Medische commissie Zondag 1 Pasta gewoon winnen"et basta!? Machiel van der Woude wordt geciteerd. Een bijzonder leuke schoolkrant. Via ons lid en oud-speler in het le en 2e elftal Wessel Sennef ontving ik een mail met betrekking tot een artikel in het weekblad Stadshart Utrecht, alsmede Stadsblad Nieuwegein. In dit artikel wordt uitge breid aandacht besteed aan ons ex-lid Ruben Dekker, die bij FC. Utrecht werkt als sportpsycholoog. FC. Utrecht heeft recent, na een wederzijdse inventarisatieperiode, met Ruben een samenwerkings overeenkomst voor 4 jaar afgesloten. In een artikel vertelt Ruben aan journalist Wim Keizer over het Congres Amsterdamse Bluf, dat in mei 2004 geboren werd in ons clubhuis. Ruben is nog steeds enthou siast over AFC, welk enthousiasme wordt gedeeld door Wim Keizer, vader van een bij AFC spelende F-pupil. Op 26 maart a.s. zal Jan Flolla, opzichter bij de Gemeente, na 35 jaar actief geweest te zijn op ons sportpark, afscheid nemen en gaan genieten van zijn pensioen. Namens de AFC zeggen wij Jan dank voor zijn altijd prettig gegeven medewerking voor onze velden. Ons Erelid en Clubstatisticus Chris Schroder bereikt op 14 april a.s. de leeftijd van 76 jaar. Chris is op de zaterdag en zondag bij de wedstrijden aanwezig en verstrekt de nodige informatie voor de web site en het bestuur. Namens AFC nog een flink aantal gelukkige jaren. Mevrouw Greetje Bijlsma, trouw supporter van ons lc elftal, moeder van ons lid van verdienste Henk, grootmoeder van onze leden Dennis en David en overgrootmoeder van onze jeugdleden Dillon, Dani en Guy verbleef in Ziekenhuis Amstelland voor een aantal onderzoe ken. Inmiddels is zij voorlopig overgebracht naar een verpleeghuis. Namens de AFC zenden wij haar onze groeten en wensen haar een spoedig herstel. In de bijlage Vrouw van de Telegraaf van afgelopen vrijdag was een uitvoerig interview opgenomen met de musicalster Janke Dekker, echtgenote van ons lid Tom Egbers en moeder van ons jeugdlid Rick. Janke speelt een hoofdrol in de musical You don't have to say you love me, over de Amerikaanse zangeres Dusty Springfield. Janke vertelt in het leuke interview over haar leven als actrice, over haar echtgenoot Tom en kinderen Amy en Riek. Namens de AFC wensen wij haar veel succes met de nieuwe theater voorstelling. Ons lid Harro Kras, speler van het le zaterdagelftal, was zo onge lukkig om tijdens zijn wintersportvacantie in Oostenrijk betrokken te raken bij een lawine en werd daar opgenomen in een ziekenhuis. Via onze leden van verdienste Sebo-Jan Woldringh en Roy van Dijk word ik op de hoogte gehouden over zijn gezondheidssituatie. Na mens de AFC zenden wij hem onze AFC-groeten vergezeld van onze wensen voor een spoedig herstel. Van 22 t/m 24 mei 2010 zal opnieuw weer in Amsterdam het Gestion Copa Amsterdam worden gehouden. Dit keer vinden de wedstrijden plaats in het Olympisch Stadion. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg. Piet Ouderland (17/3) Marcel de Wijs (17/3) - Kees Boyenk (19/3) - Rob Groenteman (19/3) - AFC-Ridder Edward Janus (20/3) - Willem Vos (20/3) - Willem de Ridder (27/3) - AFC-Ridder Jan Hein Lans (27/3) - Jurgen Seunke (29/3) AFC-Ridder Wil Brommelcamp (29/3 - 88 jaar jong) - AFC-Ridder Nol Kuikens (31/3) - Doby Polak (3/4) - Wim Husers (2/4) - AFC-Ridder Hans Rooze (4/4) - Ab Landman (5/4) - AFC-Ridder Ton Balk (7/4 - 83 jaar jong) - Brian Speelman i (10/4) - Ernst Huisman 10/4) - Erelid en AFC-Ridder Chris Schrl der (14/4 - 76 jaar) - Rob Sarfaty (16/4) - Lou Hekster (18/4) - Willem de Jong (21/4) - Bas Rachman (21/4). Aan al deze jarigen onze welgemeende felicitaties. Johan de Bie Het gerucht gaat dat de winst op Hilversum van zondag j.l. komt doordat de uitbater van A.F.C. aan ons vlaggenschip, geleid door 17 maart 2010 88e jaargang nr. 8 topcoach Cor ten Bosch, een pastamaaltijd heeft voorgeschoteld. Omdat vier tot vijf keer in de week trainen naast de competitiewed strijden tot een normaliter behoort, is aanpassing van onze voeding essentieel. Een goede balans hierin verbetert de te leveren prestatie en vermindert de kans op klachten en blessure. Er is niets mis met een puur Hollandse stamppot, echter sporters met veel trainingsarbeid verbruiken extreem veel vitamines, mineralen, onverzadigde vetzuren en .vocht! Bij een normaal vochtverlies van bijna 2 liter, dus onge veer 2% van het lichaamsgewicht per wedstrijd, kan de arbeidspresta tie sterk achteruit gaan. Over eiwitten, vetten, koolhydraten, vitami nen, mineralen en vocht, het volgende. Eiwitten, nodig voor de aanmaak van spierweefsel en bloed, zit voor namelijk in dierlijke producten als vlees, melk, kaas en eieren, maar ook in het plantaardige soja. Vetten, voor de aanmaak van ontstekingsremmende fermenten, zijn te vinden in noten, pindakaas, oliën en vis. Koolhydraten, leveren voor 60% onze lichaamsenergie en wordt verkregen uit bruin brood, aardappelen, peulvruchten, groente en fruit, muesli en/of Sultanakoek. Maar zeker uit diverse pasta's en vormt daardoor een perfecte energievulling. Deze vrijgekomen ener gie uit koolhydraten komt niet alleen langzamer vrij, maar blijft ook langer beschikbaar voor een uitstekende spierfunctie. Vitaminen en mineralen, zijn van belang voor onze energiehuishou ding en zorgt voor sneller afvoer van afvalproducten, dus minder kans op verzuring. De bij sporters bekende voedingssupplementen zijn sterk aan te raden als antioxidanten, zoals visolie. Het toedienen van noodzakelijk vocht houd niet op bij zg. vat-vullen vóór de prestatie, maar ook periodiek tijdens deze arbeid, met isotone drank als Isostar of Gatorade. Hoe lager de vetvrije massa, hoe beter de sportprestatie! Zul je zien dat onze uitbaters Joop en Frans Ris ook nog een lekker, dik belegd, versgebakken bruin pistoletje gaan verkopen!!?? Laat de volgende tegenstander maar komen! De Medische Commissie: Lex Swaan(arts) tel. 020-6731337 Wim Crouwel (voorzitter) tel. 06-51050940 mail to: wim.crouwel@,xs4all.nl Co GroszeNipper tel. 06-44352970 Frank Tilmans tel. 020-6440070 Sportverzorger A-select. Michael Olivieira tel. 06-21278122 Voor A.F.C.ers bestaat het maandagavond-inloopspreekuur aan vang 18.30 uur in de fysiopraktijk van Nijenrodeweg 914 AFC - ADO '20 1 - 3 De winterspelen van Vancouver ligt weer achter ons. Flauw om het te hebben over de misser van Gerard en Sven, de angst van stuurman Edwin van Calker van onze bobbers en het radio optreden van een meer dan aangeschoten Erica Terpstra. Nee, we moeten het hebben over de fantastische plakken van Tuitert, Wust en Sauerbreij. Waren het mooie spelen? Denk dat je er geweest moet zijn om te zeggen dat het geweldig was. Op de televisie was het aardig, maar geen Lille- hammer of Turijn, viel wat mij betreft als je het hebt over ambiance wattegen. Het amateurvoetbal komt weer langzaam op gang, langere verplichte winterstop lijkt me een optie en gewoon doorvoetballen tot eind mei, kijk naar hockey. De competitie van de meeste amateurteams is pas halverwege of hebben dat nog niet eens gered. Dat wordt door de weeks spelen met alle gevolgen van dien. Inkomstenvermindering voor clubs vanwege minder bezoekers en tevens zijn pachters niet blij...ook daar moeten clubs van leven. De KNVB moet daar maar eens over nadenken, maar voetbal blijft conservatief in haar verande ringen,beetjejammer. Ook in de vaderlandse competitie is de spanning weer terug. Met nog 8 wedstrijden te spelen is alles weer open, maar kan PSV met een 4

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 8