I 4 mei Herdenking bij AFC mgsssas^mm MRfl jj 12 mei 2010 88e jaargang nr. 10 ij i t ii e 1 1996) Dennis Bogaard (thans spelend voor Ajax), waarin deze ons vlaggenschip en het bestuur veel succes wenst. Een leuke reactie. In de Voetbal International dd. 28 april jl. wordt onze trainer Cor ten Bosch aan het woord gelaten over de toekomst van het spelen in de landelijke topklasse. De journalist van het voetbalblad, met meestal weinig aandacht voor het amateurvoetbal, suggereert in het desbetreffende artikel dat AFC het in het seizoen 2010-2011 na een kampioenscompetitie moeilijk zal krijgen. Onze Cor geeft hierop met een positieve reactie over AFC zijn mening. Op zaterdag 1 mei werd onze voorzitter Machiel van der Woude geïnterviewd in het sportprogramma 1890 van Radio Noord Holland over de wedstrijd van ons le elftal tegen FC Omniworld. Zoals ge bruikelijk kwam onze vereniging weer duidelijk naar buiten. Op zaterdag 24 april las ik in het Parool een artikel van de journalist Haytze Teerink (oud lid van AFC), waar Verenigingsmanager en oud-speler en trainer van het le elftal en Zilveren Ploeglid Henny Kottmann vertelt over oude AFC-herinneringen. Henny sprak toen over een bekroning als kampioen, welke gelukkig is uitgekomen. Bij de wedstrijd tegen FC Omniworld hadden Hans Elias en André Wijnand een speciaal programma van AFC-Thuis vervaardigd. Achtereenvolgens worden Rob Duis (seizoen (1960-61) Jos Kemna (seizoen 1962-63), Nol Kuikens (seizoen 1966-67), Theo Husers (seizoen 1968-69) en Robert Gehring (seizoen 2000-01) over de behaalde kampioenschappen aan het woord gelaten en vertelden over de toen gespeelde wedstrijden. Iedere week lees ik met genoegen op onze website de voorspellingen van Hans van der Vlist over de wedstrijden in de Hoofdklasse A van het komende weekend. Hans geeft daarmee een duidelijke informatie over alle tegenstanders. Hartelijk dank en grote klasse.!! Tijdens de recent gehouden Ridderlunch op dinsdag 6 april jl. be steedde tafelvoorzitter Max de Bruin bij zijn openingswoord aan dacht aan ons, al een groot aantal jaren geleden overleden, Erelid Willem Staats. Max noemde hem een Superridder gezien zijn grote verdiensten voor onze vereniging. Via Max bereikte mij een mail waarin zoon Willem Staats Jr. zijn dank uitspreekt voor de lovende woorden tijdens deze AFC-Ridderlunch, waarvan acte. Ook ontving ik naar aanleiding van de gehouden Ridderlunch van AFC-Ridder Cees Bouwens een kopie van het programma van het Arolbekertoernooi gehouden op 29 augustus 1954. Cees speelde toen in de wedstrijd tegen Ajax in ons le elftal met verder onze hui dige, nog in leven zijnde, AFC-Ridders Henk v.d. Bergh, Coen Colijn, Jacques Mellegers en Jaap Wildschut. Bij Ajax speelde toen ons overleden oud-lid Co Bouwens broer van Cees en onze overleden oud-trainer Gé van Dijk. Van de weduwe van deze oud-trainer Edith ontving de AFC de hartelijke gelukwensen voor het behaalde kampioenschap. Naar aanleiding van het kampioenschap van het le elftal zijn er bij het bestuur een groot aantal felicitaties binnengekomen, alsmede veel telefonische reacties bij onze secretaris Kees Gehring. Mij bereikte een mail van Wigger Rook van Halm in het verleden lid van AFC en ABC. Rook volgt al jaren via de website in Bellingham (USA) nauwgezet de verrichtingen van ons le elftal, feliciteert AFC, en laat de vrienden van vroeger hartelijk groeten. In mijn column in de vorige Schakel gaf ik u wat informatie over het monument op ons sportpark, naar aanleiding van de 4 mei herden king. Naar aanleiding van deze informatie maakte ons Erelid en Bestuurslid Edwin Geluk mij er op attent, dat een fout hierbij was gemaakt. Voor de juistheid noem ik nogmaals de namen van onze overleden leden op ons monument: Rob Cijfer, Ko van Eijk, Henny Immig, André van der Pijl, Gerard Scheepens, Ab Scheepstra en Gerrit Struys. Voor de toespraak van onze voorzitter Machiel van der Woude op 4 mei verwijs ik u naar de website van onze vereni ging- De klassieke veteranen verbleven van 23 - 25 april jl. in Barcelona voor het spelen van een wedstrijd tegen C.E.Europa. Andre Wijn and was hier de organisator en voor een uitgebreid verslag verwijs ik u ook hier naar de website van onze vereniging. Op 8 mei vierde Zilveren Ploeger en oud-verzorger Co Groszenip- per (70 jaar) met familie en vrienden zijn 20 jarig huwelijk en de kroonleeftijd van hem en van zijn vrouw Coby. Co is nog altijd zeer actief voor invalbeurten als verzorger bij het le elftal. Namens de AFC wensen wij Co en Coby samen nog vele gezonde en gelukkige jaren. Zilveren Ploeger Ab Springer viert op zaterdag 15 mei a.s. zijn 75e verjaardag. Ab is al vele jaren actief als scheidsrechter bij de jeugd- teams en de recreatieelftallen. Ab ontving in 2009 de Henne Bos kamp Nobelprijs. Ook hem wensen wij samen met zijn echtgenote Sylvia nog vele gelukkige en gezonde jaren en succes bij het fluiten van de voetbalwedstrijden. In de Amsterdam-bijlage van de Telegraaf d.d. 7 mei jl. was een groot interview opgenomen met waarnemend burgemeester Lodewijk Asscher. Op een vraag van de journalist over twee topclubs in Am sterdam antwoordt hij, dat het geweldig is dat deze roemruchte club (dus onze AFC) de titel bij de amateurs heeft behaald. Na afloop van de laatste wedstrijd tegen HBS afgelopen zondag werd door bestuurslid Bob Duis aandacht gevraagd voor het uitreiken van een beker voor de topscorer van onze A-selectie over het seizoen 2009-2010. Sjoerd Jens eindigde als eerste met 16 goals en 11 as sists: Steve Kenepa werd 2e met 11 goals, Chelton Linger werd 3e met 9 goals en Magid Jansen eindigde als 4L' met 8 goals. Erelid Chris Schroder stelde de beker beschikbaar en verzorgde ook de gegevens over de 26 gespeelde competitiewedstrijden. En dan nu de verjaardagen van de Leden van de Zilveren Ploeg. Allereerst moet ik nog de verjaardagen van de Zilveren Ploegers Herman Meijer en Ruud Mantel vermelden. Herman vierde op 28 april zijn verjaardag. Alsnog onze felicitaties. Bestuurslid Ruud Mantel viert op 14 mei a.s. zijn verjaardag. Ook aan het adres van Ruud de gelukwensen. En dan nu de komende verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg.: Wouter Amesz (15/5) - Nobelprijswin naar Ab Springer (15/5 - 75 jaar jong) - AFC-Ridder Karei van Stuyvenberg (18/5) - Ron Doesburg (21/5) - Nobelprijswinnaar Herman Fritzsche (21/5) - Nobelprijswinnaar Mannus Kinsbergen (22/5) - Cees den Braven (24/5 -75 jaar) - Lid van Verdienste Amel Vroege (24/5) - Roy van Straten (25/5 - 60 jaar) - Erelid Ger van Caspel (29/5) - Ivo Niehe (31/5) - Karei van Osch (1/6) - Hans Brou wer (3/6) - AFC-Ridder Rolf Leeser (4/6 - 81 jaar jong) - Ernst Seunke (5/6) - Rob Reddering (5/6) - Ron Bohne (6/6) - Hans de Wijs Jr. (11/6) - Jan Broekhuizen (14/6) - Theo Broekhuizen (14/6) - Lid van Verdienste en AFC-Ridder Hans de Wijs Sr. (15/6 - 77 jaar) - Benno Leeser (22/6) - Hans Geusebroek (24/6 - 70 jaar) - AFC- Ridder Dick Moesbergen (25/6 - 82 jaar jong) - Nobelprijswinnaar Wim Crouwel (30/6) - Co Groszenipper (30/6 - 70 jaar) Aan al deze jarigen onze welgemeende felicitaties. Johan de Bie Toespraak van voorzitter Machiel van der Woude bij ons monument op sportpark Goed Genoeg Beste AFC'ers en ACC'ers, Afgelopen zondag behaalde AFC thuis het eerste kampioenschap in de hoofdklasse en de vreugde van ons allen was bijzonder groot. 2 mei 2010 zullen wij dan ook beslist niet snel vergeten. Twee dagen later zijn we weer op Goed Genoeg aanwezig, en herdenken wij op deze plek de clubgenoten die ten offer vielen aan de ongekende ter reur van de Duitse bezetters in de tweede wereld oorlog. Een wel erg grote overgang. Hier bij ons monument, waar, om het door Pim Adriaansz gecompo neerde lied te parafraseren, u en ik vaker eens staan, Aan het einde van deze of in de toekomst andere laan, Waar vaker mensen komen, Achter onze nieuwe bomen Voor helden, ons nu welbekend, In het steen gebeiteld, van ons monument. Graag wil ik hier Hans Honsdrecht en Pim van de Meent bedanken voor hun bijzondere zorg voor ons monument. 4

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 4