J 21 juni 2010 88e jaargang nr. 11 Tijdens het seizoen hebben we de bestaande jarenlange relatie met Amstel verdiept en verdere invulling gegeven als AFC Vriendelijk bedrijf. We zijn er trots op dat AFC zulke mooie sponsors heeft. Ook het komende seizoen staan er weer een aantal gesprekken op stapel waaruit wij verwachten mooie resultaten te kunnen halen. Onze finan ciële huishouding kan allang niet meer zonder deze input en met onder andere het bereiken van de topklasse komt de begroting steeds meet onder druk te staan. Niet alleen de kostenpost verband houdende met de topklasse maakt dat er behoefte bestaat aan meer sponsors maar denk bijvoorbeeld ook eens aan de noodzaak om de club organisatorisch op peil te houden en de kosten die dat met zich mee brengt. Ten aanzien van de bordsponsors stonden de inkomsten enorm onder druk. Een aantal ging failliet ofwel kon niet meer aan de verplichtingen aan AFC voldoen. Jammer voor ons en triest voor die bedrijven. Gelukkig is onze commissie er in geslaagd om een aantal waardige opvolgers te vinden alhoewel we nog lang niet "uitverkocht* zijn. Met de wedstrijdballen ging het dit seizoen prima. Ook voor het komende jaar zijn de wedstrijdballen weer in de aanbieding en dat in de Topklasse! Aan de adverteerders, een bijzondere groep trouwe ondersteuners, past bijzondere dank. De schakel is digitaal, (hoewel een behoorlijk deel van de leden het papieren exemplaar nog ontvangt, ook in de toekomst) en de vrees bestond dat we daardoor een aantal adverteerders zouden verlie zen. Omdat ook ons digitale clubblad met alle advertenties wordt verspreid bleef een sterke daling van deze inkomsten gelukkig achterwege. U ziet dat sponsoring van AFC toch ook een kwestie van gunnen is. Om die reden zou ik willen oproepen om onze sponsors te laten weten dat ze zeer welkom zijn in onze club. Het komende seizoen zullen we deze groep meer en meer gaan betrekken bij ons aller AFC. Tijdens het spontane kampioensfeest in ons clubhuis bood Fred Gehring -voorman van het AFC Vriendelijke bedrijf Hilfiger- de drank aan. Ik kan u uit eigen waarneming vertellen dat dit niet tegen dovemansoren werd gezegd. Zelden is er zoveel geconsumeerd in ons clubhuis. Ook de lichtreclame op ons dak is van dit AFC Vriendelijke bedrijf. Op 17 juni werd ons eerste elftal in verband met het kampioenschap in het zonnetje gezet. Vele AFC Vriendelijken waren getuige van een prachtig spektakel, AFC waardig. Ook het komende seizoen gaan we er weer hard tegen aan. Een beetje hulp kunnen we echter wel gebruiken. Dus als u een 'lijntje* naar een nieuwe sponsor heeft horen we dat graag. Ook het afgelopen seizoen tekende Tim Timmerman voor de dagelijkse gang van zaken. Samen met zijn mede-commissieleden Dennis de Wit, Meindert Huisman en Alderd van der Zwaard werden bergen werk verzet en vele contacten gelegd en nog belangrijker een aantal belangrijke contracten getekend. Met de zeer welkome ondersteuning van Yvonne Steeman, Theo Jansen en verenigingsmanager Henny Kottman ziet de commerciële commissie met plezier terug op een geslaagd seizoen. Uiteraard worden alle werkzaamheden voorzien van advies door onze vaste adviseur Hans Brouwer. Traditiegetrouw werd het seizoen vergadertechnisch afgesloten met een rijke lunch, aangeboden door de adviseur. De commerciële commissie kijkt als altijd met veel plezier en vertrouwen vooruit naar het komende seizoen. 14. DE OVERIGE COMMISSIES Naast de hierboven vermelde commissies werd het bestuur van AFC ondersteund door de volgende commissies: de STRAFcommissie werd ge vormd door mr Ernst Seunke jr., mr Ron Limburg, Bas Rachman en mr Quintus Abeln als plaatsvervangend lid, de commissie van BEROEP met Roy van Dijk, Patrick Reddering en Wiebe Westerhof, de KAScommissie bestond uit Jos Lonnee, Frank Keijzer en Nicolaas van Ommeren met als plaatsvervangende leden Maarten Blokland en Wim Ringe, in de KENNISMAKINGScommissie hadden naast voorzitter en Erelid Ger van Caspel zitting, Sebo Woldringh, Dennis Bijlsma, Brian Speelman, Steve Bierman, Peggy de Hond. Patrick Reddering, Wiebe Westerhof, Rene Toonen en Floor Wellens, de commissie SOCIALE ZAKEN bestond uit de Ereleden Johan de Bie, Ger van Caspel, Jan van Dijk en Edwin Geluk, de commis sie van MATERIAAL met de leden Fred ten Nijenhuis en Wiebe Westerhof en tenslotte de SCHEIDSRECHTERScommissie, die uit Eric Bos, Peter Brans, Leo de Nobel en Frans Jüch bestond. 15. SUPPORTERSCLUB "THE REDS'' Een bijdrage van voorzitter Lou Hekster AFC's supportersclub The Reds is op 5 mei 1993 opgericht ter ondersteuning van de toppositie die onze club vanaf 21 mei 1962 inneemt in de hoogste regionen van het Nederlandse amateurvoetbal. Het bestuur bestond dit seizoen wederom uit: Lou Hekster (voorzitter), Peter van den Dungen jr. (penningmeester), Bob Duis (secretaris), Ronald Koster, Benno Honsdrecht en Dennis Bijlsma. De supportersclub heeft dit seizoen 86 leden. Het bestuur van The Reds is trots dat deze leden allen jaarlijks een extra financiële bijdrage leveren, waardoor het bestuur van AFC in staat wordt gesteld zaken te realiseren die binnen de exploitatie anders niet mogelijk zouden zijn. In tegenstelling tot de voorgaande seizoenen heeft het bestuur van The Reds besloten, om met ingang van dit afgelopen seizoen, de binnen komende gelden bijna volledig te benutten voor de ondersteuning van ons vlaggenschip ZONDAG1. Ook wij konden niet weten dat dit direct zou leiden tot het kampioensschap, anders hadden wij deze beslissing al enkele seizoenen eerder genomen....! Het recreatieve zaterdag- en zondagsenioren voetbal bij AFC is een zeer belangrijke groep binnen onze vereniging. Ook dit seizoen hebben wij daarom het altijd druk bezochte en succesvolle toernooi 'de ABC-The Reds Cup' financieel ondersteund. Op 26 november 2009 j.l. heeft de supportersclub een druk bezochte Thema-avond georganiseerd voor haar leden en genodigden. Het thema 'elektronische hulpmiddelen voor de scheidsrechter - een bittere noodzaak?' werd o.l.v. Tom Egbers bediscussieerd met de voorstanders Maric van den Ende Ton Ojers en tegenstanders Bep Thomas Richard de Wilt (regisseur bij de NOS). Het publiek mengde zich gewillig in deze discussie over dit actuele onderwerp. Een zeer geslaagde avond! Om onze leden tijdens thuiswedstrijden van ons eerste enigszins te 'verwennen' heeft het bestuur van The Reds in het najaar de vaste supporters op de Dijk, eenmalig tijdens de tweede helft, verrast met het serveren van kroketten. Hetzelfde hebben wij herhaald tijdens het voorjaar, maai dan met ijsjes. Deze ludieke acties werden zeer gewaardeerd. Voor de verre uitwedstrijden tijdens de Kampioenencompetitie naar 'de Treffers' uit Groesbeek en 'v.v. Gemert' uit Gemert, heeft de suppor tersclub per wedstrijd een bus ter beschikking gesteld voor alle AFC'ers. De lange rit was door de gezelligheid in de bus nauwelijks merkbaar. Deze geste was een groot succes! Wij zijn in gesprek met het bestuur van AFC om een financiële modus te vinden, zodat bij de verre uitwed strijden tijdens het volgende seizoen in de Topklasse, deze 'service' aan alle AFC'ers opnieuw aangeboden kan worden.

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 11