treding van VVSB nog steeds werd geroepen: "scheids, alwéér die nummer 3 Tegen de 10 van VVSB kwam de zege niet meer in gevaar en werd een belangrijke overwinning bijgeschreven. Het was al met al toch wel een gedenkwaardige avond: met deze 3 punten blijft AFC op titelkoers en komt de Topklasse nu wel heel dichtbij. Bovendien passeert AFC hiermee Elinkwijk definitief op de eeuwige Hoofdklasse ranglijst, waarop wij nu 2e staan, achter De Treffers uit Groesbeek. Historisch gezien een geweldige prestatie. Ruud Mantel Opstelling: Raymon van Emmerik, Said Moumane, Willem Scheerens, Peter Post, Laurens Samsom, Wout Meulemans, Sjoerd Jens, Dwight Gefferie, Lutzen Brink, Mike Ruijter, Chelton Linger. Invallers: Steve Kenepa, Kevin Vermeij en Daryl van Mieghem Foto's (Ton Post) zijn te zien in ons AFC Fotoalbum 18 april 2010: AFC - Tonegido 4 - 2 "De hoofdprijs" Jongstleden donderdag deden we goede zaken tegen VVSB. Het was geen mooie wedstrijd maar dat hoeft ook niet. Italië wordt zo meestal wereldkampioen en het Nederlands Elftal wint nagenoeg nooit wat, ondanks de mooie speelstijl. Onze trainer begrijpt dat als geen ander en zie het resultaat. We staan bovenaan en maken een goede kans om eindelijk dan eens Niet te vroeg juichen, er waren nog 12 punten te verdelen voor aan vang van deze wedstrijd, op de mooiste mat van de Hoofdklasse met een lekker zonnetje en jammer genoeg te weinig toeschouwers van wege het thuis spelende Ajax. De le helft moeizaam en geen doelpunten. Weinig kansen en stroef spel van beide ploegen. In de 2e helft, zoals wel vaker dit seizoen, een tegengoal en sombere koppies maar gelukkig kwamen wij snel op 1-1 door een goal van invaller Lutzen Brink, na een mooie voorzet van Daryl van Mieghem. Kort daarna een doelpunt van Steve Kenepa en dat was de nekslag voor Tonegido. Nadat Steve hoogst persoonlijk ook voor de 3-1 had gezorgd mocht hij gaan douchen en wij waren allemaal blij dat Steve, na een moeilijke periode, weer twee keer het net vond. Voordat de mooiste goal van de wedstrijd werd gescoord deed Tone gido nog wat terug 3-2. Daryl van Mieghem werd gelanceerd door Lutzen Brink en de voorzet was op maat. Sjoerd Jens kwam aanvlie gen en kopte de bal tegen de touwen en zo stond de eindstand vijf minuten voor het einde op het scorebord: 4-2. Nog drie wedstrijden en we staan er goed voor. Heel goed zelfs. Maar drie wedstrijden betekent nog negen punten te verdelen en daarom vandaag geen feestje n.a.v. het behalen van de Topklasse. Dit seizoen hebben wij ons voorgenomen om daar geen genoegen mee te nemen en moeten er nog minimaal vier punten behaald wor den. We gaan voor de hoofdprijs en de eerste mogelijkheid om punten te scoren is volgende week thuis tegen Feyenoord. Bob Duis Opstelling: Raymon van Emmerik, Said Moumane, Willem Scheerens, Peter Post, Laurens Samsom, Wout Meulemans, Sjoerd Jens, Magid Jansen, Steve Kenepa, Mike Ruijter, Enrico Patrick. Invallers: Chelton Linger, Daryl van Mieghem en Lutzen Brink Foto's (Ton Post) staan in ons AFC Fotoalbum 25 april 2010: AFC - Feyenoord 2-0 "We zijn er bijna, maar nog niet helemaal" Uiteraard hadden wij achter de schermen voorzichtig een aantal maat regelen getroffen voor het geval dat... Dan hadden zowel Argon als Hilversum niet mogen winnen. Het scheelde weinig of het was al zo ver op een zonovergoten Goed Ge noeg, waar het 2e elftal wel al binnen kwam met bossen bloemen en champagnevlekken op de speciaal vervaardigde kampioenen shirts. Zover kwam het nog niet voor ons vlaggenschip, dat weer prima uit de startblokken kwam. De laatste zes wedstrijden werden slechts twee punten niet behaald. Een mooie serie die doet denken aan de start van de competitie, waar in wij in de eerste zes wedstrijden niet één punt verloren. In Rotterdam was het enkele weken terug na 44 seconden al gedaan. Daarom verwachtten wij vandaag een ander Feyenoord maar dat bleek geenszins het geval. Je hoort dan veel mensen zeggen dat Feyenoord veel minder is maar soms komt dat vooral omdat je zelf gewoon heel goed staat te voet ballen. Zo was dat deze keer! Vanaf het begin een sterk spelend AFC dat m.i. een van de beste wedstrijden van het seizoen speelde. AFC kwam op 1 -0 door een wonderschoon doelpunt. Routinier Said Moumane gaf een prachtige voorzet die Laurens Samsom atletisch inkopte. Op de dijk hadden mijn buurman en ik zowaar kippenvel want het was een beauty! Na rust een zelfde beeld. AFC veel sterker en deze middag voorin wat minder scherp dan andere wedstrijden en dat gaf een vertekend beeld. Een inschattingsfout van de keeper gaf wederom Laurens Samsom de kans om 2-0 te maken en zijn verontschuldigende gebaar zegt genoeg dat deze wel erg in de schoot geworpen werd. Een wedstrijd waarin een grotere score eerder voor de hand lag en waar AFC geen moment in gevaar kwam en dat gaf de mensen op de dijk een apetrots gevoel. Nog 1 puntje en dan is het zover. Vroeger zongen we in de bus: we zijn er bijna, maar nog niet helemaal. Bob Duis Opstelling: Raymon van Emmerik, Said Moumane, Willem Scheerens, Peter Post, Laurens Samsom, Sjoerd Jens, Magid Jansen, Mike Ruij ter, Enrico Patrick, Lutzen Brink, Chelton Linger Invallers: Daryl van Mieghem, Tatchary Languth, Dwight Gefferie Foto's (Ton Post) staan in ons AFC Fotoalbum Foto's (Jan Otsen) zie op website bij AFC 1 bij betreffende wedstrijd. Stand per 25 april 2010 AFC 24 16 3 5 51 56 - 27 FC Hilversum 24 14 3 7 45 40 - 29 Argon 24 12 6 6 42 37 - 26 Haaglandia 24 11 5 8 40 39 - 34 HBS 24 10 6 8 36 34 - 31 VVSB 24 10 4 10 34 29 - 30 ADO'20 24 9 6 9 33 30 - 27 Hollandia 24 8 8 8 32 33 - 38 FC Chabab 24 7 7 10 28 30 - 30 Elinkwijk 24 7 7 10 28 35 - 37 Feyenoord 24 8 4 12 28 30 - 40 Tonegido 24 7 5 12 26 35 - 53 Westlandia 24 6 7 11 25 31 - 40 FC Omniworld 24 6 2 16 20 24 - 41 2 mei 2010: AFC - FC Omniworld Kampioen van de Hoofdklasse A! Het is maar een zinhet zijn maar letters maar het is prachtig en een geweldig moment in de historie van onze vereniging, AFC is kampioen van de Hoofdklasse A. Ik was op tijd op Goed Genoeg om de sfeer te proeven. Velen beken de gezichten uit heden en verleden en het was drukker dan ooit. Men wilde dit meemaken, dat was duidelijk en de aanwezigen waren allen in opperbeste stemming, vandaag werd er geschiedenis geschreven. Dit was duidelijk zo'n moment, van je weet wel, daar moet je bij zijn geweest. 7

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 7