Bestuursmededelingen In memoriam In Memoriam Ernst Werner AFC's "Bie"- zonderheden 12 mei 2010 88e jaargang nr. 10 Kampioensreceptie Op 5 mei j.l. heeft het bestuur via deze website bekend gemaakt dat een kampioensreceptie ter gelegenheid van het kampioenschap van AFC 1 gepland stond voor vrijdagavond 21 mei a.s. Gisteravond in vergadering bijeen heeft het bestuur echter besloten eerst de resultaten gedurende de komende weken van AFC 1 (en 2) in de strijd om het kampioenschap van Nederland af te wachten, alvo rens tot een definitieve beslissing en datum bepaling over te gaan. Nadere informatie hierover zal t.z.t. volgen via AFC's website. Beëindiging lidmaatschap Het seizoen 2009-2010 gaat zijn laatste fase in en het bestuur wil leden die hun lidmaatschap wensen te beëindigen op het volgen de attenderen. Opzeggingenen verzoeken tot overschrijving dienen schriftelijk voor 1 mei a.s te gebeuren, bij voorkeur per email aan administra tie @afc-amsterdam.nl of anders per brief naar AFC Administratie, postbus 71793, 1008 DG Amsterdam. Spelers die overschrijving naar een andere club wensen, kunnen op de volgende 2 avonden bij AFC terecht om dit van de zijde van AFC in orde te laten maken t.w.; Dinsdagavond 25 mei van 18.00 - 20.00 uur Maandagavond 31 mei van 18.00 - 20.00 uur. Het bestuur gaat ervan uit hiermede deze groep van leden voldoende te hebben geïnformeerd. namens het bestuur van AFC, Henny Kottmann, verenigingsmanager. Het Bestuur geeft met leedwezen kennis van het overlijden van de heer Ernst Werner van 1946 tot 2006 lid van onze vereniging en AFC-Ridder. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naas te familie. Machiel van der Woude - voorzitter Kees Gehring - secretaris Eind april bereikte mij via AFC-Ridder Dick Moesbergen het bericht dat ons oud-lid Ernst Werner op de hoge leeftijd van 89 jaar was overleden. Ernst werd in 1946 lid van onze vereniging en heeft tot in de vetera nen gevoetbald. Hij is een lid van onze AFC die waarschijnlijk de meest vooraanstaande posities heeft bekleed als achtereenvolgens Groepsdirecteur, Lid van de Raad van Bestuur en Commissaris van Shell en daarnaast Commissaris bij vele grote Nederlandse onderne mingen. Vanuit al deze functies heeft hij het bestuur van onze club aan het eind van de veertiger, begin vijftiger jaren, vele adviezen gegeven. Veel oudere leden herinneren zich de radio-uitzending van ons over leden lid Karei Prior, met de naam "Kom eens langs bij Karei Prior" in 1990 bij het 95 jarig bestaan, toen Ernst in deze uitzending mocht vertellen waarom hij onze club zo goed vond. Een aantal jaren geleden bedankte hij vanwege zijn hoge leeftijd als lid. In een telefoongesprek met mij vertelde hij dat hij de verrichtin gen van de club nog altijd volgde. Vele oudere leden bewaren een aangename herinnering aan Ernst. Namens AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. Johan de Bie De meest belangrijke gebeurtenissen in de afgelopen weken waren natuurlijk de kampioenschappen van ons le elftal en T elftal. Op zondag 2 mei werd ons vlaggenschip door een 4-0 overwinning op FC.Omniworld kampioen in de Hoofdklasse A. Op de website van onze club en elders in deze uitgave van ons clubblad de Schakel kunt u uitgebreide informatie lezen over deze knappe prestatie. Op de zondag van het behalen van het kampioenschap presenteerde ons Lid van Verdienste Jack van Gelder het programma Studio Voetbal in het ons bekende AFC-shirt. Aan het einde van het programma trok Jack zijn colbert uit om aan heel Nederland te laten zien dat wij kam pioen waren. Zowel de Metropool Sport van de Telegraaf, alsmede Parool Sport gaven veel aandacht aan ons kampioenschap en namen elk twee verslagen op van de gewonnen wedstrijd tegen FC Omni- world. De week daarvoor was de opening van Metropool Sport een heel leuke foto van onze trainer Cor ten Bosch met in zijn armen de pupil van de week Mido Hamelynck. Mido is 6 jaar en speelt op de zaterdag in de Champions League in het elftal van Manchester. Ons 2e elftal met als trainer Wessel Colijn, assistent-trainer leider Joey van Leijenhorst en als grensrechter Ernst Knupfer werd op 25 april door een overwinning van 2-4 op Hollandia 2 kampioen in de Reserve Hoofdklasse A. Ook over deze prestatie heeft u kunnen lezen op onze website en in deze uitgave van ons clubblad de Scha kel. Namens de AFC aan beide elftallen veel succes gewenst in de komende wedstrijden. Inmiddels heeft het 2e elftal de eerste wedstrijd in de strijd om het reservekampioenschap van Nederland gespeeld tegen Westlandia 2. Uitslag 3-3 (AFC wint de serie strafschoppen) en wacht nu de 2° wedstrijd tegen Be Quick 1887 uit in Groningen- Haren. Ons Erelid en secretaris Kees Gehring mocht op zaterdag 17 april uit handen van Loco-burgemeester Groot van Amstelveen een ko ninklijke onderscheiding ontvangen voor zijn vele verdiensten in de afgelopen veertig jaren op diverse terreinen. Dat zijn grote activiteiten gedurende deze periode voor onze AFC daarbij een grote rol hebben gespeeld zal u duidelijk zijn. Namens de AFC onze hartelijke geluk wensen aan het adres van Kees. Ons Lid van Verdienste en AFC-Ridder Jaap Draisma was zo ongelukkig om bij een ongeval zijn been te breken. Voorlopig zit hij dus in het gips. Namens de club zenden wij hem onze AFC-groeten en wensen wij hem een spoedig herstel. Op dinsdag 4 mei vond weer de jaarlijkse Dodenherdenking plaats bij het monument op ons Sportpark Goed Genoeg. Door de voorzit ters van AFC (Machiel van der Woude) en ACC (Guido Dukker) werd een krans gelegd. Circa 35 leden van de beide verenigingen luisterden naar een korte speech van Machiel van der Woude, waarin hij herinneringen ophaalde aan de omgekomen leden van beide vere nigingen, alsmede aan andere -naamloze- gevallenen tijdens de recen te oorlogen. Als aanvulling vermeld ik hierbij dat het monument voor deze gelegenheid schoon was gemaakt door Hans Honsdrecht en Pim van de Meent, voor welke activiteit wij hen beiden namens de AFC hartelijk dankzeggen. Ons ondersteunend lid en medewerkster op de administratie van onze vereniging Yvonne Steeman slaagde op 3 mei jl. bij de politie voor het diploma Buitengewoon Opsporings Ambtenaar. Namens de AFC onze welgemeende gelukwensen aan Yvonne. Ons Erelid en oud-voorzitter Dick van der Klaauw en echtgenote Ria waren 6 mei 50 jaar getrouwd. Beiden zijn nog actief, Dick op zijn bedrijf, Ria met haar tennisvriendinnen, en samen met de kinde ren en kleinkinderen. Namens de AFC van harte gefeliciteerd, verge zeld van onze wensen voor nog een aantal gelukkige en gezonde jaren. Louisa de Bie-Dudink, echtgenote van ons Lid van Verdienste en AFC-Ridder Hans de Bie mocht op 29 april uit handen van Burge meester Jan van Zanen van Amstelveen een koninklijke onderschei ding ontvangen voor haar vele activiteiten op sociaal terrein. Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen aan het adres van Louisa. Onze vereniging ontving in de week voor de wedstrijd tegen Feyen- oord een mail van onze vroegere le elftalspeler (seizoenen 1994-

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 3