dit boeiende duel in 1-1, een stand, waarmee zowel De Treffers als AFC mee konden leven, hoewel met een beetje geluk de drie punten mee naar Amsterdam hadden genomen kunnen worden. De aansluitende serie strafschoppen werd met 3-1 gewonnen door De Treffers. Op zijn zachtst gezegd werden de penalty's door AFC niet bijster best genomen. Alleen Laurens Samsom scoorde. Mike Ruyter, Magid Jansen, Peter Post en topscorer Sjoerd Jens misten. Het is niet te hopen, dat een ander de doorslag geeft aan het eind van de rit. Voor zover ik weet is het nog niet voorgekomen, maar ik kan me vergissen. De Treffers kent een grote supportersschare, die erg meeleeft, maar in mijn beleving wel eens een beetje te erg. Afgeven op een scheidsrech ter en het vragen om gele kaarten is niet iets, dat bij de schrijver van dit artikel past. Rest mij nog te vermelden, dat ik bijzonder prettig ontvangen ben door de PR-functionaris van De Treffers, Mieke Ver- straaten, waarvoor mijn dank. Na 248 km en een kleine drie uur in de auto arriveerde ik om 18.15 uur weer in Woerden. Zondag de volgende wedstrijd tegen Gemert, dat vele supporters zal meebrengen. Gemert heeft in zijn elftal de topscorer uit de Zondag hoofdklassen, Bas van der Reijken, hij heeft er dit seizoen al 25 in liggen. Hans van der Vlist Opstelling AFC: Raymon van Emmerik, Said Moumane, Peter Post, Mike Ruyter, Willem Scheerens, Enrico Patrick, Lutzen Brink, Magid Jansen, Laurens Samsom, Steve Kenepa (82. Darryl van Mieghem), Sjoerd Jens Op vakantie: Chelton Linger. Geblesseerd: Wout Meulemans P.S.: Enrico Patrick, de pijlsnelle rechtervleugelverdediger, die zich de laatste maanden uitstekend ontwikkeld heeft speelt waarschijnlijk volgend seizoen op de basis van een jeugdcontract bij Heerenveen. Zondag 17 mei 2010 AFC - Gemert 0 - 0 Gisteravond nog even Louis zijn 2e prijs zien pakken met een ruime overwinning van 4-0 tegen Werder wat zielig moest toekijken hoe Bayern ze werkelijk helemaal zoek speelde. A.s. zaterdag gaat hij zijn 3e prijs pakken, tenminste, als Inter gaat voetballen, maar als Mourinho en zijn mannen weer in de "handba lopstelling" gaan, dan kan het lastig worden, maar Bayern bezit zo veel klasse dat "onze jongens" de cup met de grote oren op gaan halen in Madrid. Overigens ben ik voor Bayern, ja echt, moet het eerlijk toegeven, ben nog nooit voor een Duitse club geweest en Louis is toch naast dat hij een beetje eng is, wel geniaal. Hij zet met mooi voetbal het Duitse en in het kielzog het Nederlandse voetbal, toch zeer verdienstelijk op de kaart met zeer attractief voetbal, want dat ze goed voetbal spelen lijkt me zacht uitgedrukt. Mijn kinderen spelen op de Playstation en zijn Bayern op dit moment in plaats van Chelsea of Barcelona. De computer kon het zelf bijna niet geloven, want Bayern wordt op dit moment vanuit de hele wereld als favoriete team gedownload....toch een verdienste van Louis. Maar laten we het over AFC - Gemert hebben, ons cadeautje vanwege ons Hoofdklasse A kampioenschap, een heerlijk cadeau. Nadat we afgelopen donderdag met een gelijkspel uit Groesbeek waren terugge komen, kwam vandaag een afvaardiging van Gemert naar Goed Ge noeg. Gemert is kampioen geworden in B en met 2 punten voorsprong op Baronie, waar wij ooit nog eens in de competitie tegen hebben gespeeld (2001-2003) en tegen hebben gebekerd. Gemert heeft een kleine 30.000 inwoners en de plaatselijke AH had een aantal bussen aangeboden om de velen supporters te transporteren van G naar A. Daar kwam de optocht zwart-witte massa aan de ach terzijde of voorzijde van ons clubhuis. Uitgedost met pruiken, vlag gen en toeters kwamen ze massaal achter hun team staan. De broodjes worst gingen met 4 tegelijk over de toonbank en waren dan ook voor dat de wedstrijd kon beginnen al uitverkocht. Laat ik niet overdrijven, maar ik schat dat er zo'n 1800 toeschouwers aanwezig waren en het was een prachtig gezicht om ons hoofdveld met alles eromheen erbij te zien liggen. 21 juni 2010 88e jaargang nr. 11 Beide teams betraden op de tune van Koning Voetbal het veld en het mocht beginnen. AFC startte prima aan de wedstrijd en zette de blauw witten (hun uittenue in plaats van zwart-wit)) vast op eigen helft. Deze verdedigden keurig en het was in de 20e minuut een schotkans voor Magid Jansen die het kansenfestival inzette. Schot van Laurens Samsom, kopbal van Peter Post en later dezelfde speler met een vol ley op de lat om af te sluiten met een schot van Steve Kenepa. Gemert mocht blij zijn met deze 0-0 bij rust want AFC had gewoon afstand moeten nemen. Het is een kort verslag van deze eerste 45 minuten, maar AFC speelde zeer goed en attractief voetbal met mijn hoogtepunt, de aanname van Lutzen Brink die een hoge bal op wel zo'n prachtige manier "dood- legde", een genot om deze actie zo fantastisch uitgevoerd te zien worden. Gemert kwam niet echt los uit de greep van de Reds, maar verdedigde keurig en beheerst. Na rust speelde onze mannen richting ABN-AMRO en daar vallen vaak mooie doelpunten. Toch was het Gemert dat langzaam vanuit de verdediging het middenveld opzocht en daardoor leek even alsof zij een veldoverwicht hadden. Op 2 schoten na was het niet echt gevaar lijk en waren het Peter Post en Mike Ruijter die topscorer van de Hoofdklasse Bas van der Rijken in hun zak hadden. Maar ook de verdedigers van Gemert speelden prima en het waren voornamelijk de achterhoede van beide teams die de voorhoede het voetballen haast onmogelijk maakten. Alhoewel, AFC had wederom de beste kansen en naast wat kleine kansjes was het schot van Daryl van Mieghem een doelpunt waard geweest, maar onderkant lat en voorkant lijn gaven de bal geen kans om het net te toucheren. De scheidsrechter blies voor het einde, 0-0. De penalty reeks werd door AFC met 4-3 gewonnen, maar doet me toch een beetje E en F pupillen-achtig aan. AFC had meer verdiend en Gemert was tevreden met een punt en gingen al zingend de bus weer in om de trip van 2 uur te doorstaan. Het was een mooi pot voetbal en alles is nog mogelijk in deze poule. A.s. zaterdag speelt Gemert thuis tegen de Treffers en een gelijkspel zou mooi zijn. Bij 2x winst voor de onzen zijn we er, maar ik zou zeggen tegen spelers, begeleiding, toeschouwers en iedereen die langs de lijn staat: geniet, geniet met volle teugen van dit soort wedstrijden, want hier doen we het voor. 27 mei om 19.30 uur thuis tegen de Treffers en 30 mei uit naar Ge mert, er zal hopelijk nog een bus extra besteld moeten worden. Ronald Koster Opstelling: Raymon van Emmerik, Said Moumane, Willem Scheerens, Peter Post, Laurens Samson, Steve Kenepa, Sjoerd Jens, Enrico Patrick, Magid Jansen, Lutzen Brink, Mike Ruijter. Invallers: Daryl van Mieghem, Chelton Linger en Kevin Vermeij. Donderdagavond 1 juni 2010: AFC -De Treffers 1-4 (0-1) Alle ingrediënten voor een mooie pot voetbal waren aanwezig. De Treffers moest winnen na de verassende nederlaag tegen Gemert en AFC had ook niet veel aan een gelijkspel, Een grasmat om te zoenen en veel jeugdige supporters op de tribune, gewapend met mooie AFC vlaggetjes. Zonder te overdrijven, het hoofdveld heeft er nog nooit zo mooi bijgelegen. De lijnen mooi dik, wit en recht, en door de lichte regen een perfecte grasmat, gewoon een eer om op te mogen spelen! Ik denk dat toeschouwer Danny Blind binnenkort Pim belt om naar zijn geheim te vragen. Genoeg over de grasmat, de wedstrijd.... Wegens blessures en schorsingen ontbraken, Lutzen Brink, Steve Kenepa, Dwight Gefferie en Enrico Patrick. Gelukkig waren Wout Meulemans en Benjamin Pinto weer fit genoeg om te spelen. De opstelling was daardoor iets anders dan we de laatste weken gewend waren. Daar was de eerste minuten niks van te merken. AFC kwam wervelend uit de startblokken. Voor de vaste toeschouwers goed en wel hun plek op de dijk en achter het doel van de uitstekende keeper van De Treffers hadden ingenomen was het Said Moumane die in de le minuut goed door kwam over links, de kopbal van Sjoerd Jens ging maar net naast. Vlak daarna een zelfde actie van Said met nu een kopbal van Magid Jans sen. En in de 5e minuut de derde kans, die ik eigenlijk al telde. Een mooie steekpass zette Magid vrij voor de keeper, hij kapte goed naar binnen en schoot met rechts in de korte hoek, helaas kon een verdedi ger op de lijn een treffer voorkomen. Vlak daarna in de 8e minuut een mooie aanval van De Treffers, Raymon van Emmerik geklopt in de korte hoek en het stond zowaar 0-1. AFC raakte vanaf dat moment de controle over de wedstrijd kwijt, op enkele gevaarlijke momenten tegen het einde van de eerste helft na. Vermeldenswaardig is nog de geweldige redding van Raymon op een schot van dichtbij, waardoor we met een 0-1 achterstand de rust in gingen.

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 20