i Medische commissie Zondag 1 £12 tl \j 1 c v Kampioenen voelen geen pijn meer!? 12 mei 2010 88e jaargang nr. 10 1 t s r 2 k lid van AFC's Pers en Publiciteitscommissie en redacteur van de AFC-Schakel. Jo Wijnand werd enkele jaren later erelid van onze club. Ruime publiciteit zondags en de maandag er na op TV-en Radio Noord-Holland en op de televisie van AT5. Forse en complimente rende artikelen in kranten als De Telegraaf en het Parool. Waarbij trainer Cor ten Bosch royaal aan het woord kwam. Op 'n uitstekende manier en ook met grappen. Zoals zijn mededeling voor televisie Noord-Holland, dat die zondagavond niet Ajax, maar AFC op het bordes op het Leidsplein zou staan. Bleek later dat met name een aantal supporters tijdig moest worden weggepraat van hun plan om naar het plein voor de hoofdstedelijke Schouwburg te gaan. Voorzit ter Machiel van der Woude was terecht ook in het nieuws. Goed dat hij aan het voetbalminnende volk duidelijk maakte, dat AFC ook in de nieuwe Topklasse geen enkele ambitie koestert om uiteindelijk misschien eens naar het betaalde voetbal te gaan. Ook voor AFC's eigen vakbekwame publiciteitsmiddelen veel waar dering en grote complimenten. Zoals door Hans Elias als eindredac teur van de "Schakel, die komt binden". Hij is ook de journalistieke man van AFC's website. Ik ervaar het als een prettige beleving om onder zijn eindredacteurschap te mogen schrijven. Dan het program maboekje "AFC-Thuis", dat liefst zijn 34° jaargang telt. Waarvoor ooit, meer dan dertig jaar dus, het idee ontsproten is in een gezelschap AFC-ers aan het strand van Zandvoort. Een programmablad, de bezoekers op Sportpark Goed Genoeg" breed en boeiend informe rend. Waaraan Andre Wijnand het grootste aandeel levert, ondermeer met z'n column "In de schijnwerper". Ook met het voorwoord en daarvoor feitenverzamelend. Andre bewijst met zijn journalistieke kwaliteit de genetische gevolgen, die hij van vader George en groot vader Jo lijkt te hebben doorgekregen. Chris Schroder is de clubstatis ticus, die de cijfermatige bouwstenen voor alle publiciteitsuitingen aandraagt. Een kampioenschap is vaak het juiste moment om je te realiseren, dat AFC een uiterst fijne voetbalclub is, waarin zoveel leden als pure en genietende vrijwilligers de club dragen. Hans de Bie .fa Het zal niemand zijn ontgaan, A.F.C. Kampioen van de Hoofdklasse 2010. En wat voor een kampioenschap. Veel doelpunten door meren deels verzorgd en fraai ogende inzet en spelopvatting. Weinig blessu releed, wat weer te herleiden is door goede trainingsopbouw en rondom professionele begeleiding van onze selectie. Chapeau voor trainer Cor ten Bosch. Maar er komt nog een belangrijke na- competitie en A.F.C-ers, wees gewaarschuwd! Kranten stonden er vol mee. In de Nationale en Internationale compe titie worden spelers veelvuldig getroffen door een liesblessure. Goed getraind zou je zeggen. Maar langdurig hoge belasting en wedstrijd frequentie kunnen aanleiding zijn voor lokale vermoeidheid, waarbij kracht en coördinatie afneemt en kan een plotselinge kapbeweging, la Kees Gehring in zijn jonge jaren natuurlijk, voor de liesregio grote gevolgen hebben. De belastbaarheid wordt overschreden. De meest voorkomende liesblessure is de adductoren-tendinitis. Dit is een ontstekingsreactie van de aanvoerende bovenbeenspier, aan hechtend aan het schaambeen. Vaak als resultante van een chronische overbelasting. Bij jeugd moeten we wel een differentiatie maken, waarbij niet uitgesloten is dat omstandigheden als houdingsafwijking, een bekkenscheefstand, een liesbreuk of beenlengteverschil mede deze klachten kunnen veroorzaken. In alle andere situaties is het vaak zo dat de balans in kracht tussen buikspieren en deze adductoren-loge verstoord is. Externe factoren blijven vervolgens over als, de mate van belasting tijdens wedstrijden en trainingen, de terreinomstandig heden, koud weer, of een slechte kwaliteit van de sportschoenen. In voetbal is het normaal dat bij een simpele schietbeweging het stand been zwaar wordt belast door het andere vrij zwaaiende been. Er ontstaat grote druk op de adductoren(aanvoerende spiergroep) van dit standbeen. Deze belangrijke spiergroep reageert met een irritatie klacht in haar eindpees welke verweven is in het beenvlies(periost) van het schaambeen. Herkenbare klachten zijn: 1Pijn in de lies, vaak uitstralend naar de binnenzijde van het bovenbeen. 2. In de beginpe riode pijn na intensief sporten en later ook tijdens de activiteit. 3. In de mid-fase wordt de pijn minder maar deze blijft ook aanhouden tijdens rust. 4. Het bijtrekken van het aangedane been met eenvoudig in- of uitstappen van auto gaat ook pijn vertonen. 5. Soms pijnuitstra- ling naar de onderbuik. 6. Het gehele bovenbeen voelt fors gespannen aan. öDe behandeling zal duidelijk gericht zijn op versterking van omrin gende spierstructuren, rekking van overspannen (hypertone) spieren en fysiotherapie ondersteund door massage van de aangedane muscu- latuur. Het is in dit geval beter één week langer te revalideren, dan één dag te vroeg beginnen! Voor A.F.C.ers bestaat het maandagavond-inloopspreekuur aan vang 18.30 uur in de fysiopraktijk van Nijenrodeweg 914 Clubarts: Lex Swaan tel: 020-6731337 Fysiotherapeuten: Wim Crouwel/Frank Tilmans tel: 020-6440070 Co GroszeNipper tel: 06 44352970 Reacties naar: wim.crouwel@xs4all.nl 15 april 2010: AFC - VVSB 2 - 0 "Scheids, alwéér die nummer 3 Iets te laat arriveerde ik op ons sportpark. Tot overmaat van ramp was de parkeerplaats overvol. De auto's stonden zo strak geparkeerd dat ze er waarschijnlijk nu nog staan. Parkeren aan de overkant van de Boe lelaan dan maar. Toen ik mijn plekje op de dijk in nam, begreep ik dat ik weinig had gemist. Door de laagstaande zon zag je weinig maar op het veld ge beurde ook niet veel dus dat kwam goed uit. "Wacht maar tot de zon achter het gebouw van de ABN-AMRO-Bank verdwijnt", voorspelde ervaringsdeskundige Kees Gehring, "dan gaan wij pas voetballen". En hij kreeg gelijk. Eerst was er nog een kans voor VVSB, de enige, een gevaarlijke voorzet van rechts werd net over gekopt. Maar daarna was het de beurt aan Sjoerd Jens. Na een uitstekende pass van Willem Scheerens omspeelde Sjoerd behendig de keeper en schoof de bal in het lege doel (1-0). Een mooie goal op een mooi moment, zo vlak voor rust. Bij de soep waren de bestuurders van beide partijen het eens: het was niet best. De soep wel trouwens Na de rust kwam er meer leven in de wedstrijd. AFC zette meer druk, werd sterker, maar het bleef moeilijk voetballen tegen deze taaie en fysiek sterke tegenstander. Het was Daryl van Mieghem, ingevallen voor Laurens Samsom, die halverwege de 2e helft de verdediging inclusief de keeper zijn hielen liet zien en de 2-0 aantekende. Hiermee was de wedstrijd wel beslist. VVSB raakte hierna wat geïrri teerd en met name nummer 3, de boomlange centrale verdediger Menno Ooyendijk solliciteerde opzichtig naar een rode kaart, onder meer door een elleboogstoot uit te delen aan de voor Chelton Linger ingevallen Steve Kenepa. Steve liet zich hierna ook niet geheel onbe tuigd en ontving geel. Na opnieuw een grove charge op Steve verschafte scheidsrechter Brouwer (die overigens prima floot) Ooyendijk het voorrecht als eerste de doucheruimte te mogen betreden. Inmiddels waren de toeschouwers zo gewend aan diens overtredingen dat er, ook nadat hij reeds lang het veld had verlaten, bij iedere over- 6

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 6