Medische commissie Zondag 1 Insmeren die handel!? 21 juni 2010 88e jaargang nr. 11 Amsterdam dat in 2018 of 2022 de WK georganiseerd gaan worden in Nederland en België. Het was onlangs een niet geringe verrassing voor kunstenares Ans Markus, dat haar schilderijenexpositie in het Amstelveense Museum Jan van der Togt door Zilveren Ploeger Ivo Niehe geopend werd. Ivo deed dit op een enorm leuke manier, waarbij hij de grote kwalitei ten van Ans Markus niet onder stoelen of banken stak. Mijn twee lingbroer Hans schreef er in het Amstelveens Nieuwsblad zijn wekelijkse column over. Er kwam uiteraard, als AFC-ers bij elkaar, met clubgenoot Ivo een gesprek. Ter sprake kwam natuurlijk het kampioenschap waarbij Ivo ook nog met een blijde glimlach liet weten, dat zoon Gijs in AFC gaat voetballen. Zo zie je maar, op welke plek dan ook, AFC-ers kom je overal tegen. DWS, in het verleden een vereniging waarmede onze club vele goede en mooie contacten heeft onderhouden is na een beslissingswedstrijd tegen een andere voor ons bekende club in Amsterdam te weten DCG gedegradeerd naar de 3e klasse. Het is jammer dat veel Amsterdamse verenigingen tegen wie wij vele wedstrijden hebben gespeeld naar lagere regionen degraderen. Wij wensen DWS veel sterkte en succes in het seizoen 2010-2011. Het Parool wijdde aandacht aan de wedstrijden Voetbal met Musi calsterren, welke op 14 juni jl. op ons sportpark werden gespeeld. Het team van de Musical Sound of Music was de winnaar in een wedstrijd tegen het team Mary Poppins. Op een foto zien wij organi sator en actrice Janke Dekker, echtgenote van ons lid Tom Egbers. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg. In mijn vorige column vermeldde ik de verjaardag van Zilveren Ploeger Jan Meijer. Ik vergat hierbij te vermelden dat hij op 21 mei. jl. zijn 80e verjaardag vierde. Jan voetbalde in een van de Zaterdagelftallen en was een lange tijd na het beëindigen van zijn honkbalcarrière voorzitter van de ABC (Amsterdamse Baseball Club). Jan is samen met echtgenote Gerda een trouw supporter van de wedstrijden van ons le elftal. Namens de AFC onze felicitaties en wensen wij Jan samen met zijn Gerda nog een aantal gelukkige en gezonde jaren. Onze leden Bob v.d. Bergh, Frank Bouman, Edwin Geluk, Hans Slaap en Hugo Walker hebben met hem in het eerste negental van ABC gehonkbald. En dan nu de komende verjaardagen: Benno Leeser (22/6) - Hans Geusebroek (24/6 - 70 jaar) AFC-Ridder Dick Moesbergen (25/6 - 82 jaar jong) - Nobelprijswinnaar Wim Crouwel (30/6) Nobelprijswinnaar Ko Groszenipper (30/6) - AFC-Ridder Guus Graanboom (30/6) - AFC-Ridder George Wijnand (5/7 - 85 jaar jong) - AFC-Ridder Bob Neseker (5/7) - AFC-Ridder Arthur Reddering (6/7) - AFC-Ridder Donald Speelman (7/7) - AFC- Ridder Bob Wildeboer (7/7) - Lid van Verdienste en Nobelprijs winnaar Hans Elias (8/7) - AFC-Ridder Ger Smit (12/7) - Lid van Verdienste en Nobelprijswinnaar Peter Roosenschoon (14/7) - Etienne Spee (15/7) - AFC-Ridder: Cees Bouwens (16/7 - 84 jaar jong) - AFC-Ridder Bob v.d. Bergh (16/7) - AFC-Ridder Hans Woudstara (17/7 - 75 jaar) - Fred ten Nijenhuis (19/7) - AFC-Ridder Max de Bruin (23/7 - 75 jaar) - AFC-Ridder Ton Nooij (25/7 - 80 jaar) - Hans Dukker (2/8) - Henk Gamelkoorn (3/8) - AFC- Ridder en Lid van Verdienste en Nobelprijswinnaar Frans Haubrich (3/8 - 70 jaar) - Frank Bouman 9/8) - AFC-Ridder Hans Loonstijn (13/8) - Nobelprijswinnaar Fred Laarhoven 17/8) - Harry Schoemaker (21/8). Aan al deze jarigen onze welgemeende gelukwensen. Deze bijdrage is de laatste van mij in het verenigingsjaar 2009-2010. Ik wens u allen een prettige zomer en een fijne vacantie en hoop u wellicht aan de start van het nieuwe voetbalseizoen weer te mogen ontmoeten. Johan de Bie De competitie is gespeeld, A.F.C. naar de Topklasse en de toernooien staan voor de deur, dus breekt de vakantie aan. Zomervakantie, ondanks cola en chips binnen handbereik blijkt zelfs voor het gehele betaalde voetbal een voedingadvies te circuleren. De Medische Commissie vaart graag mee op moderne inzichten en adviseert onze Topamateurs dit mogelijk na te volgen. Door regelmatig iets te eten voorkom je dat je opeens heel veel trek krijgt en gaat zitten snaaien. Tips om regelmatig te eten zijn: altijd ontbijten als je uit bed komt al is het pas laat in de ochtend. neem na elke 3 tot 4 uur iets te eten wat wel gezond is. Gezonde tussendoortjes zijn: biscuits als Liga of Sultana, ontbijt koek, eierkoek, krentenbol, rijstwafel, lange vingers, crackers(evt. belegd), muesli- of sportrepen, vruchtenyoghurt, kwark, alle soorten vers fruit of fruitshakes, een soepje, gedroogd fruit zoals rozijnen en vijgen, rijstcrackers, zoute Japanse mix of vruchtenvlaai. Het is vakantie, dus weinig beweging en veel suikers, dan sla je deze energie op in vet (love-handles rondom je buik) Veel suikers bevind zich in frisdranken en siropen te zoete "sporf'drankjes, alle soorten snoep en te veel enkelvoudige suiker in thee en koffie. Wil je toch even vetbekken, miniseer dit tot maximaal twee keer per week. Dit is beter dan elke dag een beetje. Te vette happen zijn: crois sants, donut, broodje kroket, saucijzenbroodje, pizzapunt, hotdog, bapao broodje, gevulde koek, sprits, glacé- en cocuskoeken, snoep met chocola, alle soorten chips, frites met mayo of een frikadel. Gezonde shake voor 2 personen: Doe een geheel bakje aardbeien in een blender, voeg een scheut ma gere yoghurt en spa rood toe. Laat geheel 1 minuut draaien en schenk de mix in twee grote glazen. Gezondheid! Over gezondheid gesproken. Geniet van de zon, maar zorg dat je niet verbrandt. Denk daarom op tijd aan zonbescherming en help anderen eraan te denken. Tip: Smeer de onbedekte huid minimaal met een factor 20, ga niet uitgebreid in de zon tussen 12.00 en 15.00 uur, draag een hoofddeksel en ga zeker uit de zon als je huid vreemd reageert met uitslag, jeuk of erg snelle verbranding, (zie: verstandig zonnen bij K.W.F. Kankerbe strijding) Je zult zien dat op de eerste training na je vakantie de trainer verbaasd zal zijn en een basisplaats is gegarandeerd en misschien is Ne derland Wereldkampioen!!?? De Medische Commissie, Lex Swaan arts 06 53674434, Wim Crou wel mail wim.crouwel@xs4all.nl, Frank Tilmans 020 6440070 en Co Groszenipper 06 44352970 wenst de A.F.C. familie een fijne zomervakantie en gezond weer terug. Kampioenswedstrijden Foto's van alle wedstrijden (Ton Post) staan op onze website in het AFC Fotoalbum. Donderdagmiddag 13 mei 2010: De Treffers - AFC 1-1 Het De Treffers-lid René Wijers verloor zijn vrouw Gabriella en zijn twee kinderen bij het vliegtuigongeluk bij de Libische luchthaven Tripoli. De vlaggen hingen halfstok op het Sportpark Zuid te Groesbeek. Na een indrukwekkende minuut stilte voor dit tragische gebeuren ging de wedstrijd van start. Er ontspon zich een pittig duel tussen de kampioen van de Hoofdklas se A en C. De thuisclub had het eerste kwartier het beste van het spel met in de derde minuut een schitterende vrije trap van Aleh Putsila, die door de ook nu vandaag weer uitblinkende doelman Raymon van Emmerik stijlvol uit de hoek werd geplukt. De Treffers combineerde er lustig op los, zonder echt gevaarlijk te worden. In de 16e minuut leek dan toch de score geopend te worden. Saïd Echargui had de 1-0 op zijn schoen, maar Saïd Moumane kon in een uiterste poging erger voorkomen. Kort daarna moest De Treffers-speler Björn Suppers na een ongeluk kige botsing tussen hem, een ploegmaat en Lutzen Brink met een blessure aan het gezicht het veld verlaten. Hij werd vervangen door Robin Janssen. Daarna was de scheidsrechter de gebeten hond, in mijn beleving, volkomen onterecht, omdat de leidsman een goede wedstrijd floot. Volkomen terecht gaf hij AFC'er Steve Kenepa een gele kaart. Een onnodige gele kaart op de middenlijn, terwijl er een speler geblesseerd op de grond lag en men de bal trachtte uit te spe len. Een kaart met gevolgen, want voor het volgende duel zondag tegen Gemert is hij voor één wedstrijd uitgesloten, (de kaarten uit de com petitie tellen door, wanneer komt daar nu eens een andere regeling voor). Datzelfde lot trof trouwens in de loop van de wedstrijd twee spelers van De Treffers. In de 32e minuut had diezelfde Steve Kenepa de 0-1 op zijn schoen, na een verre uittrap van Raymon van Emmerik. Hij tikte de bal langs doelman Erik Makaay, maar had misschien beter Sjoerd Jens kunnen aanspelen. Nu kon een verdediger van De Tref fers nog redding brengen. Nog een pegel van Willem Scheerens, die in het doel leek te zeilen, maar gelukkig voor Erik Makaay net over vloog. Had iedereen zich al verzoend met een brilstand bij de rust viel, toch de openingstreffer voor AFC. Na een misverstand in de verdediging na een aanval met Lutzen Brinken Sjoerd Jens, werd Steve Kenepa in stelling gebracht. Hij tikte de bal tegengesteld langs de doelman van De Treffers 0-1 19

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 19